Kaip valdomi vaizdai padeda atsipalaiduoti – Klivlando klinika

Nori pabėgti? Tai padaryti gali būti taip paprasta, kaip užmerkti akis ir naudoti „vadomus vaizdus“, kad patektumėte į vietą, kur nėra vietos kasdienio gyvenimo nusivylimams.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Koncepcija paprasta: įsivaizduokite ramią vietą – pavyzdžiui, saulės nusausintą paplūdimį – ir tada mintyse persikelkite į ramią aplinką. Idėja yra sukurti ramybės jausmą ir sumažinti įtampą, kad pakeltumėte nuotaiką.

Ahhhh… Skamba gerai, tiesa? Taigi, suraskime kelią ten, padedami psichologijos kolegės Grace Tworek, PsyD.

Kas yra vadovaujami vaizdai?

Vadovaujami vaizdai yra atsipalaidavimo technika, skirta stresui sumažinti. „Gyvenime susiduriame su daugybe stresorių – ir šie stresoriai gali turėti neigiamą poveikį mūsų bendrai sveikatai“, – sako dr. Tworek.

Fiziniai ir emociniai streso požymiai gali būti aukštas kraujospūdis, išsekimas, depresija ir daugelis kitų simptomų, kurie kenkia jūsų kūnui.

Dr. Tworek palygino streso valdymą su temperatūros nustatymu jūsų namuose.

„Pagalvokite apie stresą kaip apie tai, kad jūsų kūnas įkaista“, – aiškina daktaras Tworekas. „Kai mes išmokstame atsipalaiduoti per protinius pratimus, pvz., vadovaujamus vaizdus, ​​​​tai panašu į kintamosios srovės įjungimą, kad sumažintume temperatūrą.

„Jis nustato termostatą taip, kad jums būtų patogiau, o praktiškai – leidžia jūsų kūnui išmokti reguliuoti save.”

Kaip veikia valdomi vaizdai?

Tai prasideda nukreipiant savo mintis į ypatingą vietą. Galbūt tai paplūdimys, miško takas ar suoliukas palei ramų pėsčiųjų taką. Kad ir kas tai būtų, užmerkite akis ir susikurkite sceną mintyse.

Sutelkite dėmesį į savo pojūčius, dirbdami juos po vieną. Ką tu gali pamatyti? Ar girdi garsus? Ar ore tvyro kvapas? Ar jaučiate vėją ant savo odos?

„Tai yra pasinerimas į save ir susitelkimas į konkrečias detales“, – sako dr. Tworek.

Daugelis žmonių pradeda savo vadovaujamą vaizdų kelionę nuo įgarsinto scenarijaus, kuriame užduodami klausimai, padedantys sukurti jūsų aplinkos sistemą. (Greita Google paieška gali suteikti daug išteklių.) Terapeutai taip pat gali padėti nustatyti ir pritaikyti sceną.

Kuo daugiau pratimų atliksite, tuo mažiau jums gali prireikti scenarijaus ar išorės pagalbos.

„Kai tai darote reguliariai, jūsų smegenys gali pradėti visiškai formuoti sceną be raginimų“, – pažymi dr. Tworek. „Kai reikia, tampa lengviau grįžti pačiam.

Valdomų vaizdų pranašumai

Psichiškai pašalinus save iš stresinės situacijos, vadovaujami vaizdai gali duoti tiesioginių rezultatų. Tikėkitės, kad jūsų įkvėpimai per minutę sumažės, kai įeisite į ramybės būseną. Jūsų širdies ritmas taip pat gali sumažėti keliais žingsniais.

Dažna praktika gali padėti padaryti šį pratimą veiksmingą ir įtemptomis akimirkomis.

„Kai sugebate fiziologiškai viską sulėtinti, tai pagerina jūsų nuotaiką“, – sako dr. Tworek. „Gyvenimas tiesiog jaučiasi geriau“.

Tai taip pat gali paskatinti šiuos pokyčius:

Pagerėjęs miegas

Dienos streso vilkimas į lovą yra patikimas būdas pabusti naktį. Vadovaujantys vaizdai gali padėti atsikratyti tų rūpesčių ir pagauti kai kuriuos ZZZ. „Pašalinus save nuo stresą keliančių minčių, atsipalaidavimas, kurio reikia norint užmigti“, – pažymi dr. Tworek.

Pagrindinis patarimas: jei po 20 minučių vis dar nemiegate lovoje, pabandykite nueiti į kitą kambarį ir vaizdų seansą. Grįžus, kai būsite labiau atsipalaidavęs, gali būti lengviau užsnūsti.

Sumažėjęs skausmas

Vadovaujami vaizdai gali padėti atsiriboti nuo fizinio skausmo. „Suteikus malonius psichinius vaizdus, ​​kartais įmanoma sumažinti skausmo jausmą“, – sako dr. Tworek. „Jūs nukreipiate savo mintis į geresnę akimirką, tai reiškia, kad mažiau susikoncentruojate į savo skausmą“.

Vienas tyrimas netgi parodė, kad vadovaujami vaizdai gali būti veiksminga priemonė vėžiu sergantiems pacientams žymiai sumažinti skausmo intensyvumą.

Sumažėjusi depresija ir nerimas

Neigiamos mintys dažnai kursto depresiją ir nerimą, todėl mintyse kreipiamasi į teigiamą vietą, gali padėti atremti šiuos jausmus.

Patarimai, kaip kurti vadovaujamus vaizdus

Taigi, koks yra geriausias būdas pradėti vaizdų ekspediciją su gidu? Štai keli patarimai:

  1. Raskite ramią vietą. Atsipalaidavimas dažnai prasideda pašalinus pašalinį triukšmą. Atlikite užsiėmimus tokioje vietoje, kur blaškymasis yra minimalus. (Šioje pastaboje išjunkite pranešimus telefone.)
  2. Įsitaisykite patogiai. Patogi sofa ar atlošas gali padėti nukeliauti į poilsio zoną. Nedvejodami užtemdykite kambarį.
  3. Sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Giliai įkvėpkite, giliai iškvėpkite. Toks meditacinis kvėpavimas maksimaliai padidina oro srautą į jūsų kūną, o tai gali nuraminti nutrūkusius nervus ir suteikti raminamąjį poveikį.
  4. Sekite scenarijų. Paprastai pravartu turėti kelionių vadovą, tiesa? Ta pati mintis galioja ir čia, ypač kai pirmą kartą išbandote vadovaujamus vaizdus. Sumažinkite savo protinį krūvį sekdami kartu.
  5. Praktika. Kiekvieną dieną skirkite šiek tiek laiko vadovaujamiems vaizdiniams ar kitiems dėmesingumo ar meditaciniams pratimams. Kai įsijausite į procesą, jį bus lengviau naudoti stresinės situacijos įkarštyje.
  6. Būk kantrus. Gali prireikti kelių bandymų, kad sukurtumėte savo protinę pabėgimo erdvę. Nenusiminkite procesu. (Galų gale, tikslas yra sumažinti nusivylimą.)

Kas turėtų išbandyti vadovaujamus vaizdus?

Visiems, kurie patiria stresą, gali būti naudingi vadovaujami vaizdai – tai iš esmės apima beveik visus planetos gyventojus.

„Mes visi vienaip ar kitaip patiriame stresą ir rasti būdų, kaip jį valdyti, yra naudinga“, – sako dr. Tworek. „Svarbu leisti sau laiko atsipalaiduoti. Mums visiems reikia to psichinio pertraukos. Būtinai pasiimk“.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *