Kaip padėti savo vaikui nustoti šlapintis lovoje – Klivlando klinika

Tu nusivylęs. Tu išsekęs. Jūsų vaikas jau mokosi mokykloje, bet naktį vis dar šlapinasi lovoje. Bandėte apriboti skysčių vartojimą po vakarienės. Jūs pažadinote savo vaiką vidury nakties, kad jis galėtų naudotis vonios kambariu. Vis tiek nesiseka.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Bet tu ne vienas. Tėvai dažnai nerimauja dėl savo vaikų šlapinimosi į lovą – problema, apibrėžiama kaip „5 metų ir vyresnių vaikų nevalingas šlapinimasis“. Tačiau iš tikrųjų apie 15 % vaikų JAV vis dar šlapinasi lovoje būdami 5 metų.

Norėdami padėti tėvams susidoroti su šiuo iššūkiu, kreipėmės į vaikų nefrologą Charlesą Kwoną (MD) ir vaikų urologą Audrey Rhee, MD.

Kokio amžiaus šlapinimasis į lovą yra problema?

Kai jūsų vaikas yra vyresnis nei 7 metų ir vis dar šlapinasi lovoje, galbūt norėsite pasikalbėti su savo pirminės sveikatos priežiūros gydytoju arba vaikų nefrologu ar urologu.

Be to, atminkite, kad iš tikrųjų apie 15% vaikų yra 5 metų ir vyresni sustabdyti kasmet šlapinantis lovą.

„Kai sutinku vaiką, kuris šlapinasi lovą, dvigubai didesnė tikimybė, kad tai bus berniukas. Paprastai jis neturi jokių kitų medicininių problemų“, – sako daktaras Kwonas.

Kas sukelia šlapinimąsi į lovą?

„Pagrindinė problema dažniausiai yra šlapimo pūslė, kuri dar nėra subrendusi“, – sako dr. Kwon.

Kitos galimos šlapinimosi į lovą priežastys yra hormonų pusiausvyros sutrikimas, vidurių užkietėjimas ar rimtesnės problemos, aprašytos toliau.

Jūsų vaikui gali kilti didesnė rizika sušlapti lovą, jei:

 • Jie patiria daug streso ir nerimo.
 • Šeimoje yra buvę, kad vaikystėje šlapinasi lovoje.
 • Jie turi ADHD (dėmesio trūkumo / hiperaktyvumo sutrikimą).

Kaip nustoti šlapintis į lovą

Norėdami kovoti su šlapinimu į lovą, gydytojai rekomenduoja:

 • Gėrimo pamainos laikai. Padidinkite skysčių suvartojimą anksčiau dieną ir sumažinkite vėliau, nutraukdami skysčių vartojimą po vakarienės.
 • Suplanuokite vonios pertraukas. Įveskite savo vaiką į reguliarų šlapinimosi grafiką (kas dvi ar tris valandas) ir prieš pat miegą.
 • Būkite skatinantys ir pozityvūs. Priverskite savo vaiką gerai jaustis dėl pažangos, nuolat apdovanodami už sėkmę.
 • Pašalinkite šlapimo pūslės dirgiklius. Pradėkite nuo kofeino (pvz., šokoladinio pieno ir kakavos) pašalinimo. O jei tai nepadeda, supjaustykite citrusinių vaisių sultis, dirbtines kvapiąsias medžiagas, dažus (ypač raudonus) ir saldiklius. Daugelis tėvų nesuvokia, kad visa tai gali sudirginti jų vaiko šlapimo pūslę.
 • Venkite perteklinio troškulio. Jei mokyklos leidžia, duokite vaikui vandens buteliuką, kad jis galėtų gerti visą dieną. Taip išvengiama per didelio troškulio po pamokų.
 • Vidurių užkietėjimas gali būti veiksnys. Kadangi jūsų tiesioji žarna yra tiesiai už šlapimo pūslės, sunkumai, susiję su vidurių užkietėjimu, gali pasireikšti kaip šlapimo pūslės problema, ypač naktį. Tai paveikia maždaug trečdalį vaikų, kurie šlapinasi lovą, nors vaikai vargu ar atpažins ar pasidalins informacija apie vidurių užkietėjimą.
 • Nežadinkite vaikų šlapintis. Atsitiktinai pažadinti vaiką naktį ir paprašyti jo pasišlapinti, nėra išeitis. Tai tik sukels daugiau nemigos ir nusivylimo jums ir jūsų vaikui
 • Ankstesnis miego laikas. Dažnai vaikai giliai miega, nes tiesiog nepakankamai miega.
 • Sutrumpinkite ekrano laiką, ypač prieš miegą. Pagerinus miego higieną, jų protas gali sulėtėti, kad jie galėtų geriau miegoti.
 • Niekada nesiimkite bausmės. Pyktis ant vaiko nepadeda nutraukti šlapinimosi į lovą. Procesas neturi būti susijęs su konfliktu.

Ar yra vaistų nuo šlapinimosi į lovą?

„Nors yra vaistų (įskaitant sintetinę hormono formą), galinčių sumažinti šlapinimąsi į lovą, aš jų neskiriu, nebent vaikas jau buvo vartojamas kito gydytojo“, – sako dr. Rhee.

„Yra šalutinis poveikis”, – sako ji. „Be to, tai laikinas sprendimas, greita priemonė, kai norime bendro sprendimo.

Ar mano vaikas tyčia šlapinasi į lovą?

Šeimos dažnai stebisi, ar vaikas tyčia šlapinasi į lovą. Daktaras Kwonas dažnai sako tėvams, kad tai paprastai nėra jų kaltė ir ne jų vaiko kaltė. „Sakau jiems, kad pernelyg nesijaudintų, nes ši problema dažnai išsisprendžia savaime“, – sako jis.

Daktaras Rhee priduria, kad taip pat svarbu pasikalbėti su vaiku ir išsiaiškinti, ar yra motyvacijos keistis. Jei jie yra motyvuoti keistis, sprendimas gali būti įspėjimas apie šlapinimąsi į lovą.

Žadintuvą galite prisegti prie vaiko apatinių drabužių arba padėti ant lovos padėklo. Įrenginiui aptikus bet kokią drėgmę, pavojaus signalas įsijungia. Tačiau jei jūsų vaikas nėra savarankiškai motyvuotas, signalizacija gali neturėti jokios naudos ir gali tik dar labiau sugadinti šeimą.

„Jei jie vis dar sėlina gėrimus vėlai vakare ir valgo tai, ko nederėtų, tada nėra prasmės investuoti į brangų lovos šlapinimosi signalizaciją. Taigi, aš tiesiogiai klausiu vaiko, ar šlapinimasis į lovą vargina juosišsiaiškinti, ar tai tėvų nusivylimas, dėl kurio vaikas atvyko į susitikimą, ar jų pačių“, – sako dr. Rhee.

Kai jūsų vaikas sensta ir turi galimybę eiti į snaudulio vakarėlius ir savaitgalio išvykas, šlapinimasis į lovą gali paveikti jo pasitikėjimą ir socialinį gyvenimą. Tai greičiausiai paskatins jūsų vaiką išspręsti problemą ir išvengti gėdos jausmo.

Ar šlapinimasis į lovą rimtas?

Kartais šlapinimasis į lovą yra kažko svarbesnio požymis, įskaitant:

 • Miego apnėja. Jei jūsų vaikas daug knarkia arba atsiranda kitų miego apnėjos požymių, reikia atlikti tolesnį vaiko pediatro tyrimą. Priešingu atveju tai nėra pirmasis jūsų vaiko šlapinimosi į lovą problemų įvertinimo kursas.
 • Šlapimo takų infekcijos (UTI). Šlapimo mėginys gali aptikti šias infekcijas, o tai yra įprastas tyrimas, kurį gydytojai nurodo, kai kyla problemų dėl šlapinimosi lovoje.
 • Cukrinis diabetas. Šlapimo mėginys taip pat gali nustatyti diabetą vaikams.

Šlapinimasis į lovą taip pat gali būti miego sutrikimo požymis, tokiu atveju galima atlikti miego tyrimą.

Jei turite papildomų rūpesčių dėl vaiko šlapinimosi į lovą, susitarkite su savo pediatru.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *