Ar virškinimą skatinančios trauktinės veikia? Ką turėtumėte žinoti – Klivlando klinika

„Karčioji“ paprastai nėra švytintis deskriptorius, tačiau virškinimą skatinančios trauktinės nauda gali priversti jus persvarstyti šį žodį. Seniai naudojamas tradicinėje kinų medicinoje, tai beveik tiksliai taip, kaip skamba: karčiųjų žolelių tinktūros (medicininė medžiaga alkoholio nešiklyje), kurios, kaip teigiama, padeda ir gerina virškinimą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Galbūt jau esate susipažinę su trauktinėmis (aitraus skonio augalų ekstraktais pagardintomis trauktinėmis), kurios dedamos į prabangius kokteilius, o virškinimą skatinančios trauktinės iš tikrųjų yra gana panašios. Registruota dietologė Beth Czerwony, RD, paaiškina, ką šie vaistažolių eliksyrai gali (ir ko negali) padaryti jūsų virškinimo sveikatai.

Kas yra virškinimo trauktinės?

Pagrindinė trauktinės idėja yra ta, kad jos skatina jūsų skonio pumpurus gaminti daugiau seilių (nerijos), o tai savo ruožtu suaktyvina virškinimo sistemą. Galbūt to nesuvokiate, bet seilės yra vienas iš raktų į virškinimą, prisidedantis prie krakmolo ir riebalų skaidymo.

Vaistažolės, dažniausiai naudojamos virškinimo trauktinėse, yra:

 • Artišoko lapas.
 • Kartus melionas.
 • Varnalėšos šaknis.
 • Kiaulpienė.
 • Gencijono šaknis.
 • Saldymedžio šaknis.
 • Pelynas.

Pagalvokite apie tai: kokteiliai, kuriuose yra trauktinės (pvz., Negronis, Aperol Spritzes ir Sazeracs), yra žinomi kaip aperityvai, gėrimai, kuriuos geriate prieš valgį, kad pagyvintumėte virškinimo sistemą.

Virškinimą skatinančios trauktinės daro tą patį – tik nereikia visos stiklinės. Ir jūs nenorėsite, nes gryna forma jie yra daug kartesni nei kokteiliai, kuriuose kartais jų yra.

Virškinimo trauktinės nauda

Dar nėra pakankamai įtikinamų tyrimų, kurie gilintųsi į trauktinės naudą. Tačiau didžiausia priežastis juos išbandyti yra ta, kad jie gali paskatinti jūsų virškinimo sistemą.

„Kai kurie žmonės turi virškinimo trakto problemų dėl to, kad jiems nepakanka skrandžio rūgšties. Tokiais atvejais trauktinės gali padėti sukurti dalį tų papildomų sulčių, kurios padėtų suskaidyti maistą“, – sako Czerwony. „Jie padidina skrandžio sulčių kiekį jūsų skrandyje, o tai galiausiai padeda virškinti.”

Ar virškinimo trauktinės gali padėti numesti svorio?

Nors kai kurie žmonės mano, kad trauktinės gali padėti numesti svorio, patys įrodymai yra menki. „Kai kurios trauktinės skatina mūsų skrandyje gamintis hormonus, kurie slopina apetitą“, – sako Czerwony. „Tačiau dažniausiai trauktinėse esantis rūgšties kiekis tiesiog žudo jūsų apetitą, nes jos nėra puikaus skonio.

Kiek turėtumėte paimti?

Kiekiai skiriasi priklausomai nuo produkto, todėl vadovaukitės dozavimo instrukcijomis ant pakuotės. Tačiau paprastai likus maždaug 15 minučių prieš valgį, ant liežuvio užlašinami keli lašai (arba purškalai, priklausomai nuo formato). Tai suteikia jiems laiko įsibėgėti prieš valgant.

Deja, jokiu būdu negalima išvengti trauktinės skonio, nes esmė yra kartumo poveikis. „Jei skonis nėra kartaus, nepasieksite rezultatų, kurių ieškote“, – pažymi Czerwony.

3 galimas virškinimo trauktinės šalutinis poveikis

Karčios tinka ne visiems. Czerwony pasveria, kas turėtų jų vengti, bet pirmiausia ji pateikia šiek tiek bendrų patarimų tiems, kurie juos svarsto.

„Kaip ir papildų bei vitaminų, trauktinės nereglamentuoja JAV maisto ir vaistų administracija, todėl negalite tiksliai žinoti, kokios yra jų koncentracijos“, – sako ji. „Prieš įtraukdami ką nors panašaus į savo repertuarą, visada turėtumėte pasitarti su gydytoju.

Štai ką reikia žinoti apie galimą virškinimo trauktinės vartojimo riziką:

1. Jie gali sukelti pilvo bėdų

Jei jūsų virškinimo traktas veikia gerai arba jei jis jau dirba viršvalandžius, trauktinės vartojimas iš tikrųjų gali atsigauti. Kartus skrandyje gamina daugiau skrandžio rūgšties, kuri iš tikrųjų gali sukelti virškinimo problemų žmonėms, kurie yra linkę į juos:

„Jei jau esate linkę į šiuos dalykus, trauktinės juos apsunkina, nes jūsų virškinimo traktas tampa šiek tiek aktyvesnis“, – įspėja Czerwony.

2. Jie gali trukdyti vartoti vaistus

Galvokite apie trauktinę, kaip apie bet kurį kitą priedą ar vitaminą, ty jie gali neigiamai sąveikauti su vaistais, kuriuos jau vartojate. Ir vėl, prieš bandydami visada turėtumėte pasitarti su gydytoju.

„Karčios gali reaguoti su kraujospūdį mažinančiais vaistais, insulinu, hipoglikeminiais vaistais ir kitais vaistais, todėl labai svarbu būti atsargiems ir pasitarti su gydytoju prieš vartojant bet ką“, – pataria Czerwony.

3. Jie gali pabloginti esamas sąlygas

Praleiskite trauktinę, jei turite bet kurią iš šių sąlygų:

 • Diabetas.
 • Tulžies pūslės liga.
 • Gastritas.
 • Hiatal išvarža.
 • Inkstų akmenys.
 • Kepenų problemos.
 • Pepsinės opos.

Taip pat svarbu atsiminti, kad trauktinės gaminamos su alkoholiu, todėl neturėtumėte jų vartoti, jei esate nėščia, maitinate krūtimi arba sveikstate.

Negalite pakęsti trauktinės?

Nenuostabu, kad trauktinės skonis, na, ypač kartaus – juk tai ir yra esmė. Jei pastebėsite, kad skonis tiesiog nėra vertas galimos naudos, vis tiek yra kitų būdų, kaip padėti savo virškinimo sistemai.

„Karčios tikrai nėra vienintelė galimybė“, – sako Czerwony. „Šie ingredientai randami gamtoje, todėl kai kuriuos iš jų galite lengvai įtraukti į savo mitybą. Maisto produktai, kurie gali padėti virškinti, yra šie:

 • Arugula.
 • Briuselio kopūstai.
 • kakavos.
 • Spanguolės.
 • Kiaulpienių žalumynai.
 • Kopūstai.
 • Radicchio.

„Užuot vartoję trauktinę, kad gautumėte naudos virškinimui, galite tiesiog įtraukti juos į savo racioną įprastu būdu“, – pataria Czerwony. Ten premija? Daugeliu atvejų nereikia pasitarti su gydytoju prieš pasineriant į žaliąsias lapines salotas.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *