Išsamios „EpiPen“ naudojimo instrukcijos – Klivlando klinika

976 žodžiai šiame straipsnyje gali padėti išgelbėti žmogaus, patyrusio sunkią alerginę reakciją, gyvybę.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Naudojant epinefrino automatinį injektorių, labiau žinomą prekės ženklu EpiPen®, gali padėti pakeisti anafilaksijos simptomus. „Tai tikrai pirmoji gynybos linija“, – sako gydytoja alergologė ir imunologė Anuja Kapil.

Labai svarbu greitai ir teisingai naudoti prietaisą, kad suleistumėte vaistą. „EpiPens“ ir kiti automatiniai purkštukai sukurti paprastu būdu, naudojant panašias instrukcijas.

Norėdami naudoti EpiPen:

 1. Išimkite EpiPen iš nešiklio vamzdelio.
 2. Laikykite EpiPen taip, kad oranžinis galas (kur yra adata) būtų nukreiptas žemyn, o mėlynas apsauginis dangtelis būtų nukreiptas į viršų. Prisiminkite šią frazę: Mėlyna iki dangaus, oranžinė iki šlaunų.
 3. Nuimkite mėlyną apsauginį dangtelį. Patraukite tiesiai ant jo. Nelenkite ir nesukite jo.
 4. Oranžinį galiuką pridėkite prie išorinės šlaunies vidurio. Šiek tiek siūbuodami bakstelėkite automatinį purkštuką į šlaunį, kol išgirsite prietaiso spragtelėjimą.
 5. Tvirtai laikykite EpiPen tris sekundes. Skaičiuokite lėtai.

„Minutės yra svarbios, kai susiduriate su anafilaksija“, – pabrėžia dr. Kapil. „Svarbu žinoti, ką daryti tokioje situacijoje.

Kada naudoti EpiPen

Taigi, kada turėtumėte naudoti EpiPen ar panašų automatinį injektorių? Iš esmės, pajutus pirmuosius sunkios alerginės reakcijos požymius, sako daktaras Kapilas. Signalo signalo simptomai yra šie:

 • Patinimas, dėl kurio gali pasunkėti kvėpavimas ar rijimas.
 • Dusulys arba švokštimas.
 • Skausmas tavo pilve.
 • Krūtinės spaudimas.
 • Galvos svaigimas.
 • Vėmimas.
 • Sumišimas.
 • Sunkus dilgėlinė arba bėrimas.

Daugelis žmonių, sergančių sunkia alergija, taip pat praneša apie „pasmerkimo jausmą“, kai jų kūnas pradeda reaguoti į alergeną, nesvarbu, ar tai tam tikras maistas, ar vabzdžio įkandimas, vaistai ar kitas veiksnys. Šis jausmas gali prasidėti prieš pasirodant simptomams.

Į bet kokį anafilaksijos simptomą ar požymį žiūrėkite rimtai, pataria daktaras Kapilas. Nedelskite naudodami EpiPen ar kitą automatinį injektorių. „Visada siūlome klysti jį naudojant, jei yra kokių nors užuominų, kad vyksta rimta reakcija“, – sako ji.

Kas yra anafilaksija?

Paprasčiausias būdas anafilaksiją apibrėžti kaip „sunkią alerginę reakciją“. Štai kas vyksta jūsų kūne.

Paaiškinimas prasideda nuo jūsų imuninės sistemos, kuri tarnauja kaip savotiška vidinė asmens sargybinė. Jos užduotis yra nuslopinti svetimus įsibrovėjus, tokius kaip virusai ir bakterijos, kurie kelia pavojų jūsų sveikatai.

Jei esate kam nors alergiškas, jūsų imuninė sistema tą alergeną vertina kaip rimtą grėsmę ir tada reaguoja labai agresyviai prieš savo buvimą.

Jūsų imuninė sistema išskiria histaminus ir kitas chemines medžiagas, kad atakuotų alergeną. Problema? Kartais ši gynybos sistema per daug reaguoja ir pradeda grandininę reakciją, kuri gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Ši pernelyg didelė reakcija gali sukelti uždegimą (dėl kurio gali sutrikti kvėpavimas) ir išsiplėsti kraujagysles (dėl to kraujospūdis gali nukristi iki pavojingo lygio).

Kaip epinefrinas padeda?

Epinefrino dozė iš esmės yra adrenalino padidėjimas, padedantis jūsų organizmui įveikti nekontroliuojamą alerginę reakciją, aiškina dr. Kapil.

Vaistas susiaurina (siauras) išsiplėtusias (išsiplėtusias) kraujagysles, kad padėtų jūsų kraujospūdžiui atstatyti ir sumažinti patinimą. Tai taip pat atpalaiduoja jūsų plaučių raumenis, kad atvertų kvėpavimo takus ir būtų lengviau kvėpuoti.

Be to, epinefrinas stabdo jūsų imuninės sistemos histamino išsiskyrimą, kad sustabdytų reakciją į alergeną.

Klausimai ir atsakymai apie EpiPen naudojimą

Vien todėl, kad epinefrino automatinis purkštukas yra gana paprastas naudoti, dar nereiškia, kad nėra klausimų. Paimkime keletą atsakymų.

K: Ar EpiPen tinka per džinsus?

A: Adata ant automatinio purkštuko skirta per džinsus ar kelnes. „Svarbi kiekviena sekundė, todėl siekiama greitai pristatyti epinefriną“, – sako daktaras Kapilas. „Jūs nenorite gaišti laiko bandydami nusimauti kelnes“.

Kl .: Ar galite susileisti sau?

A: absoliučiai. Automatinis purkštukas skirtas naudoti savarankiškai.

Tačiau jei reakcija yra sunki, gali kilti sunkumų vartojant vaistą. Įsitikinkite, kad reguliariai šalia jūsų esantys žmonės – šeimos nariai, draugai, bendradarbiai, mokytojai ir kt. – žino, kaip naudoti automatinį purkštuką ir kur jis yra.

K: Ar EpiPen galima naudoti vaikams?

A: Dozavimas vaikams ir suaugusiems skiriasi, tačiau pristatymo technika yra lygiai tokia pati. Tiesiog bakstelėkite šlaunį ir leiskite epinefrinui išsiskirti. Kiekvienas automatinis injektorius pripildytas nurodytu kiekiu vaisto.

Klausimas: Ar turite papildomų patarimų, kaip sušvirkšti EpiPen?

A: Visada yra gera idėja laikyti kieno nors koją vietoje, kol įkišate purkštuką ir tris sekundes po to. „Žmonės natūraliai juda, kad trūkčiotų“, – sako daktaras Kapilas. „Nejudinkite jų kojos, kad įsitikintumėte, jog epinefrinas bus pristatytas“.

Nėra galimybės įterpti iš naujo, todėl tiesiogine prasme turite vieną kartą. Suskaičiuok.

Kl.: Ar galite kam nors suleisti tik vieną EpiPen injekciją?

A: Antrą dozę galima suleisti, jei pirmoji injekcija nesumažina simptomų per 5–15 minučių ir reakcija toliau blogėja. (Štai kodėl automatiniai purkštukai paprastai būna pakuotėse po dvi.)

Kl.: Ar galite naudoti EpiPen, kurio galiojimo laikas pasibaigęs?

A: Epinefrino automatinių injektorių receptai paprastai galioja metus ir turi būti papildomi prieš pasibaigiant galiojimo laikui. Tai sakant, kartais žmonės negauna šio atnaujinimo.

„Jei avarinėje situacijoje turite tik pasibaigusio galiojimo automatinį purkštuką, naudokite jį – bet tai neturėtų būti jūsų planas“, – sako dr. Kapil. „Tai jums nepakenks, bet gali nepadėti tiek, kiek turėtų“.

Paskutinė pastaba: skambinkite 911

Naudojant EpiPen ar kitą automatinį injektorių, medicininė priežiūra dėl sunkios alerginės reakcijos nesibaigia. Tai pradžia.

„Jūsų simptomai gali atsinaujinti“, – pažymi dr. Kapil. „Neįmanoma numatyti, ar bus antroji reakcijos banga. Atsižvelgiant į tai, jūs turite būti atidžiai stebimi medicinos aplinkoje.

Taigi nedelsdami skambinkite 911, jei reakcija yra pakankamai bloga, kad prireiktų EpiPen.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/