Skruostų skausmas? 9 priežastys, kodėl skauda skruostus – Klivlando klinika

Per daug negalvojame apie savo skruostus – galbūt, jei tepame skaistalus arba jie parausta per gėdingą akimirką.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau kartais galite jausti skausmą skruostuose. Galite turėti sinusų infekciją, danties abscesą, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimą (TMD), periodonto ligą, nervų būklę ar kitas sveikatos problemas. Jei jaučiate stiprų skausmą, gydytojas gali padėti nustatyti pagrindinę priežastį.

Odontologė Anne Clemons, DMD, paaiškina, kodėl galite jausti diskomfortą skruostuose ir kada kreiptis į gydytoją.

Dažnos skruostų skausmo priežastys

Galite jausti nuobodų ar aštrų skausmą skruostuose. Šis diskomfortas paprastai reiškia, kad kažkas vyksta su jūsų kūnu, dėl ko jaučiate skausmą. Štai kelios dažniausios priežastys.

Sinusinė infekcija

Jei sergate sinusų infekcija, kuri sukelia sinusų audinių uždegimą arba patinimą, galite jausti skruostų skausmą.

„Taip yra todėl, kad jūsų viršutiniai skruostai ir žandikaulio sinusai yra toje pačioje srityje“, – aiškina dr. Clemons. „Taigi tas spaudimas ir diskomfortas dėl sinusinės infekcijos gali būti jaučiamas jūsų skruostuose.

Jūsų sinusai, oro užpildyta ertmė šalia nosies, gali užsikrėsti, o tai gali sukelti slogą, galvos skausmą, nosies užgulimą ir veido skausmą, kuris gali būti jaučiamas skruostuose ir net dantyse.

Norėdami gydyti sinusų infekciją, galite vartoti dekongestantą arba gydytojas gali paskirti antibiotiką. Be recepto (OTC) vaistai nuo peršalimo ir alergijos bei nosies fiziologinis tirpalas taip pat gali padėti.

Dantų abscesas

Danties abscesas, infekcija aplink dantį, paprastai turi pūlių, atsiradusių dėl bakterinės infekcijos, kišenę.

„Gali būti ne taip akivaizdu, kad jūsų skausmas kyla dėl danties”, – sako dr. Klemonsas. „Gali net šiek tiek patinti, o kartais tas patinimas gali išplisti visame skruoste ar žandikaulio srityje.”

Jūsų odontologas gali nustatyti, kokį danties abscesą turite ir kaip gydyti infekciją. Galimos galimybės: danties ištraukimas, šaknies kanalas arba pjūvis, kad padėtų pūliuoti. Taip pat gali būti naudojami antibiotikai.

Dantų griežimas

Ar dažnai griežiate ar sukandate dantis? Jei taip, dantų griežimas, dar vadinamas bruksizmu, gali sukelti skruostų skausmą, sako daktaras Clemonsas.

„Daugelis žmonių turi šį įprotį“, – sako ji. „Kai jie griežia ir griežia dantis, jie griebs ir kramtys skruostus.

Tačiau kitas būdas, kuriuo galite patirti skruostų skausmą griežiant dantimis, yra pervargę po skruostais esančius raumenis.

„Tie raumenys yra tikrai stiprūs raumenys, kurie dirba, kai uždarote ir suspaudžiate žandikaulį, taigi, jei tikrai sukandate ar griežiate ir pervargstate dantis, pervarginate tą raumenį ir jis gali tapti skausmingas“, – sako dr. Clemons.

Be skruostų skausmo, galite jausti miego sutrikimą, galvos skausmą, ausų ir valgymo skausmą.

Gydytojas gali padėti sumažinti griežimo dantimis simptomus, įdėdamas jums naktinę apsaugą. Taip pat galite išbandyti kognityvinę elgesio terapiją (CBT), mankštą, meditaciją ir fizinę terapiją.

Temporomandibulinio sąnario sutrikimas (TMD)

Jūsų smilkininio apatinio žandikaulio sąnarys (TMJ), jį supantys raumenys ir raiščiai gali būti paveikti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimo (TMD).

„Jūsų smilkinkaulio sąnarys yra ta vieta, kur sukasi ir juda žandikaulis, jis atsidaro ir užsidaro ir juda į šonus, į priekį ir atgal“, – sako dr. Clemons. „Tas sąnarys ir raumenys, padedantys judinti žandikaulį, gali tapti skausmingi dėl daugelio priežasčių.

TMD gali sukelti dantų griežimas, trauma, netinkamas sukandimas, artritas, stresas ar nusidėvėjimas. Simptomai gali būti žandikaulio jautrumas, galvos, ausų ir net veido skausmas.

Jei jaučiate veido skausmą, greičiausiai tai susiję su raumenimis, pažymi dr. Clemons.

„Taigi, kaip ir bet kuris kitas jūsų kūno raumuo, raumenys, kuriuos naudojate kramtydami ir judindami žandikaulį, gali užsidegti ir tapti labai skausmingi“, – sako ji.

Jūsų odontologas gali diagnozuoti TMD per jūsų dantų patikrinimą. Skausmui malšinti galite išbandyti namuose atliekamus gydymo būdus, pvz., tepti veidą karščio ar šalčio kremais, valgyti minkštą maistą, dėvėti naktinę apsaugą ir vartoti nereceptinius nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU).

Kiti gydymo būdai apima transkutaninę elektrinę nervų stimuliaciją (TENS), ultragarsą ir net botulino toksiną (Botox®). TMD operacija gali būti svarstoma tiems, kuriems yra stiprus skausmas.

Periodonto liga

Paprastai vadinama dantenų liga, periodonto liga yra dantenų, kaulų ir visko aplink dantis infekcija.

„Dažnai žmonės nežino apie periodonto ligą, kol ji nepasunkėja“, – sako dr. Klemonsas. Tai gali sukelti dantų ir kramtymo skausmą, kuris gali jaustis kaip skruosto skausmas.

Jei rūkote arba jūsų dantų higiena yra prasta, didesnė tikimybė susirgti dantenų ligomis.

Jums gali tekti apsilankyti pas periodontologą – specialistą, apmokytą gydyti sudėtingas dantenų ligas. Profesionalus dantų valymas gali padėti pašalinti apnašas ir akmenis, todėl dantenos gali sugyti pačios. Sunkesniais atvejais gali tekti pašalinti užkrėstus dantis.

Sialadenitas (pabrinkusios seilių liaukos)

Kita skruostų skausmo priežastis gali būti patinusios seilių liaukos, dar žinomos kaip sialadenitas.

Dažniausiai tarp suaugusiųjų, vyresnių nei 60 metų, būklė atsiranda, kai jūsų seilių liaukos uždegimas. Jūsų seilių liaukos gamina šalavijas, kurios padeda nuryti ir virškinti. Tai taip pat padeda apsaugoti jūsų dantis nuo bakterijų.

Jei pabrinkusios seilių liaukos, gali karščiuoti, išsausėti burna, skaudėti valgant, patinti skruostai ir kaklo sritis. Jūsų seilių gamyba taip pat gali sumažėti.

Gydytojas gali skirti antibiotikų ir paprašyti gerti citrinos sultis arba čiulpti kietą saldainį, kad padidėtų seilių išsiskyrimas.

Trišakio nervo neuralgija

Galbūt nesate girdėję apie trišakio nervo neuralgiją, sako daktaras Clemonsas.

„Tai nėra labai įprasta“, – sako ji. „Paprastai tai pasireiškia kaip gana stiprus skausmas, dažniausiai vienoje veido pusėje.”

Reta nervų būklė paveikia jūsų trišakį nervą, vieną iš 12 nervų porų, prijungtų prie jūsų smegenų. Nervas perduoda lytėjimo ir skausmo pojūčius iš galvos ir veido į smegenis.

Galite patirti stipraus veido skausmo epizodus, kurie gali sutrikdyti jūsų kasdienę veiklą, pavyzdžiui, kramtyti, šypsotis, valytis dantis ar kalbėti.

Nors trišakio nervo neuralgija nėra tokia dažna, ji vyresniems nei 50 metų žmonėms paveikia daugiau nei bet kuri kita amžiaus grupė.

Jūsų gydytojas gali diagnozuoti trišakio nervo neuralgiją atlikdamas fizinį apžiūrą ir vaizdavimą, pavyzdžiui, magnetinio rezonanso tomografiją (MRT).

Simptomai gali būti valdomi vaistais, o chirurgija yra pasirinkimas tiems, kurie turi ekstremalių simptomų.

Dantų procedūros

Prasminga, kad po odontologinės procedūros, pvz., šaknies kanalo, galite jausti skruostų skausmą ir diskomfortą.

„Dažniausia priežastis yra nutirpimas“, – sako dr. Klemonsas. „Daugeliui odontologinių procedūrų bus taikoma tam tikra anestezija ir ta injekcija gali sukelti diskomfortą. Dažnai tos injekcijos atliekamos aplink skruostus, kad dantys nutirptų, kad vėliau tą vietą būtų galima skaudėti.

Dantis, audiniai ir sritis aplink dantų procedūrą taip pat gali būti skausmingi ir uždegti.

Norėdami gydyti skausmą namuose, galite naudoti nereceptinius nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU).

Vainikinių arterijų liga (CAD)

Kodėl gali skaudėti skruostus, jei sergate vainikinių arterijų liga (CAD), liga, pažeidžiančia jūsų širdį?

Nors ne visada gali pasireikšti CAD simptomai, žandikaulio skausmas gali pasireikšti trumpai arba būti susijęs su krūtinės angina – krūtinės skausmu, kurį sukelia sumažėjęs kraujo tekėjimas į širdį – arba širdies priepuoliu.

„Tai vienas iš rečiau pasitaikančių vainikinių arterijų ligos pasireiškimų, bet taip gali atsitikti“, – sako dr. Klemonsas.

Dėl apnašų kaupimosi arterijose jūsų širdis gali sunkiau pumpuoti kraują į jūsų kūną. Tai gali jaustis kaip krūtinės skausmas arba dusulys.

Jei jaučiate kokių nors simptomų, įskaitant galvos svaigimą, silpnumą ar pykinimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti širdies priepuolio požymis.

Gydytojas gali pasikalbėti su jumis apie gyvenimo būdo keitimą, kad sumažintų rizikos veiksnius, pvz., valgyti sveiką širdžiai mitybą ir daugiau mankštintis.

Namų gynimo priemonės nuo skruostų skausmo

Kadangi skruostų skausmas yra kitos problemos požymis, greičiausiai norite kreiptis į gydytoją, kad gydytojas galėtų nustatyti, kodėl jaučiate skausmą.

Norėdami laikinai palengvinti, galite vartoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU).

Taip pat turėtumėte atlikti šiuos veiksmus, kol apsilankysite pas gydytoją:

 • Venkite karšto ar šalto maisto.
 • Uždėkite šaltą kompresą ant vietos.
 • Valgykite minkštą maistą arba gerkite skysčius.
 • Venkite kramtomosios gumos.
 • Naktį dėvėkite burnos apsaugą.

„Turite naudoti burną“, – sako daktaras Klemonsas. „Bet jūs galite pabandyti būti šiek tiek lengvesni sau.”

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

Nors jūsų skruosto skausmas ne visada yra rimtas, jei jaučiate stiprų skausmą ar patinimą, turėtumėte susitarti dėl susitikimo su gydytoju.

Jei gydymas namuose neveikia, nepalikite jo be gydymo. Gali atsirasti komplikacijų, tokių kaip nervų pažeidimas arba infekcija.

Infekcijos požymiai yra šie:

 • Aštrus skausmas.
 • Išskyros burnoje.
 • Patinimas.
 • Karščiavimas.
 • Šaltkrėtis.
 • Paraudimas.
 • Pykinimas.

„Jei jis neišnyksta savaime arba pablogėja, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju arba odontologu“, – pataria dr. Klemonsas. „Nėra vieno sprendimo, kuris apimtų viską. Išsiaiškinus priežastį, nesvarbu, ar tai sinusinė infekcija, ar danties skausmas, bus nustatytas gydymas.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *