Kas yra PrEP ir kas turėtų jį vartoti? – Klivlando klinika

Dar 1990-aisiais buvo neįsivaizduojama, kad vaistai kada nors gali užkirsti kelią ŽIV plitimui. Tačiau 2012 m. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino pirmąjį vaistą, žinomą kaip prevencinė profilaktika arba PrEP, kuris gali užkirsti kelią ŽIV įsitvirtinimui jūsų organizme.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Dabar PrEP tapo svarbia priemone kovojant su ŽIV plitimu. Vidaus ligų specialistas Jamesas Hekmanas, MD, paaiškina, kas yra PrEP, kaip jis veikia ir ar jis jums tinka.

Kas yra PrEP?

Žmogaus imunodeficito virusas arba ŽIV yra lytiškai plintanti liga, kuri atakuoja jūsų imuninę sistemą, todėl jūsų organizmui gali būti sunku kovoti su liga. Dažniausias būdas užsikrėsti ŽIV yra per vaginalinį, oralinį ar analinį seksą, tačiau juo taip pat galite užsikrėsti dalindamiesi adatomis narkotikams vartoti.

Tačiau vartojant PrEP, galite užkirsti kelią užsikrėsti ŽIV, nes neleidžiate virusui įsitvirtinti jūsų kūne.

Pavadinimas viską pasako: „Išankstinis ekspozicija“ reiškia „prieš jums pasireiškiant“, o „profilaktika“ yra įprastas medicinos žodis, nurodantis veiksmus, kurių imatės, kad išvengtumėte ligos išsivystymo ar plitimo. Taigi PrEP yra vaistai, kuriuos vartojate, kad apsaugotumėte nuo ŽIV. prieš jūs kada nors buvote su tuo susidūrę.

Ar turėtumėte vartoti PrEP?

„PrEP skirtas žmonėms, kurie nėra užsikrėtę ŽIV, bet turi didesnę riziką užsikrėsti per seksą arba vartojant švirkščiamus narkotikus“, – aiškina dr. Hekmanas.

Jūsų gydytojas gali rekomenduoti atlikti PrEP, jei:

 • Turėkite seksualinį partnerį, užsikrėtusį ŽIV.
 • Užsiimkite seksu nenaudodami prezervatyvų.
 • Per pastaruosius šešis mėnesius buvo diagnozuota lytiškai plintanti liga.
 • Sušvirkškite narkotikus su ŽIV užsikrėtusiu asmeniu.
 • Sušvirkškite narkotikus dalindamiesi adatomis ar švirkštais.
 • Anksčiau buvo užsikrėtę ŽIV ir toliau elgiasi rizikingai.

Kaip vartoti PrEP

PrEP nėra konkretus prekės ženklas; veikiau tai kategorija. Šiuo metu yra trys PrEP tipai:

 • Truvada® yra kasdien vartojama piliulė, kurią sudaro du vaistai, vadinami tenofoviro dizoproksiliu ir emtricitabinu. Jis skirtas visiems, kuriems gresia pavojus užsikrėsti ŽIV per seksą ar vartojant švirkščiamuosius narkotikus, be to, jis yra generinis.
 • Descovy® yra kasdieninės tabletės, kuriose yra du vaistai, vadinami tenofoviro alafenamidu ir emtricitabinu. Jis skirtas seksualiai aktyviems vyrams ir transseksualioms moterims, kuriems gresia ŽIV; tai ne žmonėms, kurie užsiima makšties seksu. Bendroji forma šiuo metu nepasiekiama JAV
 • Apretude® yra vaisto, vadinamo kabotegraviru, prekės ženklas, kuris yra injekcija, kurią kas du mėnesius gausite iš savo gydytojo. FDA patvirtino jį naudoti 2021 m. gruodžio mėn., todėl šiuo metu nėra bendros formos.

Kiek laiko užtrunka, kad PrEP veiktų?

Turėtumėte būti PrEP nuo vienos iki trijų savaičių, kad jis pradėtų veikti. Tačiau norėdami maksimaliai apsaugoti nuo ŽIV, turite išgerti kiekvieną dozę. Paprasčiau tariant, daktaras Hekmanas sako: „PrEP yra neįtikėtinai veiksmingas, bet tik tuo atveju, jei vartojate jį taip, kaip nurodyta.

HIV.gov praneša, kad tinkamai vartojamos PrEP tabletės sumažina ŽIV užsikrėtimo nuo lytinių santykių riziką maždaug 99%, o riziką užsikrėsti ŽIV vartojant narkotikus sumažina mažiausiai 74%. Tačiau vaistai nėra beveik tokie veiksmingi, jei jie vartojami nenuosekliai, todėl būtinai nustatykite tuos kasdienius priminimus.

Šalutinis poveikis vartojant PrEP

PrEP laikomas saugiu, tačiau iš pradžių galite patirti tam tikrą šalutinį poveikį. Jie turėtų išnykti savaime, bet pasitarkite su gydytoju, jei jie ir toliau pasireiškia:

 • Pykinimas.
 • Viduriavimas.
 • Galvos skausmas.
 • Nuovargis.
 • Skrandžio skausmas.

Jeigu sergate inkstų liga arba sirgote hepatitu B, būtinai pasakykite gydytojui. Tai gali turėti įtakos tam, ar galėsite naudotis PrEP.

Ar PrEP apsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų?

Prezervatyvai yra tokie pat svarbūs, kaip ir visada. „PrEP neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų“, – sako daktaras Hekmanas. Galite (ir turėtumėte) susieti PrEP su prezervatyvu, kad sumažintumėte riziką.

Ar PrEP trukdys hormonų terapijai?

Jei vartojate lytį patvirtinančią hormonų terapiją, galite nerimauti, ar PrEP netrukdys ir kaip.

Pranešama, kad translyčių moterų kraujyje PrEP kiekis kraujyje yra mažesnis nei kitų žmonių, sako daktaras Hekmanas, tačiau kol kas nėra pakankamai tyrimų, kad būtų galima pasakyti, kodėl. Ir kadangi transseksualų populiacija turi didelę riziką užsikrėsti ŽIV, svarbu dirbti su gydytoju, kuris gali užtikrinti, kad galėtumėte tęsti gydymą hormonais. ir apsisaugokite nuo ŽIV.

„Mes žinome, kad kai translytėms moterims taikoma medicininė priežiūra, gydytojai gali stebėti jų ŽIV kontrolės ir hormonų lygį“, – aiškina daktaras Hekmanas. „Mes galime pakoreguoti dozes, kad įsitikintume, jog pasiekiamas tinkamas lytį patvirtinančios hormonų terapijos lygis, kartu išlikdami apsaugoti nuo ŽIV.”

Ar galima vartoti PrEP po užsikrėtimo ŽIV?

PrEP yra a išankstinė ekspozicija vaistų, o tai reiškia, kad norint, kad jis atliktų savo darbą, reikia jį vartoti prieš esate užsikrėtę ŽIV. Tai reiškia, kad PrEP nėra tinkamas vaistas, kurį vartoti, jei buvote užsikrėtę ŽIV ir norite sumažinti užsikrėtimo tikimybę.

Jei buvote užsikrėtę ŽIV ir dar nesate gydomi PrEP, per 72 valandas kreipkitės į gydytoją, nesvarbu, ar tai jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojas, ar greitosios pagalbos skyriuje, ar skubios pagalbos įstaigoje. Jie gali paskirti profilaktiką po ekspozicijos (PEP), vaistų, kurie apsaugotų nuo ŽIV po to poveikis. Skirtingai nuo PrEP, PEP naudojamas avarinės apšvitos situacijose.

Pasitarkite su gydytoju apie PrEP

PrEP galima įsigyti tik pateikus receptą, todėl, jei norite jį pradėti, susitarkite ir pasikalbėkite su gydytoju. „Jie jums atliks ŽIV testą ir pasakys apie visus susirūpinimą keliančius klausimus dėl PrEP“, – sako dr. Hekman.

Ieškote sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo, kuris būtų apmokytas spręsti LGBTQIA+ bendruomenei būdingas sveikatos problemas? Daugelis šalies sveikatos priežiūros paslaugų ir valstybinių klinikų yra atviros ir patvirtinančios, yra ir kitų būdų, kaip rasti LGBTQIA+ gydytojo kabinetą šalia jūsų.

Jei nerimaujate, kaip sumokėti už PrEP, būtinai kreipkitės į gydytoją. Dauguma draudimo kompanijų ir valstybinių Medicare planų apima PrEP, o tiems, kurie atitinka reikalavimus, yra ir kitų galimybių.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *