Ar tai kada nors gerai? – Klivlando klinika

Ne idealu dalinti tabletę. Bet ar tai galima padaryti? Tikrai, kai kuriais atvejais, tačiau tai procesas, kuris gali būti susijęs su tam tikra rizika, pirmiausia susijusia su tinkamos dozės nustatymu.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau realybė yra tokia, kad vaistai pjaustomi ir pjaustomi kubeliais… ir taip nutinka labai dažnai. Vienas tyrimas parodė, kad beveik 25% tablečių yra padalintos. Priežastys skiriasi nuo ekonominių (pinigų taupymas) iki fizinių (sunku nuryti visą tabletę).

Taigi, jei ketinate tai padaryti, vadovaukitės šiuo patarimu: prieš pjaudami paklauskite ir imkitės saugos priemonių, kad tai padarytumėte tinkamai, pataria vaistininkė Alison Miller, PharmD.

„Padalyti tabletę gali būti pavojinga“, – sako daktaras Milleris. „Štai čia ir turi prasidėti diskusija“.

Kokias tabletes galima perpjauti per pusę?

Tabletės su taškų linija paprastai reiškia, kad jas galima padalinti. Šis ženklas arba įpjova padeda padaryti švarų pjūvį – paprastai padaryti dvi lygias puses. „Reikalingas rezultatas yra Nr. 1“, – pažymi dr. Milleris.

Nurodymus taip pat galima rasti vaistų etiketėse arba pacientų pakuotės lapeliuose esančiuose tekstuose. Skyriuje „Kaip tiekiama“ pažymima, ar JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino tabletes skaidyti.

Tačiau nemanykite, kad saugu padalinti bet kurią tabletę su balu.

„Visada geriausia pirmiausia pasikalbėti su vaistininku arba gydytoju“, – įspėja dr. Milleris. „Taškų linija gali reikšti, kad tabletę galima padalyti, bet tai nereiškia, kad reikia“.

Tabletės, kad niekada nesiskirstytų

Jei ant tabletės nėra taško, apsvarstykite tai a STIPRUS pranešimas, kad jis nėra skirtas dalytis. Į šią kategoriją patenka šie vaistai:

  • Pailginto atpalaidavimo tabletės. Tabletės, sukurtos lėtai išleisti vaistus, sumažinimas sumažina numatytą atidėjimą. „Padalijus tokias tabletes, visa dozė gali būti išmesta iš karto – ir tai gali būti labai nesaugu“, – įspėja dr. Milleris.
  • Kapsulės, užpildytos skysčiu arba granulėmis. Be to, kad yra netvarkingas, nėra jokio gero būdo užtikrinti tinkamą dozę, kai supjaustoma į skysčiu arba granulėmis užpildytą kapsulę.
  • Asimetriškos tabletės. Įsivaizduokite, kad bandote tiksliai ir išmatuotai įpjauti unikalios formos planšetę. (Įspėjimas apie spoilerį: jūsų šansai nėra geri.)
  • Mažos tabletės. Venkite bet kokio piliulės pjūvio, kuriam reikalingas didelis chirurginis tikslumas.

Kaip perpjauti tabletes per pusę

Norint padalinti tabletes, būtina tinkama įranga. Norėdami tiksliau išskaidyti, vaistinėje ar internetinėje rinkoje ieškokite specializuoto tablečių pjaustytuvo.

Labiausiai paplitęs dizainas yra V formos tablečių laikiklis ir ištraukiama geležtė, kuri spaudžia planšetinį kompiuterį. Būtinai greitai atlikite pjovimo judesį žemyn. Lėtai paspaudus, tabletė gali subyrėti.

Šie madingi tablečių pjaustymo įtaisai, kuriuos dažnai galima įsigyti vos už kelis dolerius, yra daug geresnis pasirinkimas nei ahemkiti kūrybiškesni metodai.

„Žmonės man sakydavo, kad jie įkando tabletes per pusę arba naudojo nagus“, – sako dr. Milleris. „Girdėjau iš žmonių apie sviesto peilių naudojimą, dėl kurio paprastai po visą virtuvę skraido piliulės gabaliukai.

Kiti padalijimo patarimai:

  • Vienu metu supjaustykite tik vieną tabletę. Padalinus kelias tabletes vienu metu, vėliau gali būti sunku identifikuoti vaistą. Be to, FDA praneša, kad padalytoms tabletėms, kurios sėdi aplink, dažniau paveiks šiluma, drėgmė ir drėgmė, o jos bus mažiau veiksmingos.
  • Sutelkite dėmesį į švarą. Mūvėkite pirštines arba nusiplaukite rankas prieš ir po tabletės padalijimo, kad išvengtumėte bet kokios reakcijos. Būtinai išvalykite ir tablečių pjaustyklę.
  • Nemanykite, kad tabletę padalinti yra gerai. Visada patikrinkite, ar tabletę galima padalyti, net jei tai yra vaistas ar receptas, kurį anksčiau vartojote ir supjaustėte. Gamybos pokyčiai vyksta. Neapsigaukite jų netikėtai.

Tablečių suskaidymo pavojus

Kaip sunku gali būti tolygiai padalinti tabletę per pusę? Na, tai sunkiau, nei jūs manote. Vienas tyrimas parodė, kad beveik 1 iš 8 padalintų tablečių sumažėjo daugiau nei 20%. Tai nėra pats didžiausias tikslumas.

Dozavimo klaidos gali būti pavojingos bet kuria kryptimi, pažymi dr. Milleris. Perdozavimas gali sukelti perdozavimą. Tuo tarpu per mažai gaunama gali apriboti numatomą naudą.

„Kai dalinate tabletę, tikriausiai negaunate tikslios dozės, kurios reikalaujama pagal receptą“, – sako dr. Milleris. „Tai gali turėti pasekmių“.

Taigi, kam išvis dalyti tabletes?

Nors tablečių dalijimas gali būti neskatinamas, yra aiškių ir suprantamų priežasčių, kodėl tai daroma. Dažniausiai pasitaikantys paaiškinimai yra šie:

  • Maksimalus receptų skaičius. Tarkime, kad jums reikia 10 miligramų (mg) dozės ir yra 20 mg tablečių. Padalijus tabletes, 30 tablečių gali išaugti iki 60 dienų atsargų, todėl sutaupysite papildymo išlaidas.
  • Nestandartinė dozė. Tabletes gali prireikti padalinti, jei tablečių nepagaminate pagal nurodytą kiekį.
  • Sunku nuryti visas tabletes. Nacionalinė apklausa kažkada atskleidė, kad daugiau nei 40% suaugusiųjų turi problemų, susijusių su tablečių rijimu. Pasiskolinant frazę iš „Mary Poppins“, skilimo tabletės gali būti „šaukštas cukraus, kuris padeda sumažinti vaisto kiekį“.

„Kartais gali tekti padalyti tabletę“, – sako dr. Milleris. „Tačiau visada geriausia pirmiausia pasikalbėti su gydytoju arba vaistininku. Gali būti būdų, kaip gauti tinkamą dozę į vieną veiksmingą tabletę, kuri yra pageidautina.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/