Kodėl kai kurie žmonės prakaituoja daugiau nei kiti? – Klivlando klinika

Mes visi prakaituojame. Tačiau kai kuriems iš mūsų galime prakaituoti per daug.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tai gali sukelti nepatogių akimirkų, kai mūsų pažastys, rankos ir kitos kūno dalys yra akivaizdžiai prakaituotos.

Pernelyg didelis prakaitavimas yra žinomas kaip hiperhidrozė, būklė, kai jūsų kūno prakaito liaukos yra pernelyg aktyvios. Dėl to galite prakaituoti tose vietose, kur kiti žmonės to nedarytų, o kartais tai nėra patogu.

Apie 2–5% žmonių JAV turi hiperhidrozę. Tačiau šis skaičius gali būti didesnis, nes daugelis žmonių nekalba apie savo simptomus, nors jiems sunku kontroliuoti prakaitą.

Slaugytoja Melissa Holtz, CNP, kalba apie tai, kodėl galite per daug prakaituoti ir ką galite padaryti, kad padėtų valdyti pernelyg didelį prakaitavimą.

Kodėl žmonės prakaituoja?

Jūsų prakaitas daugiausia susideda iš vandens, tačiau jame taip pat yra chlorido, kalcio, magnio ir kalio.

O kai jūsų kūno temperatūra pakyla per aukštai, prakaito liaukos pradeda dirbti, kad atvėsintų jūsų kūną. Idealiu atveju norite išlaikyti savo kūno temperatūrą 98,6 laipsnio Farenheito (37 laipsnių Celsijaus).

„Prakaitavimas iš tikrųjų padeda reguliuoti jūsų kūno šilumą, drėkina odą ir padeda subalansuoti skysčius bei elektrolitus“, – aiškina Holtzas.

Sergant hiperhidroze, jūsų prakaito liaukos dirba per sunkiai, gamindamos jums nereikalingą prakaitą.

„Kai prakaituojame per daug, manoma, kad tai yra nenormalus arba perdėtas centrinis atsakas į įprastus emocinius ar fizinius dirgiklius“, – sako Holtzas. „Paprastai pačios liaukos būna normalios. Jūs tiesiog perdėtai reaguojate į įprastus dirgiklius.

Pernelyg didelis prakaitavimas gali paveikti šias sritis:

Priežastys, dėl kurių žmonės gali daugiau prakaituoti

Yra įvairių priežasčių, dėl kurių galite prakaituoti daugiau nei kiti.

Pratimas

Kai treniruojatės ir padidinate širdies ritmą, jūsų kūno temperatūra pakyla. Nuo šio smūgio pradeda veikti prakaito liaukos ir jūs pradedate prakaituoti. Vidutiniškai sportuodami galite netekti apie 2 litrus skysčių. Vandens gėrimas prieš, per ir po treniruotės yra labai svarbus norint pakeisti prarastus skysčius ir atvėsinti kūną. Tai taip pat gali padėti išvengti dehidratacijos.

Orai

Mes visi galime susitaikyti su tomis karštomis, drėgnomis vasaros dienomis, kai tik trumpa išvyka į lauką tampa prakaituota netvarka. Kai temperatūra pakyla, mūsų tikimybė prakaituoti didėja. Be to, karštas, drėgnas oras apsunkina prakaito išgaravimą iš jūsų kūno.

Alkoholis

Alkoholio vartojimas, net vienas gėrimas, gali pagreitinti širdies susitraukimų dažnį ir išplėsti odos kraujagysles. Dėl to galite prakaituoti. Jei nutraukiate alkoholio vartojimą, galite gausiai prakaituoti ir netgi prakaituoti naktį.

„Alkoholio vartojimas sutrikdo nervų ir endokrininių sistemų ryšį”, – sako Holtzas. „Tai sukelia hormoninius sutrikimus, kurie gali sukelti prakaitavimą.”

Vaistai

Tam tikri vaistai, tokie kaip antidepresantai, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), kraujospūdį mažinantys vaistai ir vaistai nuo diabeto, gali priversti jus prakaituoti. Jei manote, kad tai gali būti priežastis, galite aptarti galimybes su gydytoju.

Nerimas

Streso hormonai gali suaktyvinti jūsų prakaito liaukas. Jie padidina širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį, todėl pakyla kūno temperatūra. Emocinis stresas gali sukelti delnų ir pėdų padų prakaitavimą.

Hormonai

Jūs girdėjote apie karščio bangas arba galbūt patyrėte juos patys. Menopauzės metu estrogeno lygis didėja ir mažėja. Dėl to jūsų pagumburiui, jūsų smegenų sričiai, kuri kontroliuoja temperatūrą, sunku žinoti, ar jam reikia atvėsti jūsų kūną, ar ne. Rezultatas yra karščio bangos – jūsų kūnas mano, kad jis perkaista, todėl jūsų prakaito liaukos persikrauna. Galite jaustis karšti, drėgni ir prakaituoti.

Karščiavimas

Jei sergate, jūsų kūnas keliais laipsniais pakelia temperatūrą. Iš pradžių galite jausti šaltkrėtis, nes jūsų kūnas bando kovoti su bet kokia jūsų turima klaida. Tada, kai karščiuosite, jausitės karšti ir prakaituoti, nes jūsų kūnas stengsis reguliuoti temperatūrą iki normalios.

Kofeinas ir aštrus maistas

Tai, ką valgote ir geriate, gali turėti įtakos jūsų prakaitavimui. Geriant kavą ar bet ką su kofeinu, suaktyvinama centrinė nervų sistema, kuri kontroliuoja jūsų prakaito liaukas. Net aštrus maistas, pavyzdžiui, karštas padažas ir jalapenos, gali suaktyvinti prakaito liaukas.

„Jei geriate du puodelius kavos, turėtumėte išgerti dvi stiklines vandens, kad ją subalansuotumėte ir išliktumėte hidratuotas“, – pažymi Holtzas.

Daugelis žmonių gausų prakaitavimą pradeda pastebėti vaikystėje. Norėdami diagnozuoti hiperhidrozę, turite mažiausiai šešis mėnesius patirti gausų prakaitavimą ir atmesti visas kitas medicinines priežastis.

Kad padėtų valdyti papildomą prakaitą, Holtzas siūlo išbandyti šiuos metodus:

  • Gerk vandenį. Tai skamba kaip niekaip, bet hidratacija gali padėti reguliuoti kūno temperatūrą.
  • Dėvėkite lengvus, kvėpuojančius drabužius. „Žmonės, besisluoksniuojantys ir dėvintys aptemptus drabužius, bus labiau linkę prakaituoti“, – sako Holtzas. Rinkitės iš medvilnės pagamintus daiktus, kurie yra laisvi ir užtikrina gerą oro srautą.
  • Naudokite klinikinio stiprumo antiperspirantą. „Jų galima įsigyti be recepto, todėl juos lengva įsigyti ir nereikia recepto“, – sako Holtzas. „Ieškokite produktų, kuriuose yra 15–20 % aliuminio chlorido“. Holtzas taip pat sako, kad šiuos produktus geriausia naudoti naktį, kad ingredientai suveiktų ir įsigertų į jūsų kūną.
  • Apsvarstykite Botox®. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti botulino toksino injekcijas, kad padėtų kontroliuoti prakaitavimą. Bendros vietos, kurias galima gydyti Botox® įtraukite pažastis ir galvos odą. Gydymas gali trukti nuo trijų iki devynių mėnesių.
  • Paklauskite apie papildomus gydymo būdus. Jei išbandėte kitus metodus ir atrodo, kad niekas nepadėjo, galite pasiteirauti savo gydytojo dėl vietinių glikopirronio servetėlių, skirtų hiperhidrozei gydyti. Jie gali sudirginti odą ir yra brangūs, todėl dažniausiai nėra pirmoji gynybos linija nuo per didelio prakaitavimo.

Didžiausias išsinešimas? Jūs neturite kentėti tyloje, sako Holtzas.

Žmonės, sergantys hiperhidroze, susiduria su daugeliu socialinių situacijų dėl pernelyg didelio prakaitavimo, todėl jiems tai yra emocinė tema. Bet jei išbandėte kelis būdus, kaip suvaldyti pernelyg didelį prakaitavimą, apsvarstykite galimybę apsilankyti pas gydytoją.

Ir nereikia gėdytis.

„Nesijaudinkite, kad kažką darote ne taip“, – sako Holtzas. „Būna gausus prakaitavimas, ir jūs nieko nepadarėte, kas tai sukėlė.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *