Ką vitaminas E daro jūsų odos sveikatai – Klivlando klinika

Vitaminai, mineralai ir augalinės medžiagos laikomos drėkinamosiomis medžiagomis, kurios padaro odą lygią, elastingą ir spindinčią. Vitaminas E paprastai yra įtrauktas į juos, o kai kurie žmonės taip pat vartoja jį kaip priedą. Tačiau ar vitaminas E odos sveikatai tikrai naudingas, ar tik rinkodaros triukas?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Dermatologė Amy Kassouf, MD, paaiškina vitamino E vaidmenį odos priežiūroje ir nurodo, ar jis tikrai gydo tokias ligas kaip sausumas, raukšlės ir saulės žala.

Kas yra vitaminas E ir kaip jis padeda jūsų odai?

Vitaminas E yra riebaluose tirpus vitaminas, kuris veikia kaip antioksidantas, padedantis apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų visame kūne. Jo yra mūsų riebaluose (odos aliejuje), kuris sukuria natūralų barjerą išlaikyti drėgmę odoje. Taigi riebesniuose odos paviršiuose, kaip ir veide, yra daugiau vitamino E. O kadangi riebios odos žmonės turi daugiau riebalų, jų odoje taip pat yra daugiau vitamino E.

Riebalų kiekis kartu su vitamino E lygiu natūraliai mažėja su amžiumi. Vitaminas E taip pat išeikvojamas ultravioletinių spindulių (UV) šaltinių, tokių kaip:

 • Saulės šviesa.
 • Soliariumai.
 • Kai kurios fluorescencinės, halogeninės ir kaitrinės lemputės.

Kaip vitaminas E naudingas odai

Tęsiami tyrimai, kaip vitaminas E naudingas odai.

„Tikriausiai dėl to drėkintuvai veikia geriau, tačiau daugumoje tyrimų neaišku, ar jis turi tiesioginį medicininį vaidmenį“, – sako dr. Kassoufas. „Jo poveikis yra gana subtilus. Jis negydo jokios konkrečios odos būklės, išskyrus šiek tiek palengvina bendrą odos senėjimą ir drėgmės trūkumą.

Drėkinamuosiuose kremuose vitaminas E:

 • Neleidžia odai prarasti drėgmės.
 • Apsaugo ląsteles nuo pažeidimų.
 • Minkština odą.

Dr. Kassouf teigia, kad įrodymai dar nėra aiškūs, tačiau vitaminas E taip pat gali sumažinti saulės daromą žalą, nes sugers UVB spindulius ir sumažins jūsų odos uždegiminį atsaką, kuris apima:

 • Patinimas.
 • Paraudimas.
 • Sustorėjimas.

Tačiau nekeiskite kremo nuo saulės vitamino E aliejumi. Dviejų tipų UV spinduliai kenkia odai: ultravioletiniai A (UVA) ir ultravioletiniai B (UVB).

Vitaminas E gali sugerti dalį UVB šviesos, bet ne visą. Be to, vitaminas E neapsaugo nuo UVA šviesos, kuri gali sukelti saulės nudegimus ir odos vėžį. Daugybė tyrimų įrodė, kad vitaminas E neapsaugo nuo odos vėžio ar nepadeda gydyti.

Taigi, norint apsaugoti odą, svarbu laikytis kasdienės rutinos naudoti kremą nuo saulės.

Kaip naudoti vitaminą E odos sveikatai

Yra keletas būdų, kaip galite naudoti vitaminą E, kad apsaugotumėte odą.

Įtrinkite odą grynu vitamino E aliejumi

„Žmonėms, kurių oda yra sausa, pleiskanojanti, vitamino E vartojimas yra labiau naudingas, nes jis pagerina drėkinimą”, – sako dr. Kassoufas.

Tačiau jei turite riebią, į spuogus linkusią odą, jums nereikia papildomo vitamino E. Jūs gaunate pakankamai riebalų gamybos.

Vietinis vitamino E aliejus prasiskverbia į paviršių ir apsaugo viršutinį ir vidurinį odos sluoksnius.

„Žmonėms, kuriems reikia, kad oda būtų mažiau sausa ir niežtintis, vitaminas E tam puikiai tinka“, – sako ji.

Naudokite produktą, kuriame yra vitamino E

„Naudojant drėkinamąjį kremą, kuriame yra vitamino E, gali susidaryti puiki sinergija, padedanti produktui geriau išlaikyti nepažeistas odos ląsteles“, – sako dr. Kassoufas. „Ir tai taip pat neleidžia kitoms medžiagoms prasiskverbti į odą ir sukelti dirginimą.”

Norėdami įtraukti jį į savo odos priežiūros rutiną, ieškokite produktų, kuriuose yra vitamino E. Etiketėse jis paprastai nurodomas kaip tokoferolis arba tokotrienolis. Drėkikliai, kurių sudėtyje yra vos 0,1 %, gali pagerinti vitamino E kiekį odoje. Dar geresni produktai, kuriuose yra ir vitamino C, ir E. Šie antioksidantai geriau veikia kartu.

Suvartokite

„Jūs turite gauti pakankamai vitamino E su savo mityba, geriausia su maistu, bet papildai taip pat yra galimybė”, – sako dr. Kassouf. „Tyrimų metu pradedame matyti, kad vidiniai antioksidantai gali padėti apsaugoti mus nuo išorinių grėsmių, tokių kaip saulės žala.

Maisto produktai, turintys daug vitamino E, yra šie:

 • Saulėgrąžų sėklos ir aliejus.
 • Riešutai.
 • Kukurūzų aliejus.
 • Špinatai.
 • Brokoliai.
 • Kiwi.
 • Mango.

Dr. Kassouf sako, kad suaugusieji turėtų laikytis rekomenduojamos 15 miligramų per dieną dietos normos. Venkite persistengti, nes vitamino E perteklius kaupiasi riebaluose. Jis taip pat gali kauptis iki toksiško lygio. Ji rekomenduoja pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju prieš pradedant vartoti bet kokius papildus.

Vitaminas E negali panaikinti raukšlių ar užkirsti kelią saulės nudegimui. Tačiau produktų su vitaminu E naudojimas gali būti naudingas sausai odai. Vartojant tinkamus kiekius, vitaminas E taip pat gali padėti jūsų odai atsispirti aplinkos veiksniams iš vidaus.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *