Kodėl aš turiu guzelį ant nosies auskarų? – Klivlando klinika

Mieloji, gavai naują nosies auskarą! Ne taip miela, kad dabar turite papildomą ir nepageidaujamą aksesuarą – nedidelį odos guzelį, kuris gyja aplink auskarų vėrimo vietą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kas vyksta ir ką galite su tuo padaryti? Ar jūsų auskaras iš anksto nulemtas pašalinti? Smūgis gali atsirasti dėl kelių skirtingų odos reakcijų, todėl pirmiausia reikia išsiaiškinti problemos esmę.

Mes kalbamės su žmogumi, kuris nosis – klysta, žino – geriausias, dermatologas Alok Vij, MD. Jis paaiškina viską, ką reikia žinoti apie tai, kaip susidoroti su baisiu nosį pradurtu guzu.

Koks guzas aplink nosį auskarų vėrimas?

Auskarų vėrimas iš esmės yra jūsų odos žaizda, net jei ji yra tyčinė, todėl iš pradžių galima tikėtis nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Normalu, kad pradurus nosį jaučiamas paraudimas, patinimas ir net nedidelis skausmas. Šie simptomai turėtų išnykti per kelias dienas. Bet jei pastebėsite, kad aplink auskarą susidarė guzas, tiek šnervės viduje, tiek išorėje, gali nutikti keletas dalykų.

1. Alerginė reakcija

Nekenčiu jums jį sulaužyti, bet jūs labai gerai galite būti alergiškas tam šauniam papuošalui, kurį išsirinkote naujam auskarui. Jei turite alergiją metalui (dažniausios alergijos yra nikeliui ir kobaltui), jūsų kūnas gali bandyti atsikratyti naujojo nosies žiedo ar smeigtuko, tarsi tai būtų svetimkūnis.

„Alerginės reakcijos dažniausiai pasireiškia žmonėms, kurie anksčiau sirgo atopiniu dermatitu (arba egzema) ir kurie anksčiau buvo jautrūs paprastiesiems metalams, sukeliantiems alerginį kontaktinį dermatitą“, – aiškina dr. Vij.

Alerginė reakcija gali sukelti niežėjimą, paraudimą, patinimą ir galbūt net pūslių susidarymą, dėl kurio gali atsirasti gumbų, tačiau jei turite tik vieną guzelį, tikriausiai sprendžiate kitą problemą.

Ką daryti: Jei manote, kad esate alergiškas, pakeiskite savo papuošalus į hipoalerginį variantą, pvz., chirurginį nerūdijantį plieną, sidabrą arba 14 karatų auksą. (Ir jei skaitote tai prieš jums pradūrę auskarą, tiesiog pasirinkite vieną iš šių metalų!)

2. Infekcija

Tas mažas guzelis gali būti pustulė, kuri atrodo kaip mažas spuogelis ar pūslelė – ir kaip su spuogeliu ar pūslele, neturėtumėte bandyti jo išpūsti. Pustulės yra infekcijos požymis, jos gali būti užpildytos krauju ir net pūliais. Ach!

„Infekcija bus patinusi, skausminga, atrodys raudona ir jausis šilta liesti“, – sako daktaras Vij. „Jis bus švelnus, kai jį paspausite“.

Ką daryti: Nereceptiniai antibiotikų tepalai greičiausiai nepadės, nes infekcija yra giliau nei odos paviršius. „Pradėkite nuo šiltų kompresų, kurie padidins kraujo tekėjimą į tą vietą ir leis jūsų organizmo imuninei sistemai sekti tą erdvę“, – pataria dr. Vij. „Taip pat turėtumėte švelniai valyti muilu ir vandeniu.”

Jūsų kūnas paprastai gali pats kovoti su infekcija, o pustulė turėtų išnykti. Tačiau nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pradėsite pykinti, drebėsite, šaltkrėtis ir karščiuojate. Jūsų nosis yra srities, vadinamos „pavojaus trikampiu“, dalis, o tai reiškia, kad ten prasidėjusios infekcijos retais atvejais gali paveikti likusį kūną ir net smegenis.

3. Granulioma

Kartais dėl odos sužalojimo atsiranda piogeninė granuloma, mažas guzas, kuriame yra papildomų kraujagyslių, kurios susidaro siekiant apsaugoti jus. „Jūsų kūnas mato svetimą įsibrovėlį ir bando sukurti sieną, kad jį užblokuotų“, – sako daktaras Vij.

Šie minkšti iškilimai dažniausiai būna rausvos, rausvos ar net juodai rudos spalvos, lengvai išsilieja arba kraujuoja.

Ką daryti: Granulomos dažniausiai praeina savaime. „Atidžiai stebėkite jį keletą dienų ar net savaitę, ir tikriausiai viskas gerai, kol jis bus palyginti mažas“, – sako dr. Vij. „Jei jis tampa simptomiškesnis, kreipkitės į dermatologą, kuris gali atlikti pasėlius, kad įsitikintų, jog nėra infekcijos.

4. Keloidas

Keloidai yra iškilę randai, besitęsiantys už pradinio sužalojimo ribų, o jei praeityje patyrėte keloidą, ateityje būsite labiau linkę į juos. Jie ypač paplitę tarp žmonių, turinčių Juodosios, Karibų, Pietų Azijos ir Artimųjų Rytų paveldą.

Geros naujienos, pasak daktaro Vij, yra tai, kad keloidai ant nosies auskarų yra gana reti. Jie dažniau atsiranda ant auskarų, ypač aukštai ant kremzlės.

Ką daryti: „Keloidus gali būti nepaprastai sunku gydyti“, – sako daktaras Vij. „Jei jie paliekami vieni ir toliau auga, jie gali subjauroti, o gydymas gali tapti gana agresyvus, kad būtų veiksmingas.

Keloidai taip pat neišnyksta savaime. Jei aplink auskarą susidaro keloidas, nedelsdami nuimkite papuošalus ir pasitarkite su dermatologu dėl tolesnių veiksmų. Jie gali sumažinti keloidų kiekį kortikosteroidų injekcijomis.

Kaip išvengti nosies auskarų atsiradimo

Nėra patikimo būdo, kaip išvengti guzelio atsiradimo į nosies vėrimo vietą, tačiau yra vienas svarbus dalykas, kurį galite padaryti, kad sumažintumėte infekcijos tikimybę: laikykite ją švarią.

Pirmiausia įsitikinkite, kad bet kokius auskarus vėrė patikimas ir apmokytas profesionalas, kuris žino, ką daro, naudoja tinkamą įrangą ir išlaiko viską dailiai. Tada, kai būsite pradurtas:

  • Nusiplauk savo rankas: Prieš liesdami svetainę įsitikinkite, kad rankos švarios.
  • Nuvalykite auskarą: Du kartus per dieną naudokite druskos tirpalą, kad vieta būtų higieniška.
  • Taip pat išvalykite papuošalus: Naudokite muilą ir vandenį, kad kruopščiai ir labai švelniai nuplaukite vietą.
  • Nesirinkite: Saugokite rankas nuo iškilimų, plutos, pūlių ir kitų nešvarumų.
  • Laikykite papuošalus vietoje: Kol jis visiškai nesugis, nekeiskite tų nosies papuošalų, nes jų pašalinimas ar keitimas gali trukdyti gijimo procesui.
  • Būk kantrus: Gali užtrukti iki šešių mėnesių, kol auskaras visiškai išgydys.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/