Kas yra fulvo rūgštis? – Klivlando klinika

Internetas pilnas sveikatos patarimų, alternatyvios medicinos pasiūlymų ir geros savijautos mados (ar matėte naujausias TikTok tendencijas?). O pastaruoju metu fulvo rūgštis socialiniuose tinkluose paplito kaip sveikas priedas. Tačiau, kaip ir su kiekviena sveikatingumo tendencija, prieš nardydami reikia būti atsargiems.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Funkcinės medicinos medicinos direktorės Elizabeth Bradley, MD, teigimu, yra daug žadančių požymių, kad fulvo rūgštis gali būti naudinga žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, Alzheimerio liga ir uždegiminėmis ligomis. Tačiau dar nėra pakankamai tyrimų, kad būtų galima įtikinamai teigti, kad tai saugu ar tikrai naudinga. Štai ką mes žinome.

Kas yra fulvo rūgštis?

Fulvo rūgštis yra cheminis junginys, susidarantis, kai mikroorganizmai dirvožemyje ilgą laiką skaido augalinę medžiagą. Kai kuriais atvejais šis procesas gali užtrukti šimtmečius. Fulvo rūgšties galite rasti molyje, smėlyje, kalnų uolienose ir purve – ji gali turėti skirtingas savybes, priklausomai nuo to, iš kur ją gaunate. Fulvo rūgštis iš smėlio Izraelyje gali turėti kitokias savybes nei, pavyzdžiui, durpių samanų Kanadoje arba kalnų uolienos Kolorado valstijoje.

Fulvo rūgštis dažniausiai randama šilajite – į degutą panašioje lipnioje medžiagoje, randamoje Himalajų kalnų uolienose. Jau tūkstančius metų šilajitas buvo naudojamas tradicinėje, Rytų ir Ajurvedos medicinoje Indijoje ir Nepale dėl savo jauninančių ir senėjimą stabdančių savybių. Manoma, kad taip yra, nes šilajite yra daug fulvo rūgšties, kuri turi antioksidacinių savybių ir padeda nuo uždegimo.

„Problema ta, kad šilajitas buvo saugus, tačiau dozavimas paprastai nėra reguliuojamas“, – sako dr. Bradley.

Dėl reguliavimo trūkumo ir ribotų mokslinių tyrimų su žmonėmis Vakarų medicinoje sunku tiksliai nustatyti, kokia yra fulvo rūgšties nauda, ​​kai vartojamos skirtingos dozės. Tai reiškia, kad nėra daug informacijos apie tai, kiek yra per daug. Vartojant didesnes dozes, fulvo rūgštis gali turėti rimtų šalutinių poveikių.

Fulvo rūgšties nauda sveikatai

Ankstesni tyrimai, įskaitant tyrimus su gyvūnais, rodo, kad fulvo rūgštis gali padėti:

Visų pirma, buvo įrodyta, kad jis gali užkirsti kelią lėtinėms uždegiminėms ligoms, tokioms kaip diabetas. Tai taip pat rodo neurodegeneracinių sutrikimų potencialą, nes gali trukdyti kauptis baltymams, kurie pagreitina smegenų ligų, tokių kaip Alzheimerio liga, vystymąsi.

Tačiau, pasak dr. Bradley, fulvo rūgštis gali padidinti oksidacinį pažeidimą (ląstelių ir audinių pažeidimą, kurį sukelia laisvieji radikalai jūsų organizme), vartojant didesnes dozes, taip pat turėti neigiamą poveikį jūsų imuninei sistemai.

„Jis turi dvi monetos puses. Jis gali turėti antioksidacinių savybių, bet taip pat turi ir oksidacinių savybių, todėl gali sukelti oksidacinę žalą, o ne užkirsti tam kelią“, – aiškina dr. Bradley.

Fulvo rūgšties šalutinis poveikis

Nors kai kurie fulvo rūgšties tyrimai parodė mažai arba jokio šalutinio poveikio, šie tyrimai išliko maži. Be to, kadangi produktai su fulvo rūgštimi nėra reguliuojami, negalima pasakyti, ką galite gauti.

„Jei vartojate jį iš šaltinio, kurio grynumo nežinote, galite nuryti sunkiųjų metalų, tokių kaip gyvsidabris ir arsenas“, – aiškina dr. Bradley.

Tiesą sakant, buvo atlikti tyrimai, rodantys, kad Ajurvedos vaistuose padaugėjo švino, gyvsidabrio ir arseno bei apsinuodijimo švinu. Dėl šios priežasties gydytojas Bradley siūlo palaukti, kol bus atlikta daugiau tyrimų, prieš kreipdamiesi dėl fulvo rūgšties pas funkcinės medicinos gydytoją. Vietoj to ji siūlo pasikliauti kitais produktais, tokiais kaip žuvų taukai, kurie, kaip įrodyta, turi teigiamą priešuždegiminį poveikį esant tokioms ligoms kaip reumatoidinis artritas.

„Aš asmeniškai žiūrėčiau į kitus produktus, kurie duotų panašius rezultatus, užuot pasirinkę fulvo rūgštį, tik todėl, kad tyrimai nebuvo 100% įtikinami dėl žinojimo, kiek reikia vartoti“, – pataria dr. Bradley.

Ar turėtumėte vartoti fulvo rūgšties papildus?

Dar per anksti pasakyti, ar fulvo rūgštis bus naudinga būklei, kurią norite gydyti. Kol Vakarų medicina nepasieks reikiamų mokslinių tyrimų ir klinikinių tyrimų su žmonėmis, geriausia vengti fulvo rūgšties papildų. Vietoj to sekite dabartinius tyrimus ir paklauskite savo šeimos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo ar funkcinės medicinos specialisto, ar yra kitų gydymo būdų ar papildų, kurie gali veikti panašiai.

„Nenorėčiau, kad pacientai to imtųsi vien todėl, kad jie ką nors skaitė internete“, – sako dr. Bradley. „Nebuvo atlikta pakankamai žmonių tyrimų, rodančių tikrą teigiamą poveikį. Tačiau potencialo yra ir manau, kad jį reikėtų ištirti.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/