Kaip pasirinkti golfo žaidėjo alkūnės įtvarą – Klivlando klinika

Jei sergate medialiniu epikondilitu, geriau žinomu kaip golfo žaidėjo alkūnė, specialių įtvarų dėvėjimas aplink dilbį gali padėti pašalinti simptomus. Tačiau kaip išsirinkti sau tinkamiausią petnešą, atrodytų, begalinis pasirinkimas?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Fizinis terapeutas Mattas Popiolkowskis, PT, DPT, paaiškina, kaip pasirinkti įtvarą golfo žaidėjo alkūnės skausmui.

Kas yra golfo žaidėjo alkūnė?

Golfo žaidėjo alkūnė įvyksta, kai jūsų dilbio raumuo, esantis vidinėje alkūnės išlinkyje, užsidega. Šie raumenys yra atsakingi už riešo ir pirštų lankstymą, o pasikartojantys ar intensyvūs judesiai gali juos įtempti.

„Raumenų ir sausgyslių audiniai tampa netvarkingi ir gali būti uždegę, todėl jie negali normaliai funkcionuoti“, – aiškina dr. Popiolkowski. „Mes tai matome žmonėms, kurie sportuoja, kai meta, siūbuoja ar kilnoja svorį, ir dirba, kai laiko ir laiko daiktus.

Alkūnės ir dilbio (apatinės rankos) skausmas yra dažniausiai pasitaikantys simptomai, ypač kai sulenkiate riešą ar ką nors suspaudžiate ranka. Tačiau kai kurie žmonės taip pat jaučia riešo ir rankos silpnumą ar tirpimą.

„Svarbu išsiaiškinti, kas sukelia būklę, kad gautumėte tinkamą gydymą“, – sako dr. Popiolkowski. „Poilsis gali nuraminti simptomus, bet negali atkurti raumenų ir sausgyslių gebėjimo atlikti įprastą darbo krūvį.

Golfo žaidėjo alkūnės gydymas

Dr. Popiolkowski rekomenduoja kreiptis į kineziterapeutą, jei manote, kad turite golfo žaidėjo alkūnę.

„Dažniausiai kažkas yra aukščiau arba žemiau alkūnės, dėl ko tie raumenys dirba per sunkiai arba netinkamai“, – sako jis. „Fineziterapeutas gali nustatyti jūsų simptomų priežastį, sudaryti planą, kaip juos kontroliuoti ir užkirsti kelią būsimoms problemoms.”

Golfo žaidėjo alkūnės gydymas apima:

 • Poilsis: Venkite judinti ar nespausti pažeistos rankos.
 • Ledas: Ledo paketas gali sumažinti patinimą ir skausmą. Nepalikite ledo paketo ant odos ilgiau nei 15–20 minučių.
 • Vaistai: Priešuždegiminiai vaistai arba kortikosteroidų injekcijos padeda malšinti uždegimą ir palengvinti simptomus.
 • Pratimai ir tempimai: Fizinis terapeutas gali išmokyti jus pratimų, kurie gali padėti jūsų rankai jaustis geriau ir padidinti judrumą bei jėgą.
 • Tvirtinimas: Dešinysis įtvaras trumpam numalšina skausmą, kad galėtumėte atgauti rankos jėgą.
 • Chirurgija: Retais atvejais chirurgija gali padėti, jei kiti gydymo būdai problemos neišsprendžia.

Kaip veikia golfo žaidėjo alkūnės įtvaras?

Dauguma golfo žaidėjo alkūnių įtvarų yra priešpriešinės jėgos įtvarai su kabliukais ir kilpomis ir paaukštintu paminkštintu paviršiumi, kurį uždedate tiesiai ant pažeisto raumens.

„Kai priveržiate dirželį, iškilusi vieta daro papildomą spaudimą tiesiogiai paveiktiems raumenims, esantiems po skausmingu alkūnės pritvirtinimu“, – aiškina dr. Popiolkowski. „Dirželio spaudimas padeda sumažinti tų raumenų skausmą ir įtampą. Naudokite jį trumpalaikei pagalbai, kai dirbate su savo kineziterapeutu dėl ilgalaikių problemų.

Ilgalaikis gydymas paprastai apima tempimus ir pratimus, padedančius atkurti rankos jėgą ir funkciją.

Į ką atkreipti dėmesį golfo žaidėjo alkūnės įtvaras

Daugelis kompanijų gamina golfo žaidėjų alkūnių įtvarus, tačiau daktaras Popiolkowskis teigia, kad jie visi laikosi to paties pagrindinio dizaino ir yra vienodai veiksmingi. Kai kuriuos sudaro tik dirželis, o kiti taip pat turi įmontuotas suspaudimo rankoves. (Suspaudimo rankovė yra plati audinio juosta, pagaminta iš sandarios, tamprios medžiagos, kurią nešiojate aplink ranką.)

„Nors yra daugybė skirtingų veislių, nėra galutinių tyrimų, rodančių vieną konkretų prekės ženklą ar tipą, nes jie visi veikia vienodai“, – sako dr. Popiolkowski. „Pagerėjus būklei, gali būti naudingiau naudoti tik suspaudimo rankovę. Jie padeda išlaikyti šilumą ir kraujo cirkuliaciją. Nors palaikymo požiūriu jie nelabai teikia, daugeliui žmonių patinka suspaudimo jausmas.

Kaip dėvėti golfo žaidėjo alkūnės įtvarą

Golfo žaidėjų alkūnių petnešos paprastai būna mažų, vidutinių ir didelių dydžių. Išmatuokite aplink dilbį tiesiai po alkūne ir vadovaukitės gamintojo pateikta dydžio lentele. Gydytojas Popiolkowskis sako, kad įtvarą turėtumėte nešioti aplink storiausią dilbio vietą, maždaug dviejų pirštų pločio atstumu nuo alkūnės.

„Tinkamai prigludusios petnešos turėtų jaustis prigludusios, bet jei pradėsite matyti bet kokį odos spalvos pasikeitimą ar dilgčiojimą, jie per daug įtempti“, – sako dr. Popiolkowski. „Turėtumėte turėti galimybę patogiai paslysti pirštu po nepaminkštintomis dalimis.

Norėdami atlikti galutinį tinkamumo testą:

 1. Pakelkite dilbio delną aukštyn ir suspauskite kumštį.
 2. Sulenkite kumštį į viršų prie riešo, kita ranka stumdami jį žemyn. Jūs neturėtumėte jausti skausmo, jei jūsų petnešos tinkamai priglunda.
 3. Jei jaučiate skausmą, sureguliuokite golfo žaidėjo alkūnės įtvarą, judindami pakeltą pagalvėlę į kairę arba dešinę, kol nebejausite diskomforto dėl šio judesio.

Dėvėkite įtvarą kasdienėje veikloje, kuri apima pažeistos rankos naudojimą. Laikui bėgant, jums gali tekti jį dėvėti tik sportuojant ar atliekant užduotis, kurios apsunkina jūsų simptomus. Nedėvėkite jo miegodami, nes tai gali neigiamai paveikti jūsų kraujotaką.

Kiek laiko reikia nešioti golfo žaidėjo alkūnės įtvarą?

Atsakymas priklauso nuo jūsų sužalojimo. Kuo jis sunkesnis, tuo ilgiau gali būti naudinga dėvėti golfo žaidėjo alkūnės dilbio įtvarą. Greičiausiai turėsite jį nešioti bent kelias savaites.

Jūsų kineziterapeutas gali padėti jums tinkamai susiformuoti ir rekomenduoti geriausią jūsų situacijos trukmę.

Kaip išvengti golfo žaidėjo alkūnės

Kad golfo žaidėjo alkūnė nepasikartotų „Groundhog Day“, dr. Popiolkowski rekomenduoja išlaikyti:

 • Pečių mobilumas: Visada įsitikinkite, kad galite perkelti rankas virš galvos ir į šoną.
 • Gera laikysena: Dėl netinkamos laikysenos jūsų stuburas ir pečiai yra prastai išsidėstę, todėl gali išsivystyti tokios sąlygos kaip golfo žaidėjo alkūnė.

Jei jaučiate golfo žaidėjo alkūnės simptomus, svarbu juos greitai pašalinti. (Ironiška, bet daugelis golfo žaidėjų mėgėjų gauna teniso alkūnę, o ne golfo žaidėjo alkūnę. Teniso alkūnė yra ta pati problema, išskyrus alkūnės išorę.)

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *