Kokie požymiai rodo, kad mano vaikas turi alergiją maistui? – Klivlando klinika

Klausimas: Įtariu, kad mano vaikas gali turėti alergiją maistui. Kokie yra įspėjamieji ženklai ir kaip turėčiau imtis veiksmų?

A: Paprastai klasikinės maisto alergijos simptomai prasideda per 30–60 minučių suvalgius konkretų maistą. Kartais tai gali praeiti keliomis valandomis, bet tai labai retai.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Egzistuoja daugybė nepageidaujamų reakcijų į maistą, bet kai kalbame apie maisto „alergiją“, paprastai kalbame apie tiesiogines alergines reakcijas, kurias sukelia alergijos antikūnai, galinčias sukelti anafilaksiją. Reakcijos kiekvienam žmogui skiriasi, tačiau alerginės reakcijos simptomai gali būti:

  • Niežti burną.
  • Gerklės skausmas arba niežėjimas.
  • Skrandžio sutrikimas.
  • Vėmimas.
  • Viduriavimas.
  • Dilgėlinė.
  • Sunku kvėpuoti.
  • Balso pasikeitimas.

Mums labai rūpi kvėpavimo sutrikimai ar vaiko balso pasikeitimas – tai gali rodyti rimtesnes reakcijas. Tai labai reta, tačiau alergija maistui gali būti mirtina.

Vaikų amžiaus grupėje dažniausiai alergija pienui ir kiaušiniams. Žemės riešutai ir medžių riešutai taip pat yra dažni alergijos sukėlėjai, taip pat sojos, kviečiai, žuvis ir vėžiagyviai.

Sezamas yra naujas susirūpinimas Jungtinėse Valstijose, o Maisto ir vaistų administracija (FDA) neseniai įtraukė jį kaip būtiną alergeną ant supakuotų maisto produktų, panašiai kaip matote maisto prekių parduotuvėse ant pieno ir kiaušinių etiketėse.

Tėvai dažnai man pasakoja, kaip išsigando pirmą kartą, kai vaikas sureaguoja, ir tai labai suprantama. Jei turite pagrindo įtarti, kad jūsų vaikas turi rimtą maisto alergijos reakciją, giliai įkvėpkite. Jūs pažįstate savo vaiką geriau nei bet kas kitas pasaulyje. Jei tikrai nerimaujate, nuveskite juos į greitosios pagalbos skyrių. Skambinkite greitosios medicinos pagalbos tarnyboms (greitosios medicinos pagalbos tarnyboms) ir pasakykite, kad jūsų vaikas gali turėti alergijos maistui reakciją, kad jie atsiųstų reikiamas greitosios medicinos pagalbos paslaugas į jūsų namus. Arba, jei gyvenate per pagrįstą atstumą iki ligoninės, tiesiog greitai nuvežkite juos patys.

Labai lengvas reakcijas, pvz., keletą dilgėlinių, kartais galima gydyti antihistamininiais vaistais, tokiais kaip Zyrtec®, kurie gali padėti vaikui jaustis geriau, kai reakcija praeina. Tačiau esant rimtesniems, rekomenduojame vartoti epinefriną ir gydytis greitosios medicinos pagalbos paslaugomis.

Jei jūsų vaikas iš tikrųjų yra alergiškas maistui, įsitikinkite, kad mokykloje ir žaidimų pasimatymų metu imatės tinkamų atsargumo priemonių.

Vaikų alergologas / imunologas Jaclyn Bjelac, MD.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *