Kaip plauti ir formuoti sintetinius ir natūralius perukus – Cleveland Clinic

Jei sergate tokia liga, kaip alopecija, arba gydotės, pavyzdžiui, chemoterapija nuo vėžio, galite susidurti su natūralių plaukų slinkimu. Ir nors kai kurie žmonės neprieštarauja nuplikę išvaizdai, kiti nusprendžia, kad perukas yra geriausias jų patogumo ir savigarbos veiksmas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Ilgai nešiojami, kokybiški perukai – investicija. Estetikos specialistė Michele Taylor dalijasi patarimais, padėsiančiais išsirinkti, formuoti ir prižiūrėti savo.

Į ką reikia atsižvelgti prieš perkant peruką

Peruko pirkimas yra panašus į naujos aprangos pirkimą: norite būti tikri, kad jis gerai priglunda prie jūsų ir atrodo gerai, o dar svarbiau, kad jį vilkėdama jaustumėtės puikiai.

„Įsitikinkite, kad jūsų naujasis perukas gerai priglunda, matuodami galvą, kai plaukai guli prie galvos“, – pataria Teiloras, – ir įsitikinkite, kad žinote, kaip prireikus pakoreguoti peruko dydį.

Žinoma, taip pat norėsite atsižvelgti į spalvą. Galite jaustis patogiau dėvėdami peruką, artimą jūsų natūraliai plaukų spalvai, arba galbūt norėsite pasinaudoti galimybe išbandyti naujas spalvas ir stilius.

Perukai, pagaminti iš plaukų, palyginti su sintetiniais perukais

Lygindami perukų kokybę pastebėsite, kad yra daug skirtingų variantų, įskaitant sintetinius perukus, žmogaus plaukų perukus ir perukus, kurie yra abiejų derinys. „Kiekviena peruko rūšis turi privalumų ir trūkumų ir skiriasi kaina“, – sako Taylor. „Svarbiausia yra rasti jums patinkantį peruką, kuris taip pat atitiktų jūsų poreikius.

Štai keli veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti:

 • Kaina: Natūralūs žmogaus plaukų perukai yra brangesni nei sintetiniai.
 • Išvaizda: Natūralių žmonių plaukų perukai nėra tiek daug spalvų, kiek sintetiniai perukai. „Tačiau sintetiniai perukai išlaiko savo išvaizdą beveik be rūpesčių“, – pažymi Taylor.
 • Patvarumas: Sintetiniai perukai yra atsparūs oro sąlygoms, o natūralūs žmogaus plaukų perukai taip pat gali susiraukšlėti, kai yra šlapi. Tačiau ilgainiui natūralūs perukai tarnauja ilgiau nei sintetiniai.
 • Universalumas: „Natūralius žmogaus perukus galima kirpti, formuoti ir dažyti taip pat, kaip ir savo plaukus, o sintetiniai perukai nėra tokie lankstūs, kai reikia formuoti“, – sako Taylor.
 • Jūsų gyvenimo būdas: Jei jums patinka išbandyti įvairias šukuosenas ir plaukų spalvas, galbūt norėsite daugiau nei vieno peruko. Arba galbūt norėsite vieno peruko, kurio stilius gali būti keliais skirtingais būdais.

Kaip užsidėti peruką

„Norite jaustis patogiai su savo peruku, – sako Taylor, – todėl žinant, kaip jį užsidėti, kad jis priglustų ir išliktų, bus labai naudinga.

Norėdami užsidėti peruką, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Jei nešiojate akinius, prieš pradėdami juos nusiimkite.
 2. Patikrinkite savo peruką ir įsitikinkite, kad etiketė yra gale.
 3. Užsidėkite peruką, stumdami jį iš priekio į galą. „Jis turėtų būti šalia jūsų natūralios plaukų linijos“, – sako Taylor.
 4. Naujesnio dizaino perukai paprastai yra reguliuojami. Galite pakoreguoti savo, kad tilptų ir liktų vietoje, judindami reguliuojamus dirželius išilgai peruko vidinės pusės.

Naudodami tokius priedus kaip perukų dangteliai (pamušalai) arba perukų galvos juostos (perukai), galite padėti peruką patogiau priglusti. Ir nesijaudinkite, jei kai kurie plaukai neguls savo vietoje. „Jei šiek tiek plaukai yra ne vietoje, jūsų perukas atrodys natūraliau“, – sako Taylor.

Kaip prižiūrėti savo peruką

Net perukai, pagaminti iš natūralių plaukų, nėra tavo natūralių plaukų, todėl su jais reikia elgtis atsargiai. Svarbu laikytis peruko gamintojo rekomendacijų, kaip prižiūrėti peruką, tačiau yra keletas bendrosios priežiūros taisyklių, kurios gali padėti išlaikyti jį puikią formą.

Suformuokite savo peruką naudodami pirštus, jei įmanoma, o jei naudojate šepetį ir šukas, naudokite tik tuos, kurie skirti perukams. Formavimo priemones naudokite saikingai, nes kuo daugiau plaukų lako ar gelio naudosite, tuo dažniau turėsite plauti peruką (arba jį nuvalyti).

„Jei norite pakeisti savo peruko išvaizdą, apsvarstykite galimybę dirbti su profesionaliu šukuosenų meistru“, – pataria Taylor.

Kada ir kaip plauti peruką

Nesvarbu, ar pasirinkote natūralių žmogaus plaukų peruką, ar sintetinį peruką, turėsite reguliariai jį valyti specialiai sukurtu šampūnu ir kondicionieriumi.

„Sintetinį peruką plaukite bent kartą per mėnesį ir dažniau, jei nešiojate jį kiekvieną dieną“, – sako Taylor.

Kaip plauti natūralių žmogaus plaukų peruką

Natūralių žmogaus plaukų peruko plovimo procesas iš tikrųjų nesiskiria nuo natūraliai augančių plaukų plovimo proceso. Tai tiesiog neįvyksta duše!

 1. Paruošimas: Prieš skalbdami peruko plaukus išlyginkite plačių dantų šukomis. Būkite atsargūs, kad netrauktumėte ir neištemptumėte plaukų pluoštų.
 2. Šlapias: Viena ranka laikykite peruką, o kita užpilkite plaukus drungnu vandeniu. Peruko plaukai tiesiog turi būti šlapi, bet ne permirkę.
 3. Skalbti: Užtepkite nedidelį kiekį šampūno ant perukų plaukų ir paskirstykite šampūnu per plaukus. Tada švariai išskalaukite plaukus, būkite atsargūs, kad nesuspaustumėte ir nesusuktumėte peruko.
 4. Būklė: Užtepkite nedidelį kiekį kondicionieriaus ant plaukų ir ištrinkite, palikite keletą minučių. Nuplaukite plaukus drungnu vandeniu, kol vanduo taps skaidrus.
 5. Sausas: Paprasčiausias būdas išdžiovinti peruką – padėti jį ant perukų stovo ir leisti išdžiūti ore, tačiau galite naudoti plaukų džiovintuvą ant natūralių žmogaus plaukų perukų. Tiesiog įsitikinkite, kad šilumos lygis yra žemas.

Kai jūsų natūralūs žmogaus plaukų perukai išdžiūsta, galite jį formuoti naudodami žemai įjungtą garbanojimo geležį.

Kaip išplauti sintetinį plaukų peruką

Svarbus patarimas prieš pradedant: „Atminkite, kad negalite naudoti šilumos išdžiovindami arba formuodami sintetinį plaukų peruką“, – sako Taylor. „Taigi, jei dėvite sintetinių plaukų peruką, paskubėkite, kad jis išdžiūtų po plovimo.

 1. Paruošimas: Prieš skalbdami peruko plaukus išlyginkite plačių dantų šukomis. Būkite atsargūs, kad netrauktumėte ir neištemptumėte plaukų pluoštų.
 2. Skalbti: Užpildykite dubenį vėsiu vandeniu ir įpilkite dangtelį šampūno, skirto sintetiniams perukams plauti. Įmerkite peruką į vandenį ir palikite keletą minučių.
 3. Išskalauti: Perbraukite peruką per vandenį, kad pašalintumėte šampūną. „Stenkitės, kad vanduo tekėtų pagal peruko plaukų formą, kad plaukai nesusipainiotų“, – sako Taylor. Tada išimkite peruką iš vandens ir pripildykite baseiną švaraus, vėsaus vandens. Dar kartą braukite peruką, kol išplaus visas šampūnas.
 4. Būklė: Ištuštinkite baseiną ir užpildykite jį šviežiu vandeniu. Į vandenį įpilkite dangtelį kondicionieriaus ir įmerkite peruką, švelniai perbraukdami per vandenį.
 5. Sausas: Nuvalykite peruką rankšluosčiu ir padėkite ant peruko stovo arba rankšluosčio, kad išdžiūtų. Nenaudokite šilumos ant sintetinio peruko.

Kai jūsų perukas išdžiūsta, apipurkškite jį šukavimo priemone arba plaukų blizgesio priemone, šukuodami gaminį per pluoštus. Peruką galite formuoti šepečių voleliais arba pirštais, kol jis dar drėgnas. Kartais galite formuoti sintetinių plaukų peruką švelniai jį pakratydami.

Kova su plaukų slinkimu

Jei dėl sunkios ligos netekote plaukų, tikėtina, kad jūsų laukia daug gyvenimą keičiančių sprendimų, kurie gali atrodyti daug svarbesni nei peruko išrinkimas ir priežiūra. Tačiau jei sergate sunkia liga, kartais galite jaustis taip, tarsi jūsų gyvenimo sprendimus lemtų įvykiai, kurių negalite kontroliuoti.

„Galimybė pasirinkti peruką nekompensuos tų prarastų pasirinkimų, – sako Taylor, – bet tai vis tiek yra pasirinkimas, kurį turite padaryti, o tai gali būti reikšminga tuo metu, kai negalite tiek daug kontroliuoti to, kas vyksta. atsitinka tau“.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *