Kada pradėti ir 4 privalumai – Klivlando klinika

Kūdikiai daug laiko praleidžia ant nugaros, žiūrėdami į lubas – lovytėje, automobilinėje kėdutėje ir jūsų rankose. Vartydami juos ant pilvo, jie ne tik suteikia kitokią perspektyvą, bet ir atlieka svarbų vaidmenį jų vystymuisi.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Pediatras Matthew Badgett, MD, paaiškina pagrindinius „pilvo laiko“ privalumus ir kaip tai padaryti saugiai.

Kas yra pilvo laikas?

Pagalvokite apie pilvo laiką kaip pirmąjį kūdikio pratimą. „Laikymas ant pilvo yra toks pat paprastas, kaip kasdien trumpam paguldyti kūdikį ar kūdikį ant pilvo, kad būtų lengviau juos treniruoti“, – sako daktaras Badgettas.

Pilvo laikas atrodo (ir yra) paprastas, tačiau jis turi daug naudos jūsų kūdikiui. Yra keturios svarbios priežastys, dėl kurių reikia teikti pirmenybę.

1. Padeda lavinti motorinius įgūdžius

Leisdami laiką ant pilvo, mažyliai naudoja ir lavina raumenis, leidžiančius pakelti galvą aukštyn, riedėti ir galiausiai šliaužioti.

„Jų buvimas ant grindų padeda lavinti pagrindinių raumenų jėgą, taip pat jų nugarą, kaklą ir rankas“, – sako daktaras Badgettas. „Pilvuko metas veda prie tokių etapų kaip šliaužimas ir riedėjimas šiek tiek anksčiau.

Tyrimai parodė, kad kūdikiai, kurie nepraleidžia laiko tokioje padėtyje, labiau linkę vėluoti motorikos vystymąsi.

2. Sumažina kaukolės deformacijos tikimybę

Kūdikiai neturėtų miegoti ant nugaros, nes tai gali padidinti staigios kūdikių mirties sindromo (SIDS) riziką. Tačiau kūdikiai, kurie išleidžia taip pat Ilgą laiką gulint ant nugaros gali išsivystyti plokščios galvos sindromas arba padėties plagiocefalija, kurios gali padėti išvengti pilvo laikas.

Plagiocefalija yra gana dažna ir paprastai nėra pavojinga ar nuolatinė. Tačiau kai kurias plagiocefalijos rūšis gali sukelti rimta būklė, vadinama kraniosinostoze, todėl, jei pastebėjote plokščią vietą ant kūdikio galvos, kreipkitės į pediatrą.

3. Skatina jutimų vystymąsi

Būdami ant pilvo kūdikiai gali patirti skirtingas kūno padėtis ir judesius, jie pradeda mokytis, kaip juda rankos ir kojos. Tai taip pat parodo jiems visiškai kitokį požiūrį į pasaulį – tiesiogine prasme.

„Pradžioje kūdikiai beveik visą laiką praleidžia ant nugaros, todėl jie verčia juos apversti pasaulį aukštyn kojomis“, – pažymi daktaras Badgettas.

4. Galimybės susieti

Pradžioje nėra daug galimybių linksmintis su naujagimiu. Ir nors pilvo laikas iš pradžių nėra toks interaktyvus, jūsų kūdikis labiau įsitrauks, kai vystysis jo įgūdžiai,

„Svarbu, kad pilvo laikas yra ankstyva galimybė bendrauti ir žaisti su savo kūdikiu, o tai yra labai svarbi surišimo veikla“, – aiškina dr. Badgettas.

Kada kūdikiams turėtų prasidėti pilvo laikas?

Amerikos pediatrų akademija teigia, kad galite pradėti iš karto – kai tik jūsų kūdikis grįš iš ligoninės.

Tačiau atminkite, kad bet kokio amžiaus kūdikiai niekada neturėtų būti palikti vieni veidu žemyn, net jei jie yra atremti. Reikia prižiūrėti pilvo laiką.

„Jūs negalite tiesiog paguldyti kūdikio ant pilvo, nustatyti laikmatį ir pasivaikščioti“, – įspėja daktaras Badgettas. „Turite juos stebėti, nes jei jie paslys arba nuleis veidas ir nesugebės pakelti galvos aukštyn, jie gali nebekvėpuoti.

Kaip atlikti pilvo laiką

Pilvo laikas yra paprastas, tačiau jums gali kilti daug klausimų. Koks yra geriausias būdas atlikti pilvo laiką? Kiek laiko turėtų būti pilvo laikas? Ką daryti, jei jūsų kūdikis negali pakęsti pilvuko?

Bet rimtai: Daryk paprastai.

Pradėkite nuo trumpų užsiėmimų, kai paguldykite kūdikį ant pilvo ant kieto paviršiaus (venkite lovų ar kitų baldų, nuo kurių jis gali nukristi) vos kelioms minutėms, kelis kartus per dieną. Ir jums nereikia brangios antklodės ar puošnaus įkloto; puikiai tinka kilimas ar net švarios kietmedžio grindys.

Pilvo laikas 0-2 mėn

„Naujagimiai negali labai pakelti galvų, jei išvis, todėl, kai padedate juos ant pilvo, norite įsitikinti, kad jų veidas nėra žemėje“, – pataria dr. Badgettas. „Galite susukti nedidelį rankšluostį, kad atremtumėte jų krūtinę“.

Jūs netgi galite gulėti ant nugaros ir guldyti naujagimį ant savo pilvo, pilvą prie pilvuko. „Tai galimybė užmegzti fizinį ryšį ir vis tiek skaičiuojamas kaip pilvo laikas“, – sako daktaras Badgettas.

Jūsų tikslas turėtų būti du ar tris kartus per dieną po tris ar penkias minutes treniruoti pilvą, dirbant iki 20 ar daugiau minučių per dieną. Pirmiausia jūsų kūdikis negalės daug nuveikti ir gali nekęsti pilvo laiko. Viskas gerai, jei galite tai padaryti tik kelias minutes, kol jie pradės nerimauti. (Daugiau apie tai akimirksniu!)

Pilvo metas 2-4 mėn

Kai jūsų kūdikis pradeda stiprėti, jis geriau suvoks, kas jį supa. Jie pradės toleruoti ilgesnį pilvo laiko tarpsnį ir netgi gali tuo mėgautis.

„Kai jie sensta, jie geriau valdys galvą ir galės ilgiau išlaikyti galvą“, – sako daktaras Badgettas. „Galbūt jiems nebereikės to rankšluosčio, kad juos atremtų“.

Taip pat tada pradeda gerėti kūdikių regėjimas, todėl galite pastebėti, kad jie pradeda fiksuoti jus ir šiek tiek daugiau bendrauja, kai yra ant pilvo.

Pilvo metas 4-6 mėn

Dabar pilvo metas linksminasi! Šiuo metu jūsų kūdikis bus stipresnis ir gali pradėti vartytis iš pilvo į nugarą ir atgal į pilvą.

„Tuomet jie gali pradėti žaisti daugiau“, – sako daktaras Badgettas. „Jie pradės daugiau stumtis rankomis ir bus daug nepriklausomi. Šiuo metu galite pradėti pristatyti jiems skirtus žaislus ir kitus interaktyvius elementus.

Pilvo metas po 6 mėn

Dirbkite iki visos valandos pilvo laiko kiekvieną dieną, kol jūsų kūdikis pradės šliaužioti. Tiesą sakant, jie netgi gali pradėti šliaužioti pilvo metu.

„Galų gale jie tai naudos kaip savotišką praktiką, bandydami pasitempti, kad pamatytų, kas atsitiks“, – priduria daktaras Badgettas. „Kūdikiams vystantis, pilvo laikas pamažu pereina į ropojimą, vaikščiojimą ir žaidimo laiką.

Ką daryti, jei jūsų kūdikis nekenčia pilvo laiko

Jei jūsų naujagimis priešinasi gulėjimui ant pilvo, daktaras Badgettas siūlo pasirinkti tokį paros laiką, kai žinote, kad jis nėra per daug nervingas – pavyzdžiui, pakeitus sauskelnes arba pabudus po miego. „Turite išsiaiškinti savo kūdikio asmenybę ir kada jis bus jam atviriausias“, – sako jis.

Tačiau kartais kūdikiai to tiesiog negali pakęsti. Galų gale, patys mažiausi žmonės turi didelę nuomonę.

„Tam tikru mastu norite, kad jie tai ištvertų ir paskatintų juos įveikti, nes tai padės jiems anksčiau išmokti kai kurių įgūdžių“, – sako dr. Badgettas. „Bet jei jūsų kūdikis niekina pilvo laiką, jūs nenorite jo kankinti“.

Darykite tai, ką galite, ir nutraukite tėvystės pertrauką, jei nesilaikote pilvo laiko gairių. Kiekvienas kūdikis yra skirtingas, o daktaras Badgettas sako, kad jūsų kūdikis bus gerai, nepaisant to, ar jis gaus tiksliai rekomenduojamą pilvo laiką.

„Galbūt jūsų kūdikis neropoja iki 10 mėnesių, o ne aštuonių“, – sako jis, „bet tai gerai. Nevertinkite savęs įvertindami šias ataskaitų korteles ir žymimuosius langelius, nes nors jie ir naudingi, kartais jie gali per daug sugėdinti tėvus.

Paskutinis priminimas: negalima miegoti skrandyje

Atminkite: nors pilvo laikas yra puikus vystymuisi ir tyrinėjimui, kūdikiai visada turėtų miegoti ant nugaros, kad sumažintų staigios kūdikių mirties sindromo (SIDS) riziką.

Jei jūsų kūdikis užmiega pilvo metu, švelniai apverskite jį ant nugaros ir nedvejodami leiskite jam miegoti ant grindų, kol jį stebėsite. Juk miegantis kūdikis yra palaima!

„Tikrai nuimkite juos nuo pilvo, – sako daktaras Badgettas, – bet tada, jei kūdikis miega, tiesiog priimkite tai kaip pergalę.

Norėdami sužinoti daugiau iš Dr. Badgett apie pilvo laiko svarbą, klausykite mūsų Health Essentials podcast’o epizodo „Pilvo laikas: ką reikia žinoti”. Nauji mūsų „Health Essentials“ tinklalaidės epizodai skelbiami kiekvieną trečiadienį.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *