Kokius maisto produktus valgyti ir vengti – Klivlando klinika

Negalima pervertinti sveikos mitybos svarbos. Pavyzdžiui, valgyti daug vitaminų turinčių vaisių ir daržovių bei vengti maisto produktų, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų, yra naudinga jūsų širdžiai.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Per daugelį metų tyrimai parodė, kad tai, ką valgote, taip pat gali padėti sumažinti tam tikrų lėtinių ligų, įskaitant psoriazę, simptomus ir poveikį.

Ar dietos pakeitimas gali padėti gydyti psoriazę?

Taip, sako dermatologas Anthony Fernandezas, medicinos mokslų daktaras, ypač jei turite nutukimą arba manote, kad turite antsvorio. „Turime puikių įrodymų, patvirtinančių, kad svorio metimas laikantis mažai kalorijų turinčios dietos pagerins bendrą psoriazės sunkumą.

Žinoma, tai ne tik kiek tu valgai – bet valgote – tai taip pat turi įtakos, kai pakeičiate savo mitybą.

Kokių maisto produktų reikėtų vengti sergant psoriaze?

Įprasta matyti konkrečių provokuojančių maisto produktų, kurių reikia vengti, jei sergate psoriaze, sąrašus. Tačiau šių apribojimų laikytis paprastai nebūtina, sako daktaras Fernandezas. „Apskritai mes nerekomenduojame žmonėms, sergantiems psoriaze, vengti konkretaus maisto.” Daugeliu atvejų taip yra todėl, kad nėra mokslinių įrodymų, kad tam tikri maisto produktai sukelia psoriazę. Pavyzdžiui, daktaras Fernandezas pažymi, kad nėra įrodymų, kad kiaušiniai gali sukelti paūmėjimą.

Tačiau kartais galite jausti, kad tam tikrų maisto produktų valgymas turi įtakos jūsų psoriazei. „Mes tikrai matome žmonių, kurie ateina ir sako: „Man atrodo, kad kai tik valgau tokį maistą, man paūmėja žvynelinė“, – sako daktaras Fernandezas.

Tokiu atveju jums gali tekti daugiau dėmesio skirti jūsų savijautai valgant šį maistą arba jo visai vengti ir pažiūrėti, ar laikui bėgant tai pasikeis. „Mes visada pasiruošę eksperimentuoti su tokiais paprastais, saugiais dalykais“, – sako dr. Fernandezas. „Kiekvienas žmogus yra unikalus ir gali turėti unikalų savo ligos sukėlėją. Priimsime tai rimtai, jei būsime auklėjami“.

Viską pasakius, daktaras Fernandezas pažymi, kad yra daugybė maisto produktų, kurie gali sukelti psoriazę.

Maisto produktai, turintys daug riebalų ar cukraus

Kad išgyventume, mums reikia kūno riebalų, nes jie atlieka svarbų vaidmenį mūsų bendrai sveikatai. Tačiau kūno riebalai yra priešuždegiminiai. Tai reiškia, kad vartojant daugiau jo, gali padidėti uždegimas, o tai nėra naudinga psoriazei. Daktaras Fernandezas rekomenduoja vengti kalorijų turinčio maisto, dėl kurio labiau kaupsis kūno riebalai, kitaip tariant, tokių dalykų kaip keptas greitas maistas ar daug cukraus turintys desertai.

Alkoholis

Su alkoholiu taip pat labai svarbu saikas. „Žinome, kad alkoholį vartojantiems žmonėms yra didesnė psoriazės išsivystymo rizika“, – sako daktaras Fernandezas. „Tačiau susilaikymas nuo alkoholio ne visada lemia reikšmingą ilgalaikį ligos pagerėjimą.” Verčiau laikykitės gydytojo rekomendacijų dėl alkoholio vartojimo ir nepersistenkite.

Ar papildai gali padėti nuo psoriazės?

Galbūt girdėjote, kad vartojant papildą, kuris, kaip žinoma, turi priešuždegiminių savybių, pavyzdžiui, ciberžolė, gali padėti sergant psoriaze. Tačiau mokslas nebūtinai palaiko šį teiginį. „Trūksta supratimo: „Na, jei vartojate per daug šio papildo, jis gali padaryti ką nors žalingo“, paprastai sakysime: „Eik į priekį ir pamėgink jį vartoti“, – sako jis. „Tačiau šiuo metu tiesiog nėra tvirtų įrodymų, kad bet kokie papildai turės įtakos psoriazei.”

Ar yra konkretus mitybos planas, kuris gali padėti valdyti psoriazę?

Konkreti dieta nėra vienintelis būdas gydyti psoriazę. „Nėra nė vienos dietos, apie kurią tikrai žinome, kad ji yra pati geriausia dieta pacientams“, – sako daktaras Fernandezas. „Ir mes nebūtinai rekomenduojame tai kaip vienintelę terapiją. Daugeliui žmonių vien dieta nepagerės tiek, kad jiems nebereikės kitų vaistų.

Tačiau kai kurios dietos yra geresnės nei kitos, kai kalbama apie pagalbą sergant psoriaze.

Viduržemio jūros dieta

Tyrimai parodė teigiamą Viduržemio jūros dietos poveikį. „Tai tikriausiai yra tai, ką dauguma žmonių rekomenduoja aptardami, kaip pakeisti mitybą ir pagerinti psoriazę“, – sako daktaras Fernandezas. „Ši dieta apima maistą, kuris turi priešuždegiminių savybių. Juose mažai riebalų. Juose mažai kalorijų. Dauguma jų yra natūralūs.

Laikydamiesi Viduržemio jūros dietos, tikitės valgyti daug vaisių ir daržovių, riešutų ir grūdų. Baltymų gausite iš žuvies, pvz., lašišos, ir kepkite su alyvuogių aliejumi. Jūs nevalgysite daug pieno produktų, raudonos mėsos ar saldžių skanėstų.

Vis dėlto pasimėgauti čia ar ten yra gerai. „Niekada nemėgstu sakyti žmonėms, kad reikia pradėti laikytis Viduržemio jūros dietos ir valgyti tik Viduržemio jūros dietos produktus“, – sako daktaras Fernandezas. „Retkarčiais valgyti maistą, kuris yra tikrai skanus, bet galbūt daug kalorijų, yra geras atlygis. Tačiau apskritai bandymas vengti per daug tų maisto produktų gali būti labai svarbus norint kontroliuoti psoriazę ir sumažinti vaistų, kurių reikia psoriazei kontroliuoti, kiekį.

Hipokalorinė (mažo kaloringumo) dieta

Mažo kaloringumo dietos laikymasis yra dar vienas geras būdas kovoti su psoriaze. „Įrodyta, kad svorio metimas pagerina psoriazės sunkumą“, – sako daktaras Fernandezas. Jei esate priskiriami prie antsvorio ar nutukimo, mažai kalorijų turinčios dietos laikymasis gali būti ypač naudingas gydant psoriazę.

Mažiau aišku, ar mažai kalorijų turinti dieta gali padėti gydyti psoriazę, jei nesate priskiriamas antsvoriui ar nutukimui. „Mes dar nežinome“, – sako daktaras Fernandezas. „Turime atlikti tyrimą, kad nustatytume, ar tokia dieta jums padės tokiu atveju.”

Ar dieta be glitimo gali padėti psoriazei?

Viena iš labiausiai paplitusių prielaidų yra ta, kad dieta be glitimo gali padėti sergant psoriaze. Tačiau daktaras Fernandezas sako, kad daugeliui žmonių taip nėra. Tiesą sakant, tyrimai netgi patvirtino, kad dieta be glitimo nepadės jūsų psoriazei.

„Tikrovė yra tokia, kad dieta be glitimo neturi jokios įtakos, nebent turite laboratorinių įrodymų, kad esate jautrūs glitimui“, – sako jis. „Ir mes galime tai patikrinti, kai tinka.” Tai reiškia, kad jei jau pasireiškia klinikiniai glitimo jautrumo požymiai ir simptomai, priduria daktaras Fernandezas. „Vien tik psoriazė nėra pakankamai įrodymų, kad būtų galima atlikti tyrimus.

Ar kitos dietos gali padėti sergant psoriaze?

Galbūt skaitėte, kad kitos dietos gali padėti sergant psoriaze. Tai gali apimti daug daržovių turinčią augalinę dietą arba riebią keto dietą. Taip pat yra viena, vadinama Pagano dieta, kuri turi tam tikrų panašumų su Viduržemio jūros dieta.

Dr. Fernandezas pabrėžia, kad dar nėra jokių tvirtų įrodymų, kad šios dietos gali padėti sergant psoriaze. Tačiau mokslininkai atlieka tyrimus, siekdami išsiaiškinti, ar konkretus požiūris į maistą (pvz., Keto dieta) gali padėti sergant psoriaze. „Yra susidomėjimas kitų dietų, skirtų psoriazei gydyti, tyrinėjimu – ir ateityje gali būti daugiau įrodymų“, – priduria jis.

Tačiau, kaip ir vartojant papildus, gydytojai sutinka su žmonėmis, kurie laikosi skirtingų dietų, jei tik jie nepakenks savo sveikatai. „Jei norite išbandyti ką nors panašaus į Pagano dietą, tol, kol manysime, kad dieta apskritai yra sveika – arba ji nėra tokia ekstremali, kad apsiribosite gauti kai kurių esminių maistinių medžiagų – tada sakysime. viskas gerai“, – sako jis.

Ar galima išgydyti psoriazę dieta?

Deja, mes negalime išgydyti psoriazės dieta. Tiesą sakant, nėra psoriazės gydymo. Tačiau, be dietos, yra būdų, kaip valdyti būklę.

„Pratimai yra naudingi jūsų imuninei sistemai ir taip pat gali padėti numesti svorio dėl sudeginamų kalorijų“, – sako daktaras Fernandezas. „Apskritai gerovės yra gera siekti. Tokios strategijos kaip gerai maitintis, mankštintis ir pakankamai miegoti yra raktas, padedantis sumažinti tikimybę, kad paūmėsite.

Daktaras Fernandezas pastebi, kad kai kurie žmonės taip tobulėja laikantis dietos ir mankštos, kad jiems nebereikia vaistų. „Tačiau mes manome, kad tai labiau išimtis, ir tikrai nesakome, kad tai viskas, ką jums reikia padaryti“, – pabrėžia jis ir pažymi, kad nei mankšta, nei dieta apskritai nerekomenduojami kaip vienintelė vaistų alternatyva.

„Kai kuriems žmonėms patobulinimai, kuriuos jie mato per mankštą ir mitybą, gali reikšti, kad jiems tereikia vietinio vaisto psoriazei kontroliuoti, o ne piliules ar injekcinius vaistus, kurie sistemiškai veikia jų imuninę sistemą ir gali turėti kitokį šalutinį poveikį. sako daktaras Fernandezas.

Ir yra tikimybė, kad žmonėms, sergantiems vidutinio sunkumo ar sunkia psoriaze, visada reikės vaistų, priduria jis. „Tačiau mes tikime, kad galime sumažinti vaistų, kurių reikia vartoti sveikatingumo ir dietos metu.”

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/

https://sinaboi.desa.id/shop/depo25-bonus25/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/