Kaip didelis cholesterolio kiekis veikia jūsų akis – Klivlando klinika


Kai galvojame apie cholesterolį, dažnai galvojame apie savo širdį. Ir nors tam yra rimta priežastis, didesnis cholesterolio kiekis taip pat gali turėti įtakos jūsų kūnui, neapsiribojant širdies ir kraujagyslių sistema.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Galbūt nustebsite sužinoję, kad didesnis cholesterolio kiekis iš tikrųjų gali sukelti problemų su akimis, įskaitant geltonas nuosėdas aplink akių vokus. Norėdami sužinoti daugiau apie šią būklę ir kitus būdus, kaip cholesterolio kiekis gali paveikti jūsų akis, kalbėjomės su oftalmologe Nicole Bajic, MD.

Kokios yra cholesterolio sankaupos aplink akis?

Yra keletas būdų, kaip aplink akis susidaro cholesterolio nuosėdos, ir nors jie visi pasireiškia skirtingai, juos lemia ta pati priežastis: didelis cholesterolio kiekis.

„Cholesterolis yra lipidų rūšis, kuri yra pagrindinė sudedamoji dalis gaminant steroidinius hormonus, vitaminą D ir tulžies druskas, kurios padeda mums skaidyti riebalus žarnyne“, – aiškina dr. Bajičius. „Mūsų kūnuose cholesterolis juda per mūsų kūną per lipoproteinus, įskaitant didelio tankio lipoproteinus (DTL), kuris yra „gerasis“ cholesterolio tipas, ir mažo tankio lipoproteinus (MTL), kuris yra „blogasis“ tipas. Ir kai jūsų organizmo pusiausvyra sutrikusi, galite susidaryti tų riebalų sankaupų.

Riebalų nuosėdos jūsų akies voke

Dažniausias cholesterolio poveikis akims yra ksanthelazma, mažos gelsvos riebalų sankaupos odoje aplink akis. Konkrečiai, nuosėdos paprastai susidaro akių vokuose. „Dažniausiai tai matome viršutiniuose vokuose ir vidinėje vokų dalyje, esančioje arčiausiai nosies“, – pažymi daktaras Bajičius.

Kas sukelia ksanthelazmą?

„Nesame tiksliai tikri, kodėl kai kuriems žmonėms, kurių cholesterolio kiekis yra padidėjęs, o kitiems – ne, – sako dr. Bajicas, – bet jei tai pastebima žmogui, kuris anksčiau neturėjo didelio cholesterolio kiekio, tai yra gera idėja. tai patikrinti, nes yra maždaug 50 % tikimybė, kad jie tai turės.

Kai kurie ksanthelazmos rizikos veiksniai yra šie:

Ksanthelazmos simptomai

Daktaras Bajičius dažniausiai sako, kad ksanthelazma nėra skausminga. „Dažniausiai tai yra kosmetinė problema, tačiau jei šios nuosėdos auga, jos gali sukelti didelių kančių“, – pabrėžia ji.

Arcus senilis

Arcus senilis, dar vadinamas ragenos lanku, yra būklė, kai ragenos periferijoje susidaro baltas arba pilkšvas žiedas arba aureolė – skaidrus akies sluoksnis, apsaugantis rainelę. „Pagalvokite apie rageną kaip apie priekinį akies stiklą“, – sako daktaras Bajičius.

Tas žiedas, anot jos, yra cholesterolio sankaupų jūsų akyje rezultatas. Nors pats žiedas nepablogina jūsų regėjimo, jis vis tiek rodo padidėjusį cholesterolio kiekį jūsų organizme.

Hollenhorsto plokštelė

Dr. Bajic sako, kad labiau rūpi Hollenhorsto apnašų atsiradimas – vienos akies kraujagyslės užsikimšimas, kuris gali turėti rimtesnių pasekmių jūsų regėjimui.

Kai cholesterolio kiekis jūsų organizme pasiekia aukštą lygį, tai gali sukelti aterosklerozę – būklę, kai ant kraujagyslių sienelių kaupiasi apnašos ir ribojamas kraujo tekėjimas.

„Tie maži riebalinių apnašų gabalėliai gali nulūžti, keliauti per kūną ir įstrigti mažose kraujagyslėse“, – sako daktaras Bajičius. “Tai gali blokuoti kraujo tekėjimą į audinius ir tas audinys gali mirti.”

Tokiu atveju apnašos nutrūksta ir užkemša kraujagyslę jūsų akies tinklainėje. „Tai gali sukelti tinklainės arterijos šakos okliuziją, dėl kurios gali sutrikti regėjimas ar net prarasti regėjimą“, – sako ji.

Cholesterolio būklės jūsų akyse gydymas

Nors šios problemos turi įtakos jūsų akims, svarbu atsiminti, kad tai didesnės problemos – didelio cholesterolio kiekio – požymis. „Vienas geriausių būdų užkirsti kelią šioms problemoms ir jas palengvinti yra pradėti mažai riebalų turinčią dietą, įskaitant mažiau perdirbto maisto“, – sako dr. Bajičius.

Nors visada turėtumėte pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl mitybos plano, tinkamo jūsų sveikatai, Viduržemio jūros dieta yra gera vieta pradėti. Su ląstelienos, baltymų ir sveikųjų riebalų mišiniu tai gali labai padėti pagerinti bendrą jūsų sveikatą.

Vaistas

Dr. Bajic pažymi, kad kai kuriais atvejais jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali paprašyti pradėti gydymą vaistais, kurie padėtų sumažinti cholesterolio kiekį. Kai kurie pavyzdžiai:

  • Statinai (atorvastatinas, fluvastatinas ir lovastatinas).
  • PCSK9 inhibitoriai (alirocumabas, evolokumabas).
  • Tulžies rūgščių sekvestrantai (cholestiraminas, kolestipolis, kolesevelamas).

Kosmetikos chirurgija

Kai kuriais ksanthelazmos atvejais daktaras Bajičius sako, kad gali būti pasiūlyta kosmetinė chirurgija, siekiant pašalinti riebalų sankaupas. Tačiau minusas yra randai.

„Kiekvieną kartą, kai pjaunate odą, galite susirasti randų, – sako ji, – ir tai taip pat gali priklausyti nuo nuosėdų dydžio ir kiek jų yra.

Taip pat gali būti naudojamos kitos lazerio terapijos, tačiau apie tai turėsite pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Kada kreiptis į gydytoją

Kadangi šios akių problemos yra didesnės sveikatos problemos simptomai, neturėtumėte jų ignoruoti, net jei jie nesukelia skausmo. „Kai tik juos pastebėsite, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju“, – sako dr. Bajičius. “Kuo anksčiau tai padarysite, tuo greičiau galėsite sumažinti cholesterolio kiekį ir pagerinti savo sveikatą.”

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3


Leave a Reply

Your email address will not be published.