Sumušimai ant rankų? Štai kaip jų atsikratyti – Klivlando klinika

Seniai paplitusi odos liga, žinoma kaip keratosis pilaris, gavo slapyvardį „vištienos oda“, atsižvelgiant į jos panašumą į ką tik nupešto paukščio paviršių. Tikėtina, kad jūs niekada nematėte viščiuko, kurio kūno nėra, bet žinote, kad ji negali atrodyti gerai, tiesa?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Keratosis pilaris, arba KP, paprastai ištepa jūsų odą pakitusiais iškilimais, kurie gali būti labai pastebimi. Dėl niežtinčių, šiurkščių, sausų iškilimų jūsų oda taip pat gali atrodyti kaip švitrinis popierius.

Geros naujienos? KP yra visiškai nekenksmingas, sako dermatologas Alokas Vij, MD.

Blogos naujienos? Dėl to negražios dėmės mažiau erzina. KP dažnai gali išnykti laikui bėgant, tačiau yra būdų, kaip sumažinti simptomus tiems, kurie nenori laukti. Daktaras Vij siūlo keletą pasiūlymų, kaip pašalinti iškilimus.

Kas sukelia KP?

KP atsiranda, kai keratinas, odoje esantis baltymas, kaupiasi aplink jūsų plaukų folikulus. Tiesą sakant, iškilimai yra negyvų odos ląstelių rinkinys, blokuojantis jūsų poras.

Nelygumai gali būti odos spalvos arba baltų, rudų arba raudonų atspalvių. Šios dėmėtos dėmės dažniausiai susidaro ant žastų. Tačiau jie gali atsirasti ir kitose jūsų kūno vietose, įskaitant šlaunis ir veidą.

KP dažniausiai serga kūdikiai, paaugliai ir jauni suaugusieji, sako dr. Vij. Kartais ši būklė gali išlikti ir gali išlikti iki 30 metų.

Žmonėms, sergantiems kitomis odos ligomis, tokiomis kaip egzema, taip pat yra didesnė tikimybė susirgti KP. Genetika taip pat gali turėti įtakos kuriant KP. Didelis kūno svoris arba astma taip pat gali būti prisidedantys veiksniai.

Kaip gydyti keratozę pilaris

Nuo KP nėra kito gydymo, išskyrus laiką, sako daktaras Vij. Tačiau yra būdų, kaip pagerinti savo laiką, o nelygumus – mažiau pastebimus.

Naudokite drėkinamąsias priemones

Geriausias būdas pabandyti išspręsti KP problemą? Drėkinti. Dr. Vij rekomenduoja ieškoti nereceptinių odos losjonų ir kremų, kurių sudėtyje yra vienas iš šių trijų ingredientų:

  1. Keramidai. Šie baltymai padeda odai išlaikyti drėgmę. Drėkikliai su keramidais gali padėti sumažinti žmonių, sergančių KP, šiurkštumą. (Sudėtis taip pat padeda kovoti su egzema, todėl tai geras pasirinkimas, jei susiduriate su abiem odos problemomis.)
  2. Karbamidas. Karbamidas yra natūraliai susidaranti molekulė, kuri padeda ištirpinti keratino baltymą, susikaupusį folikuluose. Jo yra daugelyje vaistinių drėkintuvų. Gydytojas taip pat gali skirti kremų su didesne karbamido koncentracija.
  3. Amonio laktatas. Šis ingredientas taip pat padeda ištirpinti nuosėdas, kurios sukelia KP iškilimus ir paraudimą. Amonio laktatas gali būti šiek tiek lipnus, todėl tai ne visų pirmas pasirinkimas. Bet jei nesiseka su keramidais ar karbamidu, verta pabandyti.

Sausa oda gali pabloginti KP simptomus. Čia yra du būdai, be drėkinimo, kad jūsų oda būtų hidratuota:

  • Maudykitės trumpiau ir vėsiau. Tai gali atrodyti absurdiškai, tačiau per daug laiko praleidus po tekančiu vandeniu, oda gali išsausėti. Vandens šiluma pašalina riebalus nuo jūsų odos. Laikykitės drungnos temperatūros, kad sumažintumėte žalą.
  • Naudokite drėkintuvą. KP simptomai dažnai pablogėja žiemą, kai oras yra sausesnis. Drėkintuvas gali pridėti labai reikalingos drėgmės į orą, kai esate mažai drėgnoje aplinkoje.

Venkite aptemptų drabužių

Trintis nėra jūsų odos draugas – ir tai ypač aktualu, jei turite reikalų su KP. Aptempti drabužiai gali sudirginti odą ir sustiprinti KP simptomus. Stenkitės nedėvėti drabužių, kurie trina ir padidina iškilimus.

Gydymas lazeriu

Kai kuriuos žmones, sergančius KP, labiau vargina paraudimas, o ne šiurkštumas – ypač šviesios odos savininkus ir tuos, kurių veide yra iškilimų. Tokiais atvejais dermatologo kabinete atliktas gydymas lazeriu gali padėti išblukinti raudonį, sako dr. Vij.

Patarimai, kaip kovoti su KP

Norint atsikratyti KP, reikia šiek tiek kantrybės. Dr Vij rekomenduoja:

  • Kasdien naudokite vieną iš rekomenduojamų drėkinamųjų priemonių nuo keturių iki šešių savaičių.
  • Jei nepastebite pagerėjimo, išbandykite vieną iš kitų tipų.
  • Jei tai taip pat nepadeda, gali tekti sujungti du ingredientus arba kreiptis į dermatologą, kad gautumėte recepto stiprumo variantą.

Norint atsikratyti vadinamosios vištienos odos, gali prireikti bandymų ir klaidų. Ir radę losjoną, kremą ar gydymo priemonę, kuri veikia, greičiausiai turėsite ir toliau jį naudoti, kad išvengtumėte KP. Tačiau atlikus šiuos papildomus veiksmus, oda gali būti skaistesnė.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/

https://sinaboi.desa.id/shop/depo25-bonus25/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/