7 priemonės, padedančios susitvarkyti peršalimą – Klivlando klinika

Kiekvienais metais tas pats: gerklės skausmas, nosies varvėjimas, kosulys. Peršalimas sukelia sumaištį, praeina po klasę, darbo vietą ar namus, užsitęsia ir padaro visus nelaimingus.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau peršalimo gydymas kartais gali būti painus. Nuo nereceptinių (OTC) vaistų iki senų namų gynimo priemonių, perduodamų iš kartos į kartą, kiekvienas turi sprendimą, kuris, jų nuomone, veikia kaip žavesys.

Tačiau kokie gydymo būdai iš tikrųjų yra sėkmingi gydant peršalimą? Norėdami išsiaiškinti esmę ir išsiaiškinti tas patikimas galimybes, kalbėjomės su šeimos medicinos eksperte Neha Vyas, MD.

Ar kokios nors naminės priemonės padeda nuo peršalimo?

Svarbu pažymėti, kad nėra tiesioginio vaisto nuo peršalimo. Nėra vaisto ar stebuklingo gėrimo, kuris iš karto pašalintų peršalimą. Vietoj to turėtumėte sutelkti dėmesį į simptomų valdymą, kad peršalimas būtų lengviau valdomas, sako daktaras Vyas. „Kalbama apie jo išvarymą, kol jis išnyks“.

Tačiau jei po 7–10 dienų jūsų būklė nepagerėja arba pablogėja, gydytojas Vyas sako, kad turėtumėte kreiptis į gydytoją

1. Poilsis

Jūsų kūnui reikia poilsio, kad padėtų atsigauti ir padėtų jūsų imuninei sistemai. Štai kodėl sergant galite daugiau miegoti; tai nėra priežastis nerimauti, bet ženklas, kad jūsų kūnas kovoja su infekcija.

Dr. Vyas sako: „Kai ilsitės ir miegate, tai leidžia jūsų imuninei sistemai pasikrauti. Jūsų imuninė sistema gali atlikti savo darbą ir padėti kovoti su šia infekcija natūraliai.

Kalbant apie mankštą, viskas priklauso nuo jūsų asmeninės situacijos, pažymi daktaras Vyas. „Nesvarbu, ar toliau mankštinsitės, ar ne, priklauso nuo to, kokie sunkūs yra jūsų simptomai, nuo jūsų pagrindinės sveikatos ir kur mankštinatės“.

Jei jūsų simptomai yra lengvi, jūsų sveikata apskritai gera ir mankštinatės namuose, kur niekam neužkrėssite savo mikrobų – pavyzdžiui, bėgiojate, einate ar važiuojate dviračiu – turėtumėte gerai tęsti, kai jaučiatės patogiai. . „Atminkite, kad jūsų fizinio krūvio tolerancija nebus tokia didelė, kaip tada, kai esate sveikas, todėl tiesiog nepersistenkite“, – sako dr. Vyas.

Vis dėlto žmonės, turintys sunkesnių simptomų ar pagrindinių sveikatos sutrikimų, turėtų būti ramūs. O jei į jūsų pratimų rutiną įeina pamokos ar treniruotės sporto salėje, turėtumėte pereiti prie treniruočių namuose arba padaryti pertrauką, kad neperšaltumėte savo jogos bičiulių. Greitai prie to grįšite.

2. Būkite hidratuotas

Taip pat svarbu, kaip ir pailsėti, išlaikyti hidrataciją. „Jūsų kūnas paprastai išskiria daugiau skysčių, kai sergate“, – sako dr. Vyas. „Tai ypač aktualu, jei karščiuojate ir prakaituojate.

Kita priežastis, dėl kurios galite būti šiek tiek labiau dehidratuotas? Daugelis peršalimų nutinka žiemą, kai oras yra sausesnis, o šildytuvas gali dar labiau išsausinti jūsų kūną, ypač nosį. Geriant daug skysčių ir net įjungus drėkintuvą (daugiau apie tai netrukus) gali padėti kovoti su dehidratacija.

Kalbant apie tai, kokie skysčiai yra geriausi, venkite saldžių ir kofeino turinčių gėrimų bei alkoholio. Vanduo ir arbata su citrinos ar medaus žiupsneliu išlaikys hidrataciją ir padės nuraminti gerklės skausmą. O jei norisi ko nors pikantesnio, gali padėti ir lengvas sultinys be natrio, sako daktaras Vyas.

3. Naudokite drėkintuvą

Taigi, apie drėkintuvą: jie puikiai tinka kovojant su peršalimu žiemą, nes palaiko drėgmę jūsų nosies kanale. Tai savo ruožtu gali padėti sumažinti spūstis. Nors mokslinių tyrimų apie drėkintuvus nėra daug, daktaras Vyas sako: „Manome, kad jie veikia, nes jų sukuriama šilta, drėgna aplinka padeda atsilaisvinti gleivėms ir gali geriau kvėpuoti“.

Tačiau vienas trūkumas: nuolat laikykite jį švarų. Jei nepakeisite vandens ir išlaikysite drėkintuvą švarų, gali susidaryti pelėsis ir pelėsis, dėl kurių drėkintuvas išsvaidys tas sporas į orą ir padarys daugiau žalos nei naudos jūsų sveikatai.

O jei turite mažų vaikų, norėsite vengti šilto rūko drėkintuvų. Kadangi šis stilius šildo vandenį, kad susidarytų garai, dėl įkaitusių mašinos dalių arba bako išsiliejimo gali kilti nudegimų pavojus.

4. Išskalaukite šiltą sūrų vandenį

Sūrio vandens skalavimas gali laikinai palengvinti gerklės skausmą. Mišinyje esanti druska padeda ištraukti vandenį iš gerklės audinių ir padeda nuraminti uždegimą, pažymi dr. Vyas, taip pat atpalaiduoja gleives, kurios gali kabėti aplinkui. Tik būtinai išspjaukite vandenį – jo nenurykite.

5. Išbandykite neti puodą

Jei peršalimas sukelia stiprų nosies užgulimą, „neti pot“ gali padėti šiek tiek išvalyti. Į puodą per nosies kanalą pilamas šiltas druskos tirpalas, išstumdamas susikaupusias gleives ir alergenus, kurie užkemša jus.

Galima rinktis iš įvairių neti puodų, tačiau tai nėra taip paprasta, kaip tiesiog pakreipti galvą ir išpilti vandenį per nosies kanalą. Kai naudojate neti puodą, būtinai atlikite šiuos veiksmus:

  • Nenaudokite vandens iš čiaupo. Naudokite distiliuotą, filtruotą, išpilstytą į butelius arba virintą vandenį, atvėsusį iki kambario temperatūros. Jūs nenorite rizikuoti, kad per nosies kanalą pasiųstų bakterijų.
  • Nenaudokite šaltų tirpalų.
  • Po kiekvieno naudojimo būtinai gerai išvalykite savo neti puodą. Nenorite, kad su tirpalu susimaišytų pelėsiai ar kitos bakterijos.

Būtinai pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad įsitikintumėte, jog „neti pot“ yra tinkamas pasirinkimas ir dėl bet kokių papildomų patarimų, kurių jie gali prireikti, kad atitiktų jūsų konkrečią situaciją.

6. Vartokite nereceptinius vaistus

Nuo sirupų iki kietų lašų – yra daugybė vaistų nuo kosulio ir vaistų nuo kosulio. Tačiau rasti tai, kas jums tinka, gali būti sudėtinga, todėl būtina pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Kai kurie vaistai gali palengvinti kosulį ir palengvinti slogą, tačiau sukelti mieguistumą, o kituose gali būti pseudoefedrino, kuris turi stimuliuojančių savybių, kurios gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį ir vaistų sąveiką.

„Turite būti labai atsargūs dėl skirtingų vaistų sudedamųjų dalių“, – įspėja daktaras Vyas. „Pseudoefedrinas yra blogas žmonėms, sergantiems hipertenzija ar širdies aritmija. O difenhidraminas gali sukelti šlapimo susilaikymą.

Nosies purškalai taip pat gali padėti pašalinti užsikimšimą, tačiau pirmiausia pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Kadangi yra tiek daug galimybių, norite tokio, kuris ne tik geriausiai veiktų, bet ir nesukeltų nereikalingo šalutinio poveikio ar laikui bėgant neprarastų veiksmingumo.

Ir galiausiai, nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai puikiai padeda sumažinti peršalimo sukeliamus skausmus. Tiesiog būtinai laikykitės nurodymų.

7. Vitaminas C ir cinkas

Tikriausiai esate girdėję, kad vitaminas C ir cinkas gali padėti apsisaugoti nuo peršalimo – teorijos sklando jau seniai. Tačiau moksliniai įrodymai parodė, kad jie mažai padeda išvengti peršalimo.

Tyrimai parodė, kad kai kuriems žmonėms vitaminas C Gegužė sutrumpinti peršalimo trukmę apie 10 proc. Atskiras tyrimas parodė, kad cinko pastilės taip pat gali sumažinti trumpalaikį peršalimą, tačiau, vėlgi, tam tikriems žmonėms ir net tada ne reikšmingai.

Esmė: vitaminas C ir cinkas yra būtinos maistinės medžiagos jūsų bendrai sveikatai, tačiau jų poveikis gydant peršalimą greičiausiai yra nereikšmingas. Be to, neigiamas šalutinis poveikis, vartojant per daug, kelia pavojų. Kaip visada, prieš pradėdami didinti vitamino C ar cinko vartojimą, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Ko vengti peršalus

Taip pat svarbu, kaip tai, ką galite naudoti peršalimui gydyti, yra tai, ko vengti. Maistas ir gėrimai, sukeliantys tam tikrą dehidrataciją ar uždegimą, kurių paprastai nepastebime būdami sveiki, gali pabloginti arba sustiprinti jūsų peršalimą.

Kai kurie dalykai, kurių reikia vengti, yra šie:

  • Saldūs sodos gėrimai.
  • Alkoholis.
  • Cukrus.
  • Sūrus maistas.
  • Pieniniai.

Kalbant apie kofeiną, daktaras Vyas sako: „Jei esate įpratę išgerti tam tikrą kavos kiekį, gerai išlaikyti tą lygį, nes jaučiatės patogiai, nes staigus kofeino pašalinimas gali sukelti galvos skausmą. Tiesiog įsitikinkite, kad kofeino negeriate daugiau nei įprastai.

Kiek laiko trunka peršalimas?

Dauguma peršalimo ligų trunka nuo septynių iki 10 dienų, sako daktaras Vyas, tačiau jis gali skirtis kiekvienam žmogui. Tas pats pasakytina ir apie simptomus. Kartais peršalimo metu gali pasireikšti tik lengvi simptomai, pvz., nedidelis užgulimas ir gerklės skausmas. Arba jūsų simptomai gali būti sunkesni ir trukti ilgiau nei 10 dienų.

Naudodami kai kurias čia siūlomas priemones ir vengdami dalykų, apie kuriuos mus įspėja daktaras Vyas, galite bent jau nesudirginti ir neprailginti peršalimo.

Ar galite atsikratyti peršalimo per naktį?

Ne, sako daktaras Vyas, jūs negalite atsikratyti peršalimo tik vieną naktį miegodami. „Reikia suvaldyti savo lūkesčius, kad peršalimas neišnyktų per naktį. Tai gali užtrukti kelias dienas, todėl geriausias pasirinkimas yra gydyti simptomus“, – sako ji.

Nors kai kurios priemonės, ypač tos, kurias galite rasti vietinėje vaistinėje, gali padėti, niekas neveikia taip, kaip poilsis ir drėkinimas.

Ir daktaras Vyas mums primena, kad peršalus svarbu įsitikinti, kad esate atnaujinę savo vakcinas. „Nuo gripo iki COVID-19 yra ir sunkesnių infekcijų, kurios susergama tuo pačiu sezonu kaip ir peršalimas, todėl būtinai pasiskiepykite tinkamomis vakcinomis“, – sako ji.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/