Kaip nutukimas ir diabetas gali sukelti COVID komplikacijų – Klivlando klinika

Be paties viruso plitimo, vienas didžiausių rūpesčių dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos buvo esamų sąlygų, kurios kelia didesnę sunkių ligų ar net mirties riziką, sekimas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Nutukimas, ypač sunkus nutukimas, yra sąraše. Keli tyrimai parodė, kad 30 ar didesnis kūno masės indeksas (KMI) padidina sunkios ligos, susijusios su COVID-19, riziką, ką taip pat pabrėžė JAV ligų ir kontrolės prevencijos centrai (CDC).

Klivlando klinikos Bariatrijos ir metabolizmo instituto direktorius Ali Aminianas kartoja šias išvadas. „Sužinojome, kad nutukimas yra sunkios COVID-19 formos, kuri apima hospitalizavimą, intensyvios slaugos poreikį, ventiliatoriaus palaikymą ir padidėjusį mirtingumą, rizikos veiksnys.

Galimos padidėjusios rizikos priežastys

Tikslios priežastys, kodėl nutukusius žmones taip neigiamai veikia COVID-19, vis dar nežinoma, tačiau daktaras Aminianas siūlo keletą paaiškinimų.

Susilpnėjęs imunitetas

Žmonės, turintys nutukimą (ir su tuo susijusių rizikos veiksnių, tokių kaip diabetas), dažnai kenčia nuo susilpnėjusio įgimto ir prisitaikančio imuniteto, todėl jie yra labiau jautrūs infekcijoms.

Pernelyg aktyvus imuninis atsakas

Nutukimas yra lėtinė uždegiminė būsena, dėl kurios jūsų kūnas gamina per daug citokinų, molekulių, kurios palaiko ryšį ir reguliuoja jūsų imuninę sistemą. COVID-19 infekcijos taip pat skatina citokinų išsiskyrimą. Kartu su nutukimu tai gali sukelti perteklinį citokinų kiekį jūsų kūne, vadinamą „citokinų audra“, kuris gali pakenkti daugeliui kūno organų. „Tai, – sako daktaras Aminianas, – galėtų paaiškinti, kodėl nutukę žmonės patiria tokią sunkią COVID-19 reakciją.

Širdies ir kraujagyslių rizikos

Tie, kurie gyvena su nutukimu, dažnai turi pagrindines širdies ir kraujagyslių ligas, ir tai susiję su daugybe susijusių pavojų, tokių kaip diabetas ir hipertenzija. Visi šie veiksniai gali prisidėti prie sunkumų, kylančių dėl COVID-19 infekcijos.

Padidėjusi kraujo krešulių rizika

Tie, kurie turi antsvorio ar nutukę, jau turi didesnę kraujo krešulių riziką – būklė, kuri taip pat siejama su COVID-19. „COVID-19 pažeidžia endotelį (kraujagyslių ląstelę)“, – sako daktaras Aminianas. „Autopsijos parodė, kad kraujo krešuliai ir plačiai paplitę sunkūs endotelio pažeidimai yra dvi padidėjusio daugelio pacientų, užsikrėtusių COVID-19, mirtingumo priežasčių.

Pažeista plaučių sistema

Yra žinoma, kad nutukimas veikia tiek krūtinės sienelės, tiek diafragmos mechaniką, taip pat daro žmones labiau pažeidžiamus dėl kitų plaučių ligų, tokių kaip miego apnėja, astma ir nutukimo hipoventiliacijos sindromas. Visa tai gali pablogėti dėl žinomų plaučių problemų, susijusių su COVID-19 infekcijomis.

Dėl šios galimos rizikos daktaras Aminianas pabrėžia, kad nutukusiems žmonėms svarbu imtis atsargumo priemonių, kad apsisaugotų nuo COVID-19. „Kadangi nutukę žmonės yra labai pažeidžiami COVID-19 infekcijos, labai svarbu, kad jie laikytųsi visuomenės sveikatos gairių, tokių kaip kaukės dėvėjimas, socialinis atsiribojimas ir skiepijimas.

Kaip nekontroliuojamas diabetas gali sukelti COVID-19 komplikacijų

Pasak Amerikos diabeto asociacijos, nėra pakankamai duomenų, rodančių, kad žmonės, sergantys 1 ar 2 tipo cukriniu diabetu, yra labiau linkę susirgti COVID-19. Tačiau diabetas gali sukelti rimtesnių komplikacijų, jei žmogus taip pat užsikrės COVID-19. Ir jei gyvenate su papildomomis sveikatos būklėmis, tokiomis kaip nutukimas ar širdies liga, tai taip pat gali padidinti rimtų komplikacijų riziką.

„Diabeto problemos daugiausia susijusios su aukštu cukraus kiekiu kraujyje”, – sako endokrinologas ir nutukimo specialistas Marcio Griebeler, MD.

„Jei ilgą laiką turite aukštą cukraus kiekį kraujyje, būsite linkę į infekcijas – akis, širdį, inkstus, nervus – dėl visų šių dalykų. Jei sergate gerai kontroliuojamu diabetu, sumažinate COVID-19 komplikacijų riziką. Taigi taip, jei sergate diabetu, jums kyla didesnė rizika. Tačiau jei sergate gerai kontroliuojamu diabetu, esate daug geresnėje padėtyje“, – aiškina jis. Vakcinacija taip pat gali padėti apsisaugoti nuo sunkios infekcijos.

Ar pandemija apsunkino nutukimo ir diabeto valdymą?

Daktaras Griebeleris sako, kad taip galėjo nutikti anksčiau pandemijos metu, kai buvome įstrigę namuose ir dvejojome, kur eiti. Dabar sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai žino, ką daryti, kad žmonės būtų saugūs. Be to, laikantis saugos priemonių ir virtualių vizitų, gauti priežiūrą yra daug lengviau.

Taigi, kokios buvo didžiausios kliūtys? Jis sako, kad patiria stresą ir kovoja su psichine sveikata.

„Dabar streso lygis yra labai, labai aukštas ir tai yra didelė problema, nes stresas turi įtakos viskam“, – pažymi dr. Griebeleris.

„Kai patiriate stresą, tai pakeičia jūsų gyvenimo būdą. Galbūt nevalgysite taip sveikai, kaip anksčiau. Taip pat galite nesportuoti. Taigi, vienas iš prioritetų, kurį turiu dirbdamas su diabetu ar nutukimu sergančiais žmonėmis, yra padėti jiems susitvarkyti sunkiais laikais.

Dr. Griebeler šiuo metu dalyvauja klinikiniame tyrime, kurio tikslas – padėti žmonėms geriau valdyti svorį ir diabetą. Tyrime atidžiau nagrinėjami tokie veiksniai kaip dieta, pratimai, apetito kontrolė, psichinė sveikata, stresas ir miego sutrikimai, kurie gali turėti įtakos svorio augimui. Šiame tyrime taip pat naudojamas metodas, skirtas svorio mažinimui diabeto gydymui. Tyrime dalyvaujantys žmonės gaus vaistus nuo diabeto ir nutukimo, kurie padės numesti svorio.

Dalyviai atrenkami iš Klivlando klinikos darbuotojų sveikatos plano ir reikalaujama, kad KMI būtų didesnis arba lygus 30, ir 2 tipo diabeto diagnozė. Tada jie atsitiktinai suskirstomi ir įtraukiami į vieną iš trijų programų. Viena iš jų yra bendra medicininių paskyrimų programa su receptu svorio mažinimo vaistui. Antroji – bendrų paskyrimų pas gydytoją programa be recepto svorio mažinimo vaistams, o trečioji – individualus apsilankymas pas endokrinologą kas tris mėnesius. Visi turės teisę gauti vaistus nuo diabeto, kurie padeda žmonėms numesti svorio.

Daktaras Griebeleris sako, kad kol kas tyrimo dalyviai atlieka nuostabų darbą ir tikisi, kad dalyvaus daugiau žmonių.

Ne visada. Skirtingai nuo 1 tipo diabeto, 2 tipo diabetas turi genetinį komponentą. Taigi, diabetas ir nutukimas ne visada eina kartu.

„Ne visi, kurie turi nutukimą, sirgs 2 tipo cukriniu diabetu, tačiau dauguma žmonių, sergančių 2 tipo cukriniu diabetu, turės nutukimą. Šis ryšys tapo žinomas kaip „diabetas“. Taigi kovoti su nutukimu ir suvaldyti diabetą yra labai naudinga“, – aiškina daktaras Griebeleris.

Kaip gyvenimo būdo pokyčiai padeda valdyti abu

Daugelis iš mūsų jau žino, kad mityba ir mankšta yra svarbūs norint valdyti savo sveikatą. Tačiau daktaras Griebeleris teigia, kad daugelis žmonių linkę pamiršti gero miego svarbą.

„Svarbu gerai išsimiegoti, nes jei blogai išsimiegate arba sergate miego apnėja, jūsų kūnas gamins nenaudingus hormonus, pavyzdžiui, kortizolį. Tai gali padidinti cukraus kiekį kraujyje ir priversti jus pavargti bei būti mažiau motyvuotiems ką nors daryti dienos metu. Taigi, žmonės turi gerai išsimiegoti“, – sako jis.

Raskite būdą, kaip suvaldyti stresą

Kaip minėta, kai patiriate stresą, galite būti išmesti iš vėžių. Ir tas stresas gali pakenkti jūsų kūnui, padidindamas kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje. Užuot leidę save slėgti stresui, raskite gerų būdų, kaip susitvarkyti. Juokitės, eikite vaikščioti, medituokite arba darykite tai, kas jums teikia džiaugsmo. Ir jei manote, kad to nepakanka, niekada nepakenks pasikalbėti su psichikos sveikatos specialistu.

Siurbkite šiek tiek geležies

Nors vaikščiojant nėra nieko blogo, daktaras Griebeleris teigia, kad gydant nutukimą, diabetą ar abu, atsparumo treniruotės taip pat suteikia daug naudos.

„Žmonės nesuvokia, kad raumenų masės auginimas, ty treniruotės su svoriais ir panašiai, padidins jūsų medžiagų apykaitą ir privers sudeginti daugiau kalorijų. Vaikščioti yra gerai. Sudeginsite šiek tiek kalorijų. Bet pabandykite pridėti pasipriešinimo ar svorio treniruotes. Tai labai skiriasi“, – siūlo jis.

Supraskite, kad valgyti geriau nereiškia savęs atimti

Norėdami sėkmingai įgyvendinti savo mitybos tikslus, atsisakykite mentaliteto, kad norėdami numesti svorio turite laikytis dietos.

„Man patinka atsisakyti žodžio „dieta“, nes jis reiškia apribojimus. Vietoj to išmokite valgyti ir sužinokite, kaip kūnas elgsis pagal tai, kaip valgote. Be to, būti alkanam nėra tikslas. Labai svarbu valgyti maistą, kuris sotus ilgiau“, – sako daktaras Griebeleris.

Stebėkite suvartojamo cukraus kiekį

Mes žinome. Didelė cukraus dieta gali sukelti nutukimą, o nutukimas gali padidinti aukšto kraujospūdžio, diabeto ir didelio cholesterolio kiekio riziką. Taip pat žinome, kad reikia saugotis įprastų įtariamųjų, tokių kaip desertai, soda ir perdirbtas maistas. Tačiau daktaras Griebeleris sako, kad žmonės dažnai nepaiso vaisių ir vaisių sulčių.

„Žmonės mano, kad vaisiai ar vaisių sultys bus sveiki. Tačiau iš tikrųjų kai kuriuose yra daug cukraus. Taigi, gerai suprasti, kas yra sveika, o kas nesveika, nes kai kurie vaisiai gali būti kieti diabetu sergantiems pacientams, jei juose yra daug cukraus.

Nebijokite sulaukti pagalbos

Jei bandėte reguliuoti savo svorį ar diabetą, bet atrodo, kad niekas nepadėjo, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją. Jie gali padėti jums sukurti planą arba nukreipti jus į svorio valdymo specialistą ar endokrinologą. Jei turite problemų dėl finansinių ar kitų sunkumų, gydytojas Griebeleris sako, kad nebijokite prašyti aplinkinių pagalbos.

„Neturėtumėte bijoti prašyti pagalbos. Paprašykite savo šeimos, draugų ar net bendruomeninių organizacijų pagalbos. Pandemijos metu labai svarbu ieškoti pagalbos. Yra daug bendruomeninių organizacijų, kurios gali padėti jums eiti teisingu keliu.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *