Resveratrolio nauda sveikatai – ir ar turėtumėte jį vartoti? – Klivlando klinika

Girdėjote, kad obuolys per dieną atstumia gydytoją, tačiau taurė vyno – ar net taurė vynuogių sulčių – dėl pagrindinio ingrediento, žinomo kaip resveratrolis, gali įvairiais būdais padėti jaustis sveikiems. Prieš atkimšdami kitą buteliuką ar ieškodami papildų, registruota dietologė Julia Zumpano, RD, LD, suskirsto, ką turėtumėte žinoti apie resveratrolio naudą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kas yra resveratrolis?

Resveratrolis yra polifenolis, natūralus labai stiprus antioksidantas. Nors jo galima rasti žemės riešutuose, mėlynėse ir spanguolėse, jis ryškiausias vynuogių odoje ir šviečia natūraliose vynuogių sultyse ir raudonajame vyne.

„Raudonasis vynas fermentuojamas su vynuogių odelėmis, todėl jame yra resveratrolio“, – sako Zumpano. „Baltajame vyne yra šiek tiek resveratrolio, bet raudonajame vyne yra nuo trijų iki dešimties kartų daugiau resveratrolio, palyginti su baltuoju vynu.”

Resveratrolio nauda

Kaip ir kiti antioksidantai, resveratrolis turi įvairių apsauginių savybių, kurios gali padėti jūsų organizmui atlikti daugybę kasdienių procesų ir kovoti su ligomis. Ir nors buvo atlikta daugybė tyrimų, kuriuose užfiksuota daugybė galimų antioksidantų pranašumų, įskaitant senėjimą stabdantį poveikį, priešvėžinį poveikį ir dar daugiau, dar daug tyrimų reikia atlikti vien tik su resveratroliu. Tačiau yra keletas resveratrolio savybių, dėl kurių ši nauda gali būti įmanoma.

Teigiamai veikia smegenų ir širdies sveikatą

Mes žinome, kad resveratrolis yra priešuždegiminis vaistas, nes jis yra antioksidantas, todėl jis veikia jūsų kūno ląsteles, apsaugodamas jas nuo pažeidimų. Visų pirma, jis padeda nuo smegenų ir širdies uždegimų, nes apsaugo kraujagysles ir apsaugo nuo įžeidimų ar sužalojimų. Tai reiškia, kad jis gali turėti neuroprotekcinių savybių ir padėti išsaugoti atmintį bei smegenų veiklą, taip pat užkirsti kelią širdies ligoms ir insultams.

„Resveratrolis ir kiti antioksidantai yra tarsi Saran įvyniojimas jūsų ląstelėms“, – sako Zumpano. „Jie apgaubia ląstelę kaip gražus sluoksnis, taigi, kai aplink jūsų kraujotaką ir aplinką plūduriuoja junginiai, kurie bando atakuoti ir pažeisti tą ląstelę, turite šį papildomą apsaugos sluoksnį.

Padeda didinti DTL ir sumažinti MTL cholesterolio kiekį

Zumpano teigia, kad antioksidantai padeda daugeliui jūsų kūno sistemų. Dieta, kurioje gausu antioksidantų turinčio maisto, skatina aukštą DTL (gerojo cholesterolio) ir mažo MTL (blogojo cholesterolio) kiekį. „Maistas, kurį valgote, veikia visą jūsų kūną – ląsteles, kaulus, kraują ir organus. Kuo didesnis antioksidantų kiekis, tuo labiau visas organizmas yra apsaugotas nuo ligų ir slopina uždegimą“, – sako Zumpano.

Padeda sumažinti kraujo krešėjimą

Atrodo, kad polifenoliai taip pat gerina kraujagyslių funkciją ir gali padėti sulėtinti kraujo krešulių susidarymą. Alkoholis taip pat gali skystinti kraują, todėl atsakingai vartojamas raudonasis vynas gali padėti sumažinti krešulių susidarymą. Todėl, jei derinate polifenolius ir alkoholį, turite dar didesnį kraują skystinantį poveikį.

Galimas resveratrolio šalutinis poveikis

Resveratrolis turi gana mažą toksiškumo lygį. Jis pakankamai gerai toleruojamas iki 5 gramų per dieną. Tyrimai parodė, kad vartojant didesnes dozes, gali atsirasti pykinimas, viduriavimas, vėmimas ir kitos virškinimo trakto problemos. Tačiau šių didesnių dozių negalima pasiekti vien laikantis dietos ir paprastai pasiekiama vartojant papildus.

Ar turėtumėte vartoti resveratrolį?

Kad resveratrolis būtų naudingas, Zumpano siūlo į savo racioną įtraukti 1 gramą resveratrolio kiekvieną dieną ir kad svarbu, kad jis būtų gaunamas iš natūralių šaltinių. Taurė vyno ar vynuogių sulčių yra gerai, tačiau resveratrolio papildų vartojimas gali būti netinkamas kelias, nes per daug gero dalyko kartais gali turėti neigiamų pasekmių. Papildų nereglamentuoja JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA), todėl niekada negalite būti tikri, kad gausite tiek resveratrolio, kokį teigia gaminys. Be to, bet kada, kai galite prisiliesti prie natūralaus šaltinio, iš to turėsite naudos.

„Yra tam tikras resveratrolio kiekis, kurio jūsų kūnas negali absorbuoti, ir sunku nustatyti šį kiekį”, – sako Zumpano. „Daugelio papildų atveju jūs tikrai juos įsisavinsite ir daug geriau panaudosite iš tikro maisto šaltinio.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *