Kaip saugiai keliauti COVID-19 metu – Klivlando klinika

Keliaujant šiuo metu gali prireikti išsamesnio ir atsargesnio požiūrio, tačiau tai vis tiek galima padaryti sumažinant riziką užsikrėsti COVID-19. Kalbėjomės su plaučių ir kritinės priežiūros gydytoju Joseph Khabbaza, MD, šia tema. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ką jis turi pasakyti, ir gaukite patarimų, kaip išlikti saugūs, nesvarbu, ar esate automobilyje, lėktuve, viešbutyje ar kruiziniame laive.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Į ką reikia atsižvelgti planuojant kelionę

Planuodami kelionę, pravartu turėti omenyje kiekvieną galimą scenarijų, su kuriuo galite susidurti. Laikydamiesi iniciatyvaus požiūrio, galite padėti apsaugoti save ir su jumis keliaujančius asmenis.

Štai keli JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant maršrutą.

 • Ar COVID-19 plinta ten, kur einate?
 • Ar COVID-19 plinta jūsų bendruomenėje?
 • Ar jūs ar žmonės, su kuriais keliaujate, kelionės metu ar po jos būsite šešių pėdų atstumu nuo kitų?
 • Ar kartu su jumis keliaujantiems žmonėms kyla didelė rizika užsikrėsti COVID-19?
 • Ar gyvenate su žmogumi, kuriam gresia didelė rizika?
 • Ar valstija ar vietos valdžia, kurioje gyvenate arba kelionės tikslas, reikalaus, kad po kelionės laikytųsi karantino?
 • Jei susirgsite COVID-19, teks praleisti darbą ar kitus įsipareigojimus?

„Dėl žymiai didesnio imuniteto COVID-19 tiek dėl vakcinacijos, tiek dėl infekcijos, taip pat dėl ​​žymiai mažesnio susirgimų skaičiaus, esame daug kitokioje vietoje, nei buvome prieš metus“, – sako dr. Khabbaza. „Standartiniai patarimai, kaip išlikti saugūs, išlieka tie patys, tačiau vis tiek didelis dėmesys skiriamas jūsų imuniteto būklei, asmeniniams rizikos veiksniams ir bet kokiems pažeidžiamiems žmonėms, su kuriais galite būti šalia po kelionės.

Priežastys, kodėl neturėtumėte keliauti

Pasak CDC, turėtumėte praleisti kelionę dėl šių priežasčių:

 • Jūs nesate atnaujinęs savo vakcinacijos dozę.
 • Jūs sergate. Tai vis tiek galioja, jei pasveikote nuo COVID-19 per pastarąsias 90 dienų arba esate atnaujinę savo COVID-19 vakcinas.
 • Jūsų COVID-19 testas buvo teigiamas.
 • Nepraėjo 10 dienų nuo simptomų pradžios arba 10 dienų nuo tos dienos, kai buvo atliktas teigiamas testas, jei simptomų nepastebėjote.
 • Jūs vis dar laukiate savo testo rezultatų.
 • Jūs susidūrėte su COVID-19 ir turite būti karantine.
 • Po kontakto su užkrėstu asmeniu nepraėjo penkios dienos. (Geriausia vengti kelionių visas 10 dienų po paskutinio kontakto.)

Kaip apsisaugoti nuo COVID-19 keliaujant automobiliu

Atsižvelgiant į tai, kad mūsų transporto priemonės mums pažįstamos ir patogios, prasminga atostogoms priimti kelių karių požiūrį. Tačiau norint išvengti stilingo važinėjimo su mikrobais, yra keletas atsargumo priemonių, kurių turėtumėte imtis prieš išvažiuodami į kelią.

Pradėkite nuo kruopštaus automobilio valymo ir dezinfekavimo. Nuvalykite visus lengvai liečiamus paviršius ir dalis (langus, saugos diržus, vairą, durų rankenas, valdiklius ir kt.). Ir būtinai automobilyje laikykite antibakterines servetėles ir rankų dezinfekavimo priemones, kad galėtumėte viską nušluostyti, o keleiviai nusivalyti rankas po kiekvieno sustojimo.

Į kelionę nesiimkite per daug žmonių

Kalbant apie keleivius, jei įmanoma, apribokite žmonių skaičių transporto priemonėje. Ir kadangi visi negali būti šešių pėdų atstumu vienas nuo kito, automobilyje dėvėti kaukes nekenkia, ypač jei keliaujate su asmeniu, kuriam gresia didelis COVID-19 pavojus, arba su asmeniu, kuris nėra jūsų artimoje aplinkoje.

Prieš sustodami pasiimti dujų ar maisto, paskirkite bėgiką su kelionėmis susijusioms užduotims atlikti. Pakvieskite vieną ar du žmones, kuriems negresia didelė rizika, užkąsti arba nusipirkti dujų, jei nenorite mokėti prie siurblio. Tiesiog įsitikinkite, kad jūsų paskirti bėgikai užsidengė kaukę ir gerai nusivalykite rankas prieš grįždami į automobilį.

Vykdami į savo tikslą, jei įmanoma, laikykite atidarytus langus, kad į vidų patektų grynas oras ir pagerintumėte vėdinimą. Jei vykstate į šiltesnę zoną ir oro kondicionavimas yra būtinas, nustatykite oro vėdinimą arba oro kondicionavimą į nerecirkuliacijos režimą.

Kaip apsisaugoti nuo COVID-19 dalijimosi transporto priemonėse

Pasidalijimo paslaugomis mums tapo daug lengviau keliauti, nesvarbu, ar esame namuose, ar ne mieste. Prieš įsėsdami į bendro naudojimo transporto priemonę, įsitikinkite, kad su savimi turite rankų dezinfekavimo priemonę, kurią galite naudoti atvykę į paskirties vietą. Be to, nepatartina priimti nemokamų gėrimų, žurnalų, saldainių ar kitų dalykų, kurie kartais siūlomi motociklininkams.

„Kai įsėdate į bendro naudojimo transporto priemonę, svarbu, kad ir jūs, ir vairuotojas dėvėtų kaukes, ypač todėl, kad ilgą laiką esate mažoje erdvėje su nepažįstamu žmogumi“, – sako dr. Khabbaza. „Šioje aplinkoje netgi galite dėvėti akių apsaugą, kad sumažintumėte infekcijos ar perdavimo riziką.

Įjunkite stabdžius prie bendro naudojimo

Naudodami automobilinio vežimo galimybę su pavėžėjimo programomis galite sutaupyti daug tam tikru paros metu, tačiau šiuo metu tai nėra verta, atsižvelgiant į padidėjusią riziką, susijusią su buvimu arti nepažįstamo žmogaus.

Taigi, važiuokite tik jūs ir žmonės, su kuriais keliaujate. Ir jei įmanoma, važiuokite galinėje sėdynėje, o ne keleivio sėdynėje, kad išlaikytumėte nedidelį atstumą tarp jūsų ir vairuotojo.

Daktaras Khabbaza pabrėžia, kad kai kurie dalijimosi dalijimosi vairuotojai savo transporto priemonėse pridėjo pertvarą tarp priekio ir galo. Tai žymiai sumažina perdavimo riziką. Jis siūlo iš anksto šiek tiek ištirti kiekvieną pavėžėjimo bendrovę, kad geriau suprastumėte toje vietovėje esančias saugos priemones.

Ar dabar saugu skristi?

Jei nuspręsite pakilti į dangų, atminkite, kad norint išlikti saugiam lėktuve reikia kur kas daugiau nei tik dėvėti kaukę. Dar prieš patekdami į lėktuvą turite kovoti su registracijos terminalais ir apsaugos linijomis. Tai reiškia, kad reikia liestis su dažnai liečiamais paviršiais ir būti šalia daug žmonių. Taigi kaukės, socialinis atsiribojimas ir rankų higiena vis dar yra labai svarbūs tam papildomam apsaugos sluoksniui.

Nuo 2021 m. sausio 21 d. pagal CDC gaires nedėvėti kaukių viešajame transporte yra federalinio įstatymo pažeidimas. Taigi, bet kuri komercinė oro linijų bendrovė, kuria skrendate, turėtų reikalauti, kad visi keleiviai dėvėtų veido kaukę. Tai apima 2 metų ir vyresnius vaikus.

Ar turėtum skristi dabar?

Galų gale, tai priklauso nuo jūsų. Tiesiog priimdami sprendimą nepamirškite rizikos. Jei sergate arba turite didesnę riziką užsikrėsti koronavirusu, tikriausiai geriausia likti ant žemės. Tas pats pasakytina apie visus draugus ar šeimos narius, kurie nori keliauti su jumis. „Sprendimas, ar turėtumėte skristi, priklauso nuo jūsų asmeninio rizikos tolerancijos lygio ir žinojimo apie vietinius COVID-19 rodiklius tiek jūsų pradinėje, tiek galutinėje kelionėje“, – sako dr. Khabbaza. „Jei nuspręsite skristi, tai galite padaryti saugiai, laikantis pagrindinių dalykų.

Kaip apsisaugoti nuo COVID-19 viešbutyje ar nuomojamame name

Neišvengiama, kad jei išvykstate iš miesto, jums reikės vietos pailsėti. Kai kurie gali pasirinkti viešbutį, o atostogoms nuomojamo namo privatumas gali patikti kitiems. Bet kuris iš jų gali būti saugus, jei būsite atsargūs, laikykitės socialinio atsiribojimo gairių ir iš anksto užduosite tinkamus klausimus.

Prieš užsakydami peržiūrėkite viešbučio arba nuomojamo objekto valymo protokolą. Siekdami išlaikyti skaidrumą, daugelyje vietų atskleidžiama, kaip jos daro viską, kad svečiai būtų saugūs. Pavyzdžiui, viešbučiai vis dažniau dezinfekuoja ir siūlo užsiregistruoti internetu bei skaitmeninius raktus. Daugelis taip pat įdiegė 24 valandas per parą laisvas patalpas tarp svečių. Kita vertus, atostogų nuomos įmonės, tokios kaip „Airbnb“, sukūrė naujus valymo protokolus.

Šios erdvės turi būti kruopščiai išvalytos prieš viešnagę, tačiau visada galite atsinešti valymo priemonių paviršiams valyti, kad būtų patogumas. Panašiai kaip ir transportuojant, jūsų saugumas viešbučio kambaryje ar nuomojamame atostogų name priklauso nuo kaukės dėvėjimo viešose erdvėse, reguliaraus rankų plovimo, didelio prisilietimo paviršiaus dezinfekavimo atvykus ir nekeliavimo, jei sergate.

Kaip apsisaugoti nuo COVID-19 kruizo metu

CDC teigia, kad kelionės kruiziniais laivais nėra nulinės rizikos veikla. Tikimybė užsikrėsti COVID-19 yra gana nedidelė, net jei esate paskiepytas.

Štai jų rekomendacijos, jei planuojate vykti į kruizą:

 • Įsitikinkite, kad esate atnaujinę savo vakcinacijos nuo COVID-19 dozes.
 • Jei nesate atnaujinęs savo vakcinacijos dozių ir turite padidėjusią riziką susirgti sunkia COVID-19, venkite kelionės kruiziniu laivu. Jei turite klausimų ar neaiškumų, pasitarkite su gydytoju.
 • Prieš kelionę kuo arčiau kruizo išvykimo laiku (ne daugiau kaip trims dienoms) atlikite COVID-19 viruso testą.
 • Atlikite COVID-19 viruso testą praėjus trims ar penkioms dienoms po kelionės, neatsižvelgiant į jūsų vakcinacijos nuo COVID-19 būseną.
 • Prieš kelionę patikrinkite savo kruizinio laivo spalvą ir vakcinacijos būseną.

Ar galite keliauti neseniai atsigavęs nuo COVID-19?

Jei per paskutines 90 dienų pasveikote nuo COVID-19, tuo metu, kai planuojate keliauti, nesergate ir pagal CDC rekomendacijas nesate laikomas „keliauti negalima“, esate laisvas. eiti. CDC teigia, kad jums nereikia tikrintis prieš kelionę ar po jos, tačiau jei prieš kelionę, jos metu ar po jos pasireikštų simptomai, turėsite izoliuotis ir pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl tyrimo.

Kalbant apie kitus reikalavimus, būtinai pasiteiraukite pervežimo paslaugų teikėjų (oro linijų, kruizinių laivų ir kt.), ko reikia.

Jei išvykote į kelionę, bet nesate pasigavę vakcinos dozių, išsitirkite

Nesvarbu, ar esate paskiepytas, ar ne, turėsite stebėti COVID-19 simptomus ir izoliuotis, jei pradėsite juos patirti. Tačiau, jei nesate atnaujinęs savo vakcinacijos dozes, CDC rekomenduoja atlikti viruso testą praėjus trims ar penkioms dienoms po grįžimo iš kelionės. Jie taip pat siūlo savarankišką karantiną penkioms dienoms po kelionės.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *