Ar koloidinis sidabras yra saugus ir efektyvus? – Klivlando klinika

Koloidinio sidabro naudojimas kaip sveikatos priemonė yra senas pasakojimas. Tačiau šiuolaikiniai mokslininkai ir toliau abejoja jo sidabrinės kulkos statusu. Štai kodėl vidaus ligų specialistė Melissa Young, medicinos mokslų daktarė, sako, kad žmonės turi būti atsargūs, nuspręsdami jį naudoti.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Jokiomis aplinkybėmis neturėtumėte jo vartoti į vidų – nuryti kaip nereceptinį priedą“, – sako dr. Youngas.

Taigi, ar koloidinis sidabras yra saugus bet kokia forma? Dr. Youngas pasakoja apie koloidinio sidabro naudojimą, naudą ir galimą šalutinį poveikį – nuo ​​odos pamėlynavimo iki vidaus organų pažeidimo.

Kas yra koloidinis sidabras?

Koloidinis sidabras yra mažų sidabro dalelių tirpalas, suspenduotas skystame pagrinde. Ir tai yra tas pats sidabras kaip metalas – toks, kokį rasite periodinėje elementų lentelėje arba papuošalų dėžutėje. Tačiau užuot gaminusios apyrankes ir žiedus, daugelis įmonių koloidinį sidabrą parduoda kaip pagrindinį maisto papildą ar alternatyviosios medicinos priemonę.

Produktų etiketės žada pašalinti toksinus, nuodus ir grybelius. Dar daugiau nei atsikratydami daiktų gamintojai garantuoja, kad koloidinis sidabras sustiprins imuninę sistemą. Kai kurie žmonės netgi teigia, kad tai veiksmingas vėžio, diabeto, ŽIV ir Laimo ligos gydymas.

Koloidinis sidabras kaip sveikatos priemonė buvo naudojamas 1500 m. pr. Kr. Kinijoje. Senovės civilizacijos dažniausiai naudojo sidabrą įvairioms ligoms gydyti dėl savo antimikrobinių savybių. Tačiau kai pasirodė veiksmingi antibiotikai, koloidinis sidabras dar visai neseniai nukrito.

Šiandien žmonės dažniausiai jį naudoja kaip namų gynimo priemonę peršalimui ir kvėpavimo takų infekcijoms gydyti, sako daktaras Youngas. Jie nuryja arba skalauja skystį arba įkvepia naudodami purkštuvą (medicinos prietaisą, kuris skystį paverčia kvėpuojančia rūke).

Ar koloidinis sidabras yra patvirtintas FDA?

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) perspėja, kad koloidinis sidabras yra labiau gyvatės aliejus nei stebuklinga kulka. FDA netgi ėmėsi veiksmų prieš įmones, parduodančias produktą kaip vaistą nuo visų.

1999 m. jie išpopuliarėjo tokiu teiginiu: „Nereceptiniai vaistai, kurių sudėtyje yra koloidinio sidabro sudedamųjų dalių arba sidabro druskų, naudojami vidiniam ar išoriniam naudojimui, paprastai nėra pripažinti saugiais ir veiksmingais ir yra klaidingi prekės ženklai… produktai, kurių sudėtyje yra koloidinio sidabro ingredientų arba sidabro druskų. yra parduodami dėl daugelio sunkių ligų, o FDA neturi jokių svarbių mokslinių įrodymų, patvirtinančių nereceptinio koloidinio sidabro arba ingredientų ar sidabro druskų naudojimą šioms ligoms gydyti.

Vertimas: Koloidinis sidabras yra ne FDA patvirtintas. Yra ne įrodymas, kad jis gali gydyti bet kokias ligas.

Kaip koloidinis sidabras veikia jūsų organizme?

Mokslininkai iki galo nesupranta, kaip koloidinis sidabras veikia jūsų organizme. Tačiau raktas į jo, kaip mikrobų žudiko, reputaciją prasideda nuo paties mišinio. Kai sidabras susiduria su drėgme, ši drėgmė sukelia grandininę reakciją, kuri baigiasi tuo, kad sidabro dalelės išskiria sidabro jonus. Mokslininkai mano, kad sidabro jonai sunaikina bakterijas, pažeisdami jų ląstelių membranų arba išorinių sienelių baltymus.

Ląstelių membranos yra barjerai, apsaugantys ląstelės vidų. Kai jie nepažeisti, į kamerą nepatenka nieko, ko neturėtų. Dėl pažeistų baltymų sidabro jonai lengviau patenka per ląstelės membraną į bakterijos vidų. Patekęs į vidų, sidabras padaro pakankamai žalos, kad bakterijos žūtų. Sidabro dalelių dydis, forma ir koncentracija skystame tirpale lemia šio proceso efektyvumą. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad bakterijos gali sukurti atsparumą sidabrui.

Tačiau viena su sidabru kaip bakterijų žudiku susijusi problema yra ta, kad sidabro jonai nediskriminuoja. Ląstelė yra ląstelė, todėl jūsų sveikos žmogaus ląstelės taip pat gali būti pažeistos.

„Vidinis koloidinio sidabro naudojimas gali pakenkti“, – sako dr. Youngas. „Sidabras gali patekti į jūsų sveikas ląsteles ir sukelti jų mirtį, kaip ir bakterijų mirtį. Tačiau kai kurie tyrimai teigia, kad koloidinis sidabras gali būti naudingas nedidelėms odos žaizdoms ar nudegimams.

Ką turėtumėte žinoti apie koloidinio sidabro gaminius

Gamintojai parduoda koloidinį sidabrą kaip purškiklį arba skystį. Produktų pavadinimai skiriasi, bet dažniausiai parduotuvės lentynoje matysite šiuos pavadinimus:

  • Koloidinis sidabro purkštuvas.
  • Koloidinio sidabro purškalas.
  • Sidabro hidrozolis.
  • Sidabro sol.
  • Sidabrinis vanduo.

Kiek koloidinio sidabro yra kiekviename gaminyje, priklauso nuo gamintojo. Dauguma jų svyruoja nuo 10 iki 30 milijonų dalių (ppm) sidabro. Tačiau net ir ši koncentracija gali būti per didelė. Taip yra todėl, kad būtų nesunku viršyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir JAV aplinkos apsaugos agentūros (EPA) nustatytas nesaugių dozių ribas.

PSO ir EPA šias ribas grindžia rimtų koloidinio sidabro šalutinių poveikių, tokių kaip odos spalvos pakitimas, išsivystymu – tai nėra mažiausia dozė, galinti pakenkti. Taigi, net jei nesilaikysite „nesaugių dozės ribų“, vis tiek galite susižaloti, nors galite išvengti rimčiausio šalutinio poveikio.

Ar koloidinis sidabras yra saugus?

Atsakymas yra tvirtas ne, jei norite tai priimti viduje, sako dr. Young.

„Vien todėl, kad kažkas yra nereceptinė žolė ar papildas, dar nereiškia, kad tai saugu. FDA ne tik įspėjo nenaudoti koloidinio sidabro viduje, bet ir Nacionalinis papildomos ir integracinės sveikatos centras teigia, kad tai gali sukelti rimtų šalutinių poveikių“, – sako dr. „Turėtumėte to vengti. Tai gali pakenkti, ir nėra jokių rimtų mokslinių įrodymų, kad jis yra veiksmingas.

Galimas šalutinis poveikis vartojant koloidinį sidabrą viduje:

  • Mėlyna oda: Laikui bėgant jūsų kūne gali kauptis koloidinis sidabras ir sukelti būklę, vadinamą argirija. Sergant argirija, dėl koloidinio sidabro jūsų oda, akys, vidaus organai, nagai ir dantenos pasidarė melsvai pilkos spalvos. Šis spalvos pokytis dažnai būna nuolatinis ir tamsiausias tose odos vietose, kuriose daugiausia saulės spindulių.
  • Blogas vaistų įsisavinimas: Koloidinis sidabras gali sumažinti tam tikrų vaistų, pvz., antibiotikų ir skydliaukės vaistų, veiksmingumą.
  • Toksiškumas: Koloidiniame sidabre gali būti teršalų, kurie gali būti toksiški. „Tyrimai su gyvūnais taip pat parodė, kad sidabras gali sutrikdyti inkstų ir kepenų veiklą bei pažeisti centrinę nervų sistemą“, – priduria daktaras Youngas.

Ar koloidinis sidabras veiksmingas?

Esmė: Niekada vartokite koloidinį sidabrą viduje, nes neįrodyta, kad jis veiksmingas ar saugus. Bet jei norite jį naudoti ant odos, pirmiausia pasitarkite su gydytoju. Kai kurie gydytojai kovodami su infekcijomis, tokiomis kaip konjunktyvitas, naudoja vaistus, kurių sudėtyje yra sidabro. Gamintojai taip pat prideda sidabro į kai kuriuos tvarsčius ir tvarsčius, kad žmonės greičiau pasveiktų.

„Koloidinio sidabro privalumai gali apimti nedideles infekcijas, sudirgimus ir nudegimus ant odos“, – aiškina dr. Youngas. „Sidabro antimikrobinis poveikis gali padėti išvengti infekcijos arba ją gydyti. Bet jei po koloidinio sidabro naudojimo matote, kad pažeista vieta tampa raudona arba uždegusi, nebenaudokite jo ir kreipkitės į gydytoją.

Koloidinio sidabro gamyba yra kaip Laukiniai Vakarai, su nedaug taisyklių ir priežiūros, todėl jūs tikrai nežinote, ką perkate. Būkite saugūs laikydamiesi gydytojo nurodymų.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *