Kas yra užpakalinis stiklakūnio atsiskyrimas? – Klivlando klinika

Užpakalinis stiklakūnio atsiskyrimas yra gana didelis (ir skamba šiek tiek baisiai). Laimei, ši akių būklė paprastai nekelia grėsmės jūsų regėjimui ir nereikalauja gydymo. Tačiau kartais tai gali reikšti rimtesnę, regėjimui pavojingą problemą. Taigi geriausia iš karto pasitikrinti pas oftalmologą (akis gydantį specialistą).

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kaip galite pasakyti, kad jūsų stiklakūnis galėjo atsiskirti? Dėl staigaus plūduriavimo padidėjimo – tų mažų, paprastai nekenksmingų formų, kurios judinant akis juda jūsų regėjimo lauke.

„Stiklakūnio atsiskyrimas yra gana dažnas reiškinys“, – sako Klivlando klinikos Lernerio medicinos koledžo oftalmologijos profesorius Rishi P. Singh, MD. „Kai pamatysite šias naujas plūduriuojančias priemones, geriausia, kad jos būtų įvertintos, o ypač – oftalmologas atliktų išsiplėtusių akių tyrimą.

Kas atsitinka, kai stiklakūnis atsiskiria?

Stiklakūnis, į gelį panaši medžiaga, sudaro 80% jūsų akies tūrio. Jis užpildo akies vidų ir padeda išsaugoti jos apvalią formą, taip pat leidžia šviesai prasiskverbti į tinklainę.

Mažos kolageno skaidulos pritvirtina stiklakūnį prie jo pagrindo šalia akies priekinės dalies. Jie taip pat pritvirtina jį prie regos nervo ir tinklainės akies gale.

Tačiau laikui bėgant kolageno skaidulos suyra arba susidėvi, o stiklakūnis palaipsniui skystėja. Dėl to gelis tampa nestabilus, o stiklakūnis susitraukia, juda į priekį akyje ir atsiskiria nuo tinklainės.

Kai taip nutinka, atsiranda naujų plūdurių, atsirandančių dėl dygliuotų stiklakūnio sruogų, kurios meta šešėlį ant tinklainės. Dažnai juos lydi šviesos blyksniai – dažniausiai jūsų periferiniame regėjime – ir ypač matomi tamsoje.

Blyksniai ir plūduriavimas paprastai išnyksta per vieną ar tris mėnesius, o 85% žmonių, kuriems yra užpakalinis stiklakūnio atsiskyrimas, daugiau problemų nepatiria.

Kokios problemos gali kilti dėl stiklakūnio atskyrimo?

Paprastai stiklakūniui mažėjant nutrūksta kolageno skaidulos, jungiančios jį su tinklaine, ir nepadaroma jokios žalos.

Tačiau kartais skaidulos nelengvai nutrūksta ir traukia tinklainę. Jei jie traukia pakankamai stipriai, įtampa gali atplėšti tinklainę arba ją suplėšyti. Abi sąlygos gali sukelti regėjimo praradimą ir reikalauti nedelsiant gydyti.

„Labai nedaug žmonių, kuriems yra stiklakūnio atsiskyrimas, turi labai rimtą plyšimą ar tinklainės atsiskyrimą“, – pažymi daktaras Singhas.

Tačiau ir stiklakūnio, ir tinklainės atsiskyrimas gali sukelti blyksnių ir plūdurių padidėjimą, todėl sunku juos atskirti.

„Iš tikrųjų jūs turite eiti ir įvertinti, kad tai nustatytumėte“, – priduria jis. „Jei turite šių simptomų, būtinai patikrinkite.”

Ar galima sutvarkyti tinklainės atšokas ir plyšimus?

Tinklainės ašaros yra gydomos biure atliekamomis procedūromis, naudojant lazerį arba didelį šaltį, kad būtų užplombuota ašara.

Tinklainės atsiskyrimai gydomi taip pat, tačiau taip pat reikia operacijos, kad tinklainė vėl būtų pritvirtinta prie užpakalinės akies sienelės.

Operacijos metu gali prireikti pašalinti stiklakūnį. Chirurgai suleis dujas į jūsų akį, kad užpildytų stiklakūnio užimamą erdvę. Tai laikinai išlaiko jūsų tinklainę, nes jūsų akis gyja ir gamina skystį, kuris visam laikui pakeičia stiklakūnį.

„Šie stiklakūnio atskyrimo gydymo būdai yra labai sėkmingi, o jų sėkmės rodiklis siekia 90 proc.“, – sako dr. Singhas. „Tačiau ankstyvas gydymas yra svarbus, nes anksčiau gydomi žmonės gauna geresnių rezultatų.”

Kam gresia užpakalinio stiklakūnio atsiskyrimas?

Stiklakūnio atsiskyrimo rizikos veiksniai yra šie:

  • Vyresnio amžiaus.
  • Trumparegystė.
  • Buvusi akių trauma.
  • Ankstesnė kataraktos operacija.
  • Stiklakūnio atsiskyrimas vienoje akyje.

Vyresniems nei 60 metų žmonėms dažniau išsivysto stiklakūnio atsiskyrimas. Tačiau jei esate trumparegis arba patyrėte akių traumą, didesnė tikimybė, kad ji išsivystys jaunesniame amžiuje. Ir jei stiklakūnis atsiskyrė vienoje akyje, tikėtina, kad per metus tai patirsite ir kitoje akyje.

Verta žinoti, kada jums kyla didesnė rizika – tuomet žinosite, kad nedelsiant kreipkitės į oftalmologą, jei atsiras naujų plūdurių ir blyksnių. Didžiausi tinklainės plyšimo ar atsiskyrimo nerimą keliantys ženklai yra juodas debesis ar šydas regėjime, kurio nematote, nuolat mirksinčios lemputės ar plūduriuojančių čiurkšlių lietus.

Tuo tarpu nepamirškite apsaugoti akių. Dėvėkite apsauginius akinius, kai sportuojate, kai dirbate su pjūklais ar kitais įrankiais, kurie sukuria šiukšles, ir kai dirbate su pavojingesniais daiktais, pvz., fejerverkais.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *