Kas yra pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas? – Klivlando klinika

Remiantis Healthcare.gov, pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas yra „gydytojas (MD arba DO), slaugytojas, klinikinis slaugytojas arba gydytojo padėjėjas, kaip leidžiama pagal valstijos įstatymus, teikiantis, koordinuojantis arba padedantis pacientui gauti įvairias sveikatos priežiūros paslaugas. .

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Nors šis techninis apibrėžimas yra teisingas, jūsų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas taip pat gali padaryti daug daugiau jūsų ir jūsų šeimos gyvenime.

„Pirminės sveikatos priežiūros gydytojai daro daug daugiau, nei duoda jums fizinius tyrimus ir nukreipia jus pas specialistus“, – sako šeimos medicinos specialistė Sarah Pickering Beers, MD.

Iš tiesų, tyrimai rodo, kad jų tikslas yra apsaugoti jus nuo žalos ir padėti išvengti greitosios pagalbos skyriaus, operacinės ir intensyviosios terapijos skyriaus.

„Tyrimai rodo, kad mūsų šalies valstijose ir vietovėse, kuriose teikiama daugiau pirminės sveikatos priežiūros paslaugų, sveikatos rezultatai yra geresni, o išlaidos mažesnės“, – sako dr. Pickeringas Beersas. „Rečiau žmonės patenka į ligoninę, o mirtingumas nuo vėžio, širdies ligų ir insulto yra mažesnis.

„Kūdikių mirtingumas taip pat mažesnis, gimimo svoris didesnis, o skiepų nuo kartą mirtinų ligų rodikliai yra didesni.

Taigi, kaip rasti tinkamą pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėją? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Kodėl pirminė priežiūra yra svarbi

Pirminė priežiūra turėtų turėti didelį poveikį jūsų sveikatai. Kodėl? Kadangi pirminės sveikatos priežiūros gydytojai yra išmokyti atpažinti ir valdyti daugybę ūmių (trumpalaikių) ir lėtinių (nuolatinių ir pasikartojančių) sveikatos problemų. „Ir jie gerai pažįsta savo pacientus (ir jų sveikatos problemas), – sako dr. Pickeringas Beersas.

Tačiau jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojas nedirba vienas. Jie vadovauja visai sveikatos priežiūros specialistų komandai, kurios tikslas – padėti jums nustatyti realius sveikatos problemų valdymo ir gyvenimo būdo pokyčių tikslus.

Šiandien daugelis pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų ėmėsi išplėstinio vaidmens. Suskirstome šešis pirminių paslaugų teikėjų tipus, kuriuos galite aplankyti.

Kas yra pirminės sveikatos priežiūros komanda?

Jei pirmą kartą skiriate susitikimą su pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėju arba pereinate pas kitą gydytoją, svarbu suprasti skirtingus tų gydytojų vaidmenis ir titulus.

1. Pirminės sveikatos priežiūros gydytojai (PCP)

PCP prižiūri komandą, teikiančią pirminę priežiūrą jums ir jūsų šeimai. Jie diagnozuoja ir gydo įvairias ūmias ir lėtines sveikatos problemas ir sujungia jus su atitinkamomis įprastinės ir specializuotos priežiūros paslaugomis. Tai įtraukia:

  • Vidaus ligų gydytojai. Apmokyti teikti ūminę ir lėtinę priežiūrą įvairaus amžiaus suaugusiesiems, jie specializuojasi sveikatos patikrinimuose ir bendrų suaugusiųjų sveikatos problemų valdyme. Internistai puikiai rūpinasi pacientais, turinčiais sudėtingų ligų derinį.
  • Šeimos medicinos gydytojai. Šeimos gydytojai teikia sveikatingumo, profilaktikos ir ūmių bei lėtinių ligų priežiūrą visą gyvenimą. Jie gydo ištisas šeimas – nuo ​​naujagimių iki pagyvenusių žmonių. Jų mokymas apima vidaus ligų, pediatrijos, moterų sveikatos ir psichikos sveikatos priežiūrą.
  • Pediatrai. Pediatrai yra apmokyti teikti ūminę ir lėtinę priežiūrą kūdikiams, vaikams ir paaugliams. Jie siūlo tėvams patarimus apie savo vaikų augimą ir vystymąsi ir užtikrina, kad vaikai gautų tinkamą skiepų nuo vaikų ligų grafiką.

2. Pažangios praktikos teikėjai

Pažangios praktikos paslaugų teikėjai yra sertifikuoti ir licencijuoti, kad galėtų teikti tokią pačią prevencinę, ūminę ir lėtinę priežiūrą, kaip ir jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojas. Jie gali įvertinti, diagnozuoti, gydyti, paskirti ir informuoti apie jūsų būklę (-as) ir savijautą. Pažangios praktikos teikėjai apima:

  • Slaugytojai praktikai (NP). Slaugytojos yra registruotos slaugytojos, kurios slaugos mokykloje įgyja magistro laipsnį. Jie dirba su jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytoju, kad padėtų valdyti ūmias ir lėtines ligas ir atlikti profilaktinius egzaminus. Jie gali būti vieninteliai jūsų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, ypač jei gyvenate vietovėje, kurioje nėra pakankamai medicininių paslaugų.
  • Gydytojo padėjėjai (PA). Gydytojo padėjėjai įgyja magistro laipsnį po intensyvių studijų PA programoje, dažniausiai medicinos mokykloje. PA dirba kaip komanda su jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytoju, kad pagerintų prieigą prie kokybiškos priežiūros.

3. Gydytojai rezidentai

Šie besimokantys gydytojai dirba prižiūrimi jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojo pirmaisiais praktikos metais po medicinos mokyklos (rezidentūros). Jie teikia pažangią medicininę priežiūrą ir padeda jums valdyti savo sveikatą.

4. Klinikiniai vaistininkai (PharmD)

Klinikiniai vaistininkai yra apmokyti gydyti lėtines ligas ir gali paskirti bei koreguoti vaistus, kol jūsų būklė bus gerai kontroliuojama. Jie gali dirbti komandoje su gydytoju arba jus priimti savarankiškai.

5. Slaugių priežiūros koordinatoriai

Šios registruotos slaugytojos (RN) įvertina jūsų sveikatos poreikius, tampa jūsų advokatais ir padeda naršyti sveikatos priežiūros sistemoje. Jie taip pat padeda valdyti lėtines ligas ir užkirsti kelią sveikatos problemoms.

6. Medicinos padėjėjai (MA)

Medicinos padėjėjai paruošia jus ir jūsų gydytoją jūsų vizitui. Jie renka jūsų istoriją ir gyvybinius požymius, atnaujina diagramą, išrašo receptus, padeda apsidrausti ir įvairiais būdais padeda komandai.

Norint apsaugoti jūsų sveikatą, reikalinga pirminės priežiūros komanda

Visi šie pirminiai globėjai stengiasi suteikti jums ir jūsų šeimai visapusišką, nuolatinę ir gailestingą priežiūrą. Tačiau jie negali dirbti atskirai – jiems reikia jūsų pagalbos.

„Geriausias patarimas pacientams, norintiems kuo geriau išnaudoti kiekvieną apsilankymą, yra pasiruošti klausimų sąrašui ir pastaboms apie simptomus, kuriuos jie patyrė“, – pataria dr. Pickeringas Beersas. „Pasidalinkite savo sveikatos tikslais su mumis, kad galėtume dirbti kartu ir padėti jums mėgautis ilgesniu ir sveikesniu gyvenimu“.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *