Kas yra pavojaus trikampis ant veido? – Klivlando klinika


Kai galvojate apie trikampio formos daiktus, apie ką galvojate? Galite pradėti įsivaizduoti tortilijų traškučius, derliaus ženklus ir ilgintuvus… Bet tikriausiai ne jūsų veidas, tiesa? Tačiau kalbant apie jūsų sveikatą, yra vienas trikampis, dėl kurio neturėtumėte būti nuobodu.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Jūsų veido dalis nuo nosies tiltelio iki burnos kampučių kartais vadinama „veido pavojaus trikampiu“ ar net „mirties trikampiu“. Ir tai yra viena vieta, kur niekada neturėtumėte atsirasti spuogų, nes tai gali sukelti infekciją jūsų smegenyse.

Gydytojas dermatologas Alokas Vij paaiškina, kodėl pavojaus trikampis kelia tokią riziką ir kaip išvengti komplikacijų.

Kas tokio pavojingo pavojaus trikampyje?

Pagalvokite apie šį nedidelį veido segmentą kaip tiesioginę liniją į jūsų smegenis. Taip yra dėl jūsų kaverninio sinuso, didelių venų tinklo, esančio už jūsų akiduobių. Per šį sinusą kraujas nuteka iš jūsų smegenų.

Pavojaus trikampyje esanti infekcija – pavyzdžiui, nuo nuskinto spuogo ar negerai įsivėrus nosyje – turi mažą, bet neįmanomą galimybę nukeliauti nuo veido iki pat smegenų, be didelio atstumo tarp jų.

„Yra galimybė, kad veido infekcija gali tapti infekcija, kuri paveikia likusį jūsų kūną“, – sako dr. Vij.

Ar tai tikrai gali tave nužudyti?

Neišsigąskite: tikriausiai nemirsite nuo spuogo atsiradimo ant nosies. Bet techniškai tai įmanoma.

„Laimei, tai gana mažai tikėtina“, – sako dr.

Labai retais atvejais veido infekcija gali sukelti sepsinę kaverninio sinuso trombozę, kraujo krešulį kaverniniame sinuse. Tai gali sukelti įvairių rimtų ir potencialiai pavojingų gyvybei sveikatos problemų, įskaitant:

  • Smegenų abscesas (pūliai, sukeliantys smegenų patinimą).
  • Smegenų infekcija.
  • Veido nervų pažeidimas, įskaitant akių raumenų paralyžių.
  • Meningitas.
  • Plaučių uždegimas.
  • Septiniai embolai (užkrėsti kraujo krešuliai, keliaujantys per jūsų kraują).
  • Insultas.

Sepsinė kaverninio sinuso trombozė anksčiau buvo beveik tikras mirties nuosprendis, tačiau dėl antibiotikų dabar ji paprastai išgydoma, jei tik laiku pagaunama.

Ar reikėtų vengti spuogelio atsiradimo ten?

“Sąžiningai, visada turėtumėte vengti spuogų atsiradimo”, – pataria daktaras Vij. “Tai gali sukelti uždegimą, použdegiminę hiperpigmentaciją ir randus – ir, žinoma, infekciją.”

Ir ypač turėtumėte vengti spuogelio atsiradimo pavojaus trikampyje, taip sumažinant tikimybę, kad infekcija išplis toliau. Gali būti sunku atsispirti norui rinktis, bet geriausia leisti smalsiems smalsiems.

Vis dėlto, jei jaučiatės susierzinę arba artėja didelis įvykis, išbandykite šiuos nenaudingus patarimus, kaip saugiai atsikratyti spuogų pavojaus trikampyje:

  • Uždėkite šiltą kompresą. Sudrėkinkite skalbimo šluostę karštame (ne plikintame) vandenyje ir 10–15 minučių užtepkite ant odos. Tai padeda ištraukti pūlius į paviršių ir pagreitina gijimo procesą.
  • Naudokite pleistrą nuo spuogų. Jei jūsų dėmelė jau atsivėrė, galite pabandyti naudoti naktinį lipduką, kad sugertumėte dalį drenažo.
  • Kreipkitės į dermatologą. Jūsų gydytojas gali padėti jums saugiai, bet greičiau atlikti gydymo būdus, įskaitant kortizono ir antibiotikų injekcijas.

Kada kreiptis į gydytoją

Jei turite infekciją ant veido, atidžiai stebėkite ją ir atkreipkite dėmesį į savo bendrą sveikatą, ar nepasikeitė jūsų savijauta, ypač per 5–10 dienų nuo infekcijos pradžios.

„Infekcija gali pradėti plisti ir apimti didesnę sritį, – sako dr. Vij, – ir jūs galite pradėti jaustis sistemingai blogai – karščiuoti, drebėti, šalti. Jei taip atsitiks, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, kad nustatytumėte diagnozę ir gydymą.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels


Leave a Reply

Your email address will not be published.