Kas po velnių yra pragaro niežulys? – Klivlando klinika

Nudegimai saulėje yra dažni, taip pat lengvas niežėjimas ir skausmas, galintis juos lydėti. Tačiau kai kuriems žmonėms gydantis saulės nudegimas gali virsti laikinai nenumaldomu košmaru, kuris tinkamai vadinamas „pragaro niežuliu“. Nors tai gali atrodyti kaip komiškas pavadinimas, jo sukeliami simptomai nėra juokingi.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kas yra pragaro niežulys?

Taigi, kas po velnių? „Pragaro niežulys yra gilus, skausmingas, beveik pulsuojantis, niežulys, kuris atsiranda praėjus vienai ar trims dienoms po saulės nudegimo, dažnai viršutinėje nugaros dalyje ir pečių srityje“, – sako dermatologė Melissa Piliang, MD. Žmonės apibūdino savo patirtį kaip jausmą, „tarsi ugninės skruzdėlės įkando tau po oda“, „norėdami nuplėšti odą“ arba „nekontroliuojamą niežulį, kurį subraižyti sukelia veriantį skausmą“. Atrodo, kad simptomai atsiranda bangomis ir paprastai išnyksta per 48 valandas.

Atrodo, kad pragaro niežulys paveikia tik nedidelę dalį žmonių. „Kiekvienas, kuris yra nudegęs saulėje, gali juo susirgti, bet atrodo, kad tai dažniau pasitaiko šviesiaodiams žmonėms ir žmonėms, kurie buvo didesniame aukštyje, kur saulė yra intensyvesnė, pavyzdžiui, kalnuose“, – sako dr. Piliang.

Tiksliai neaišku, kodėl atsiranda pragaro niežėjimas, bet tai gali būti dėl nervų galūnėlių pažeidimo jūsų nudegimo vietoje, dėl kurio atsiranda pernelyg didelė reakcija. Atrodo, kad tai dažniau nutinka esant stipriam saulės nudegimui.

Namų gynimo priemonės, padedančios numalšinti pragaro niežulį

Daugumą pragaro niežėjimo atvejų galima gydyti namuose, tačiau „jei didelėje kūno vietoje atsirado pūslių, karščiuojate, atsiranda šaltkrėtis, galvos svaigimas ar sumišimas, turėtumėte kreiptis į gydytoją“, – pataria dr. Piliang.

Ji siūlo šias namų gynimo priemones simptomams palengvinti:

 • Skausmui ir uždegimui malšinti naudokite ibuprofeną, aspiriną ​​arba naprokseną.
 • Vartokite antihistamininius vaistus, tokius kaip difenhidraminas (Benadryl®) arba feksofenadinas (Allegra®) niežėjimui sumažinti.
 • Sudrėkinkite rankšluostį arba šluostę vėsiame vandenyje ir padėkite ant nudegimo, kad sumažintumėte skausmą ir niežėjimą. Pakartokite kaip norite.
 • Nuo niežulio patepkite 1% hidrokortizono kremu. Venkite tepalų, nes jie užsandarina karštį.
 • Pabandykite mirkyti avižinių dribsnių vonelėje, kad nuramintumėte niežtinčią odą.
 • Gerai hidratuokite, nes saulės nudegimas išplauna skysčius iš likusio kūno. Geriausias yra vanduo, tačiau gali būti naudingas ir elektrolitų atsargas papildantis sportinis gėrimas.
 • „Būkite labai atsargūs, kad nesubraižytumėte niežulio, nes jis jo visai nepalengvina ir dažnai jį pablogina“, – pažymi dr. Piliang. „Taip pat galite sukurti ašaras savo odoje, kuri gali būti bakterijų patekimo portalas ir gali sukelti infekciją.”

Kaip to išvengti

Jei vieną kartą pasireiškė pragaro niežulys, galite jį vėl susirgti vien todėl, kad kyla pavojus visiems, kurie nudegė saulėje. Vienintelis būdas to apsisaugoti – nenudegti saulėje. Štai Dr. Piliang patarimai dėl apsaugos nuo saulės:

 • Naudokite plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones, kurių SPF ne mažesnis kaip 30, kai ilgą laiką esate lauke. „Platus spektras reiškia, kad jis apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių“, – aiškina dr. Piliang.
 • Ieškokite vandeniui atsparių kremų nuo saulės. „Tai reiškia, kad mažesnė tikimybė, kad jis nukris, jei sušlaps vandenyje arba išprakaituotų“, – sako ji. Atsparus vandeniui nereiškia atsparus vandeniui; vis tiek turite pateikti paraišką iš naujo, kaip nurodo etiketė.
 • Ar naudosite kremą, gelį, purškiklį, lazdelę ar losjoną, nuspręskite patys. „Nesvarbu, kurį iš jų naudosite, yra teisingas pasirinkimas“, – sako dr. Piliang.
 • Pažvelkite į apsauginius drabužius nuo saulės. „Jis gali apsaugoti net geriau nei apsauginis kremas nuo saulės, nes jums nereikia jo tepti iš naujo“, – sako ji. Atminkite, kad atvirose odos vietose vis tiek reikės apsaugos nuo saulės.
 • Įpraskite kasdien teptis kremu nuo saulės. Tai gali būti taip paprasta, kaip lengvas drėkinamasis kremas su pridėtu SPF, tepamas ant veido, rankų nugarų ir krūtinės – vietų, kurias reguliariai veikia saulė. Naudokite jį ir žiemą, nes ultravioletinių spindulių vis dar gausu, o patalpose taip pat galite būti veikiami nedidelio kiekio. Dr. Piliang teigia, kad kasdienis plataus spektro SPF drėkinamasis kremas ne tik apsaugo jus nuo saulės daromos žalos, bet ir gali turėti papildomos naudos, kad atrodysite jauniau, nes panaikinsite esamą saulės žalą.
 • Neleiskite debesuotoms dienoms jūsų apgauti. „Debesys nėra puikūs ultravioletinės šviesos filtrai“, – pažymi dr. Piliang. „Mačiau žmonių su siaubingais pūsliniais saulės nudegimais, kuriuos jie gavo debesuotą dieną.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *