Ar galvos odos psoriazė sukelia plaukų slinkimą? – Klivlando klinika

Niekam nepatinka sausa oda ar pleiskanos, tačiau galvos odos psoriazė gali būti visiškai kitoks iššūkis, su kuriuo reikia susidoroti, jei nesate atsargūs.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Psoriazė yra autoimuninis sutrikimas, dėl kurio odos ląstelės formuojasi greičiau nei įprastai. Padidėjus uždegimui, šios odos ląstelės kaupiasi viena prie kitos, todėl ant jūsų odos susidaro sidabrinės arba raudonos niežtinčios apnašos. Jei sergate psoriaze, sutrikimo požymių gali atsirasti naguose, keliuose, alkūnėse ir kitose kūno vietose. Be to, apie 50% žmonių, sergančių psoriaze, galvos odoje atsiranda sutrikimo požymių.

Dermatologė Christine Warren, MD, paaiškina kai kuriuos unikalius galvos odos psoriazės iššūkius ir kodėl ji gali sukelti plaukų slinkimą, jei ji yra sujaudinta arba negydoma.

Ar galvos odos psoriazė gali sukelti plaukų slinkimą

Reaguodama į uždegimo padidėjimą, jūsų plaukų folikulai gali tapti silpni ir trapūs. Kartu su niežtinčia, sausa galvos oda galite jausti polinkį subraižyti arba rausti psoriazės sukeltus žvynus.

„Kai tai padarysite, galite pabloginti galvos odos psoriazę”, – sako daktaras Warrenas. „Kai bandote palengvinti simptomus kasydami, iš tikrųjų galite sukelti plaukų slinkimą.

Dėl uždegimo plaukai gali iškristi patys, tačiau tolesnis maišymas gali pagreitinti šį procesą.

Ar plaukų slinkimas yra nuolatinis?

Daugeliu atvejų plaukų slinkimas dėl galvos odos psoriazės yra laikinas, jei ši būklė yra tinkamai gydoma.

„Vienintelės priežastys, dėl kurių ji gali neataugti, yra tai, kad sergate lėtine, sunkia galvos odos psoriaze, kuri liko negydoma arba buvote tiek įbrėžę, tiek daug žalos padarėte, kraujuojate arba atsirado opų ant galvos ir gali atsirasti randų“, – aiškina daktaras Warrenas. „Jei galime nuraminti psoriazę, ją gydyti ir suvaldyti, tada daugeliu atvejų galime priversti plaukus ataugti.

Patarimai, kaip sumažinti plaukų slinkimą sergant galvos odos psoriaze

Taigi, kaip įveikti diskomfortą ir niežėjimą, susijusį su galvos odos psoriaze, nepabloginant jos ir nepadidinant plaukų slinkimo? Gydytojas Warrenas siūlo keletą patarimų, kaip padėti valdyti simptomus.

1. Stenkitės nebraižyti ar skinti svarstyklių

„Kai trinate ar braižote galvos odą, jūsų plaukai lūžinėja“, – sako dr. Warrenas. Apskritai neturėtumėte liesti galvos odos, bet jei norite sumažinti niežėjimą, švelniai patrinkite tą vietą minkšta pirštų dalimi.

2. Nukirpkite nagus

Kad išvengtumėte galvos odos nuėmimo ar netyčinio subraižymo, nukirpkite nagus. „Kartais gali atrodyti, kad neįmanoma atsispirti braižymui, tačiau nukirpę nagus galite mažiau pakenkti odai ir plaukams“, – pataria dr. Warren.

3. Pasikliaukite švelnia plaukų priežiūra

Švelniai šukuokite plaukus ir nemėginkite šepečio šeriais ar šukomis priverstinai pakelti galvos odos žvynus. Susikoncentruokite į pačius plaukus ir nespauskite per daug šukuodami, plaudami ar džiovindami.

4. Naudokite gydomuosius šampūnus

Galima skirti stipresnius šampūnus, taip pat yra keletas nereceptinių variantų, skirtų specialiai psoriazei gydyti. Dažnai šiuose šampūnuose yra salicilo rūgšties. Jie suminkština galvos odos apnašas ir padeda jas atlaisvinti, kad nereikėtų jų per jėgą nuimti. „Salicilo rūgštis suardo dalį šios skalės, kuri iš esmės yra negyvos odos ląstelės“, – sako daktaras Warrenas.

5. Po kiekvieno šampūno naudokite kondicionierių

Vis dėlto gydomieji šampūnai gali išsausinti plaukus, todėl juos panaudojus svarbu naudoti kondicionierių. Kaskart, kai jūsų plaukai tampa sausesni, jie tampa trapūs, todėl svarbu būti švelniems ir naudoti kondicionierių.

6. Venkite džiovinimo plaukų džiovintuvu

Kiek įmanoma, leiskite plaukams išdžiūti, nes jūsų galvos oda jau išsausėjusi nuo psoriazės ar gydomojo šampūno. „Jei gydymo metu jūsų plaukai yra sausesni nei įprastai, pageidautina leisti jiems išdžiūti“, – sako daktaras Warrenas.

7. Paskirti gydymo būdai gali būti tepalai, lazeriai ir injekcijos

Gydytojas gali paskirti daugybę vietinių vaistų, kuriuos galima tepti tiesiai ant galvos odos ir kurie gali padėti sumažinti turimų žvynų kiekį. Vietiniai steroidai yra įvairių tipų, įskaitant losjonus, tirpalus ir tirštesnius tepalus. Tai gali padėti išvalyti kai kurias apnašas nepažeidžiant plaukų.

Tačiau sunkesniems atvejams taip pat yra rankinis gydymas lazeriu ir steroidų injekcijos. „Daugeliui pacientų reikia kažko daugiau, nes jų galvos odos psoriazė yra užsispyrusi“, – sako daktaras Warrenas. Jei sergate vidutinio sunkumo ar sunkia psoriaze, jums taip pat gali būti paskirti geriamųjų arba injekcinių vaistų nuo psoriazės ne tik ant galvos odos, bet ir ant kitų kūno dalių, nagų ar sąnarių.

8. Būdami lauke dėvėkite skrybėlę

Dėl blogo nudegimo saulėje gali padidėti galvos odos uždegimas arba paūmėti žvynelinė, todėl svarbu nepamiršti dėvėti kepurės, kai esate lauke.

9. Venkite gėrimo ir stresą sukeliančios veiklos

„Skirtingi žmonės psoriazę sukelia skirtingai, ir, deja, tai nėra dalykai, kurių visada galima visiškai išvengti“, – sako dr. Warrenas. Kadangi gausus alkoholio vartojimas ir didelis streso lygis gali būti dažni veiksniai, sukeliantys psoriazės paūmėjimą, svarbu vengti šių veiksnių, kai tik įmanoma, ir praktikuoti atsipalaidavimo metodus, kai pradedate jausti stresą.

Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją

Galvos odos psoriazę lengva supainioti su pleiskanomis ar lengvu bėrimu. Deja, psoriazė daugeliu atvejų yra visą gyvenimą trunkanti būklė, kuri gali paūmėti bet kuriuo metu. Jei nuolat niežti galvos odą, atsiranda baltų ar pilkų apnašų, o nereceptinis šampūnas nuo pleiskanų neveikia, turėtumėte kreiptis į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

„Pagrindinis tikslas yra ieškoti gydymo ir padėti valdyti galvos odos psoriazę, kad būtų sumažinta plaukų slinkimo galimybė“, – sako dr. Warrenas.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *