Kapų ženklai

Nors laikui bėgant daug kas keitėsi, konkretūs mirusiųjų pagerbimo papročiai išliko gana pastovūs. Tiesą sakant, vienas su mirtimi susijęs dalykas yra gana pastovus daugumoje kultūrų – kapų ženklų statymas ant žemės arba šalia žemės, kurioje palaidoti jų palikuonys.

Nuo seniausių laikų kapai buvo vienaip ar kitaip žymimi. Pavyzdžiui, graikai turėjo senus ritualus, kuriais pabrėždavo tinkamo laidojimo būtinybę. Jie statė monumentalius žemės pylimus, stačiakampes kapavietes ir sukūrė sudėtingas marmurines plokštes su užrašu ar piešiniu, kurios tarnavo kaip kapo ženklas. Taip pat dažnai buvo statomos statulos, žyminčios kapą ir užtikrinančios, kad mirusysis nebus pamirštas.

Kita vertus, ankstyvieji kvakeriai netikėjo, kad kapai turi būti žymimi antkapiniais paminklais, o naudojo lauko akmenis arba apvalius akmenis. Tačiau vėlgi, laidojimo ženklai vis tiek egzistavo.

Kapo ženklai

Ženklo paskirtis – pažymėti artimo žmogaus palaidojimo vietą, kad kapinių darbuotojams, istorikams ir šeimos nariams būtų lengviau surasti šeimos narių kapus.

Laidojimo paslaugų teikėjams tenka garbė susėsti su klientų šeimomis ir padėti joms sukurti gražias ir unikalias laidotuvių paslaugas, taip pat pasiūlyti suvenyrų ir atminimo dovanų artimųjų atminimui. Palyginti naujas laidojimo produktas, kurį dabar gali pasiūlyti laidojimo paslaugų teikėjai, iš tikrųjų yra senas tradicinis daiktas, atnaujintas ir atgaivintas nauja paskirtimi – laikinas kapo ženklas.

Prieš sukuriant ir įrengiant antkapį ar nuolatinį ženklą, įrengiamas laikinas kapo ženklas. Laikinieji ženklai paprastai skirti tik trumpam laikui, paprastai iki šešių mėnesių. Paprastai jie gaminami iš paprasto plastikinio kuolo, pritvirtinto prie kortelės laikiklio. Ant paprastos baltos kortelės juodu rašalu atspausdinamas mirusiojo vardas ir pavardė, kapinių sklypo numeris ir galbūt gimimo bei mirties data. Baigus naudoti nuolatinį kapo žymeklį, šie trapūs žymekliai būdavo išmetami.

 

daugiau informacijos https://kpai.lt/

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/