Kodėl neturėtumėte mušti savo vaikų – Klivlando klinika


Atėjo laikas tėvams atsisakyti seno posakio, kad vaikai retkarčiais „nusipelno gero pliaukštelėjimo“.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Amerikos pediatrų akademija (AAP) 2018 m. paskelbė griežtą pareiškimą, kuriame patarė tėvams neplakti savo vaikų, remdamasi augančia krūva tyrimų, rodančių, kad drausminimo technika daro daugiau žalos nei naudos.

„Naujame AAP pareiškime pateikiami duomenys, rodantys, kad vaikai, kurie buvo mušami ankstyvame amžiuje, buvo labiau linkę į tai, kad vėliau ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ir mokykloje elgėsi agresyviau ir jiems padidėjo psichikos sveikatos sutrikimų bei prastesnės savigarbos rizika. sako pediatrė Karen Estrella, MD.

Per pastaruosius 20 metų atlikti tyrimai parodė, kad pliaukštelėjimas didina mažų vaikų agresiją ir yra neveiksmingas keičiant jų nepageidaujamą elgesį, teigia AAP. Tyrimai taip pat susiejo plakimą su padidėjusia psichikos sveikatos sutrikimų ir sutrikusio smegenų vystymosi rizika.

AAP yra įtakinga profesinė asociacija, atstovaujanti apie 67 000 pediatrų visoje šalyje. Tačiau ši evoliucija mąstant apie tėvų drausmę neapsiriboja tik medicinos specialistais – atrodo, kad šiandien mažiau vaikus auginančių tėvų palaiko pliaukštelėjimą. 2013 m. atlikta apklausa parodė, kad maždaug pusė jaunesnių nei 36 metų tėvų nurodė pliaukštelėję savo vaikams. Tarp visų vyresnių kartų šis skaičius siekė 70% ar daugiau.

Kodėl pliaukštelėjimas drausminti neveikia

Nors pliaukštelėjimas gali sukelti jūsų vaikui baimės jausmą, ilgainiui tai nepagerins elgesio. Tiesą sakant, reguliarus pliaukštelėjimas normalizuoja smūgiavimą ir gali sukelti agresyvų elgesį, kuris skatina nuolatinį konfliktą tarp jūsų ir jūsų vaiko.

„Vaikai savo tėvus laiko sektinu pavyzdžiu“, – sako dr. Estrella. „Agresyvus elgesys tik sukels daugiau neigiamo vaiko elgesio.

Savo pareiškime AAP taip pat pasmerkė žodinį prievartą, paaiškindama, kad vaiką įžeidžiantis, žeminantis ar gėdinamas šaukimas taip pat turi neigiamą poveikį smegenų vystymuisi.

„Tyrimai rodo, kad vaikų, patiriančių toksinį stresą, vėliau pakinta jų pažinimo gebėjimai“, – sako dr. Estrella.

Drausmės strategijas naudoti vietoj pliaukštelėjimo

Norėdami veiksmingai drausminti savo vaiką, išbandykite šiuos tris veiksmus:

  • Užmegzkite teigiamus ir palaikančius tėvų ir vaikų santykius, kurie suteiktų jūsų vaikui priežastį parodyti gerą elgesį.
  • Naudokite teigiamą pastiprinimą, kad paskatintumėte savo vaiką elgtis.
  • Jei reikia, naudokite kitus drausminimo būdus, pvz., pertrauką arba tam tikram laikui atimkite mėgstamiausias vaiko privilegijas.

Dr. Estrella remiasi šiomis ir kitomis AAP rekomendacijomis pateikdama šiuos papildomus patarimus:

  • Būk sektinas pavyzdys. Pirmenybę teikite ramybei, suprasdami, kad vaikas jums atrodo pavyzdys, kaip elgtis.
  • Nustatykite taisykles ir apribojimus, kurių gali būti nuosekliai laikomasi tarp visų prižiūrėtojų. Jūsų vaikui, turinčiam kelis globėjus, neturėtų būti gero vaikino / blogiuko. Įsitikinkite, kad taisyklės yra suformuluotos naudojant amžių atitinkančią kalbą.
  • Nuolat girkite ir švęskite gerą elgesį. Atkreipkite dėmesį į elgesį, kurį norite, kad jūsų vaikas kartotų. Parodykite, kad esate pastabus ir didžiuojatės, kai jie elgiasi gerai.
  • Taip pat žinokite, kada neatsakyti. „Nepaisant blogo elgesio, pavyzdžiui, jei vaikas nukrenta ant grindų, nes jam nebuvo leista žaisti iPad, yra geras būdas sumažinti tokio elgesio su laiku“, – sako dr. Estrella. „Tokiu atveju vaikas sužinos, kad pykčio priepuolis negaus jo iPad“.
  • Mokykitės iš ankstesnės patirties. Kas sukelia netinkamą jūsų vaiko elgesį? Jei galite nustatyti trigerį, ar yra būdų to išvengti ar bent jau geriau tam pasiruošti? Įsitikinkite, kad jūsų vaikas žino, kokios bus pasekmės, jei jis neįvykdys jūsų prašymų arba netinkamai elgsis tam tikroje situacijoje.
  • Nukreipkite blogą elgesį. Paverskite „nedaryk to“ savo vaiko veiksmu gali daryti. Pavyzdžiui, jei vaikas paima žaislą iš žaidimų draugo, pasiūlykite vaikui kitą žaislą ar užsiėmimą, kol ateis jo eilė. Naudokite tą patį mąstymą laimėdami / pralaimėdami.
  • Paskambinkite skirtajam laikui, kai pažeidžiama taisyklė. Ištraukite savo vaiką iš tokios padėties iš anksto nustatytam laikui, kuris gali būti viena minutė per metus. Trumpa fraze paaiškinkite, kodėl tai darote. Kai vaikas paaugs, leiskite jam praleisti laiką sakydami: „Eik į laiką ir grįžk, kai būsi ramus ir pasiruošęs“. Tai gali išmokyti jūsų vaiką suprasti savo emocijas, veiksmus ir pasekmes, aiškina dr. Estrella.

„Pasikalbėkite su savo pediatru, jei toks elgesys yra įprastas jūsų vaiko amžiuje, apie tai, kokias strategijas naudoti“, – priduria ji. „Jei reikia, vaikų psichologas ir bendruomenės ištekliai gali suteikti tėvystės pamokas, kad gautų papildomų patarimų ar paramos.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3


Leave a Reply

Your email address will not be published.