Rutina, produktai ir patarimai – Klivlando klinika


Galbūt esate lauke gyvenantis vaikinas – daug laiko praleidžiate saulėje, veikiami gamtos stichijų. Arba esate atsitiktinis, labiau namuose gyvenantis tipas. Galbūt esate švariai nusiskutęs arba su pilna barzda. Nepriklausomai nuo jūsų stiliaus ar gyvenimo būdo, svarbu rūpintis savo oda.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Daugelis vyrų klaidingai mano, kad odos priežiūra turi būti tikrai sudėtinga, bet taip nebūtina“, – sako dermatologė Jane Wu. „Galite turėti paprastą režimą, kurio lengva laikytis kaip savo kasdienės rutinos dalį.

Dr. Wu pasakoja, kokie produktai yra svarbūs norint, kad jūsų oda būtų gaivi ir sveika, taip pat paprasta ir sudėtingesnė rutina vyrams, kurie domisi lygiu.

Tinkamų odos priežiūros priemonių pasirinkimas

Žmonėms, gimimo metu laikomiems vyriškos lyties (DMAB), dermos sluoksnis yra storesnis ir kietesnis nei žmonių, kurie gimimo metu laikomi moterimis (DFAB). Dėl to dėl pasikartojančių raumenų judesių atsiranda gilesnių raukšlių. Testosteronas taip pat gali padaryti jūsų odą riebesnę. Tačiau daktaras Wu sako, kad renkantis tinkamas odos priežiūros priemones svarbu ne tiek lytis, kiek jūsų odos tipo nustatymas.

„Turėtumėte tikrai įvertinti savo asmeninį odos tipą, nes tai tikrai gali būti svarbesnė nei lyčių skirtumai“, – sako dr. Wu.

Odos tipai

Yra maždaug keturi odos priežiūros tipai:

  • Normali oda gali toleruoti įvairius odos priežiūros produktus be jokių atšiaurių rezultatų.
  • Sausa oda vietomis gali būti raudonos ir sluoksniuotos, ypač veikiamos šalčio, žiemos elementų. Taip pat galite turėti šio tipo, jei natūralius aliejus pašalinsite iš odos per daug prausdami arba šveičiant kūną. Jei turite tokio tipo odą, esate labiau linkę susirgti egzema.
  • Jautri oda įvairiais būdais reaguoja į skirtingus produktus. Jei bandydami naujas odos priežiūros priemones jus išberia arba jaučiate niežėjimą, paraudimą ar deginimą, galite turėti šio tipo odą.
  • Riebi oda dėl to jūsų veidas atrodo blizgus arba šviesus. Jei turite tokio tipo odą, spuogai atsiranda ar atsiranda problemų dėl jų.

Taip pat galite turėti mišrų odos tipą, kai veido vidurys gali būti riebus, bet kitos veido dalys, pavyzdžiui, skruostai, gali būti sausos.

Svarbūs ingredientai

Paprasčiausiai viskas, ką darote, turėtų išvalyti odą, ją drėkinti ir uždėti apsauginį sluoksnį traumos ar sudirginimo atveju. Iš pirmo žvilgsnio rinkoje yra daugybė produktų, o išsiaiškinti, kuriuos iš jų išbandyti (ir kurie veikia), gali būti neįveikiama. Bet kai pradėsite virti iki šių trijų tikslų (valyti, drėkinti, apsaugoti), suradę tinkamas sudedamąsias dalis gali palengvinti šį procesą. Štai keletas ingredientų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti ieškodami valiklių ir drėkinamųjų priemonių, o kai kurių turėtumėte vengti.

Valikliai

Originalus valiklis yra jūsų senas geras muilas. Tačiau daktaras Wu perspėja, kad daugelis tradicinių muilo gaminių yra taip gerai atlikdami savo darbą, pašalindami nešvarumus, riebalus ar makiažą, iš jūsų odos pašalina visus natūralius riebalus. Verčiau ieškokite švelnaus, subalansuoto pH valiklio. Jei turite sausą ar jautrią odą, pabandykite naudoti kremo pagrindu pagamintą prausiklį, tačiau jei turite riebų ar mišrų odos tipą, rinkitės putojantį prausiklį.

Drėkikliai

Drėkikliai sulaiko vandenį odoje, todėl ji išlieka hidratuota, putli ir pilna. Hialurono rūgštis yra sudedamoji dalis, kuri pritraukia vandenį ir palaiko jį ten. Tačiau taip pat norite ieškoti keramidais praturtintų drėkinamųjų priemonių.

„Ceramidai yra jūsų odos riebalų arba lipidų sluoksnio dalis“, – aiškina dr. Wu. “Taigi tai padeda papildyti jūsų odos barjerą.”

Salicilo rūgštis ir glikolio rūgštis

Šie du ingredientai yra svarbūs spuogų priežiūrai. Jie abu chemiškai nušveičia viršutinį odos sluoksnį, tačiau salicilo rūgštis iš tikrųjų gali prasiskverbti giliau į riebalines liaukas.

Venkite kvapiųjų medžiagų

Šiais laikais viskas kažkuo kvepia, tačiau kvapai gali varginti. Jie gali sukelti kontaktinę alergiją, dėl kurios gali atsirasti raudonų, niežtinčių ar pleiskanojančių bėrimų ant veido, galvos ir kaklo. Ir net jei jis bekvapis, jis nėra visiškai saugus.

„Norite ieškoti kažko, kas sako, kad jame nėra kvapų“, – sako dr. Wu. „Kažkam, kas yra be kvapo, jie kartais gali pridėti maskuojančio kvapo, todėl jūs nieko neužuodėte, bet iš tikrųjų produkte vis dar yra kvapo.

Jei jaučiate kontaktinę alergiją dėl kvapo, tai paprastai yra uždelsta reakcija, kuri gali pasireikšti praėjus kelioms dienoms ar net savaitėms po to, kai pradėsite naudoti produktą.

Venkite alkoholio turinčių priemonių po skutimosi

Nėra nieko panašaus, kaip nudeginti iškart po gero skutimosi, ir nors iš pradžių tai gali jaustis gaiviai, iš tikrųjų tai trukdo jūsų gebėjimui išlikti sudrėkintam, nes išsausina odą.

„Alkoholio pagrindu pagaminti produktai tradiciškai turi veikti kaip antiseptikas ir padėti išvengti infekcijos, tačiau tai gali labai dirginti odą. Drėkiklio naudojimas daugeliui žmonių yra naudingesnis nei alkoholio pagrindu pagamintas skystis po skutimosi“, – pataria daktaras Wu.

Paprasta vyrų odos priežiūros rutina

Norint atlikti paprasčiausią rutiną, reikia laikytis pagrindinių dalykų: valyti, drėkinti ir apsaugoti.

1 veiksmas: valykite du kartus per dieną

Jūs norėsite valyti odą du kartus per dieną, paprastai pirmiausia ryte ir prieš pat miegą. Jei esate linkęs mankštintis ryte arba vidury dienos, išsivalykite iš karto po treniruotės.

Karštas vanduo gali pašalinti riebalus nuo jūsų odos, todėl naudokite šiltą vandenį su valikliu, net jei tai atliekate duše. Pirštų galiukais įmasažuokite valiklį į odą, tada visiškai nuplaukite. Džiovinant nenuvalykite visos drėgmės. Vietoj to norėsite išdžiovinti.

2 veiksmas: drėkinkite du kartus per dieną

Kol jūsų oda po valymo vis dar šiek tiek drėgna, tą vandenį užfiksuojate drėkinamuoju kremu. „Idėja yra papildyti jūsų odos lipidų barjerą išlaikant jos drėgmę“, – sako daktaras Wu. “Atkurdami odos barjerą, padedate apsisaugoti nuo cheminių medžiagų ir dirgiklių aplinkoje.”

3 veiksmas: vieną kartą ryte tepkite kremą nuo saulės

Apsauginį kremą nuo saulės svarbu dėvėti kiekvieną dieną, nes UV spinduliai (net ir debesuotomis dienomis) gali pagreitinti senėjimą, pigmentaciją, smulkias linijas ir raukšles. Apsauga nuo saulės taip pat padeda išvengti odos vėžio.

Jei skutatės, yra keletas papildomų gudrybių

Skutimasis yra vienas iš labiausiai paplitusių vyrų rūpesčių. Nors turėtumėte vengti alkoholio turinčių priemonių po skutimosi, reikia atsižvelgti ir į kitus dalykus.

  • Jūsų veido plaukai bus švelnesni po šilto ar karšto dušo, todėl pirmiausia nuvalykite.
  • Naudokite švelnų, švelnų skutimosi kremą ar aliejų, kad išvengtumėte bėrimų ar įaugusių plaukų.
  • Skuskite plaukų augimo kryptimi, kad sumažintumėte dirginimą. Jei jūsų oda yra sudirgusi arba sausa, gali padėti elektrinis skustuvas su apsaugos priemonėmis.
  • Baigę skustis, patepkite odą švelniu drėkinamuoju kremu. Jei turite sausą odą, taip pat galite naudoti aliejaus pagrindu pagamintą produktą.
  • Jei jums paprastai įauga plaukeliai, porą kartų per savaitę naudokite šveitiklį (pvz., švelnų veido šveitiklį), kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles.

Pažangesnėms rutinoms

„Dažnai mažiau yra daugiau, bet jūs galite padaryti savo kasdienybę taip sudėtingą, kiek norite“, – pažymi dr. Wu. Jei ieškote pažangesnės rutinos, atlikę toliau nurodytus veiksmus galite pakelti jūsų odos priežiūros žaidimą į kitą lygį.

Ryte pridėkite antioksidacinį serumą

„Norėdami ką nors pažangesnio, norėsite pridėti produktą, kuris apsaugotų nuo pažeidimų ir atstatytų ląsteles“, – sako dr. Wu. Antioksidacinio serumo, pvz., vitamino C, pridėjimas gali padėti apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų – aplinkoje ir organizme esančių medžiagų, kurios gali pakenkti jūsų ląstelėms per normalius procesus, tokius kaip kvėpavimas ir senėjimas.

„Turėtumėte tai užsidėti po valymo, bet prieš drėkindami ryte“, – sako dr. Wu.

Įtraukite retinolio į savo kasdienybę naktį

„Retinolis yra vienas iš pagrindinių kovos su senėjimu veikėjų, kuris padeda pašalinti smulkias linijas, raukšles, saulės žalą ir hiperpigmentaciją“, – sako daktaras Wu. Retinolis padeda chemiškai nušveisti viršutinį odos sluoksnį ir padeda gaminti kolageną, kuris suteikia odai malonų, putlumo pojūtį. Kadangi retinolis padidina jautrumą saulei, neturėtumėte to daryti ryte.

Kada turėtumėte pradėti savo odos priežiūros rutiną?

Kiekvienas yra sukurtas šiek tiek skirtingai, bet niekada ne per anksti pradėti odos priežiūros režimą. Kai kuriems žmonėms jau sulaukę 20 metų gali atsirasti raukšlių ir senėjimo požymių, o daktaras Wu siūlo, kad kiekvienas nuo vaikystės turėtų aktyviai saugotis nuo saulės.

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

Daktaras Wu siūlo pasitikrinti save veidrodyje arba su partneriu tris ar keturis kartus per metus, taip pat per įprastines fizines apžiūras su šeimos gydytoju pasitikrinti odą. Jei pastebėjote naujų ar kintančių pakitimų požymių, ypač apgamų ar ataugų, kurių dydis, forma ar spalva pasikeičia, turėtumėte kreiptis į savo patikimą sveikatos priežiūros paslaugų teikėją. Jei turite odos problemų, kurios nepagerėja taikant odos priežiūros režimą, pvz., spuogai, rožinė ar egzema, turėtumėte kreiptis pagalbos į sertifikuotą dermatologą.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3


Leave a Reply

Your email address will not be published.