Ar pėdų pilingas iš tikrųjų veikia? – Klivlando klinika


Po žiemos, praleistos su tvirtais sniego batais ir jaukiomis namų šlepetėmis, kas žino, kaip šiais laikais atrodo tavo basos kojos?!

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Artėjant šiltiems orams – o kartu ir sandalų sezonui – galbūt galvojate nusimesti žiemos odą ir pasiruošti vasarai. Pėdos pilingas gali būti tik bilietas.

Gydytoja dermatologė Shilpi Khetarpal paaiškina, ką daro pėdų šveitimas, ko tikėtis ir kaip juos atlikti siekiant geriausių rezultatų.

Kas yra pėdų šveitimas?

Žinote, kaip gyvatės nusimeta odą ir po ja laukia nauja oda? Taip, tai savotiškai taip.

Pėdų pilingas yra cheminis šveitimas, vienkartinis želė pavidalo šveičiamųjų ingredientų – dažniausiai alfa hidroksi rūgšties, glikolio rūgšties ir (arba) pieno rūgšties – mišinio naudojimas. Mišiniu tepate pėdų padus, todėl ten auga sveika nauja oda. Per kelias dienas jūsų sena, negyva oda nusileis ir po juo atsiras nauja oda. Dingk nuospaudų!

„Pamirkykite kojas šveičiamųjų chemikalų mišinyje, o po penkių ar septynių dienų jūsų negyva oda iš esmės ištirpsta ir išsilieja“, – sako daktaras Khetarpal. „Po tomis nuospaudomis ir šiurkštomis, sausomis dėmėmis yra lygesnė, švelnesnė oda.

Kokie pėdų pilingai gali padėti

Ar kada susimąstėte, kodėl ant kojų padų ir delnų atsiranda nuospaudų, bet ne kur kitur? Jūsų oda yra storesnė nei kitose kūno vietose, nes rankos ir kojos yra nuolat naudojamos.

„Dėl mūsų kojų spaudimo stovint ir trinties dėvint batus bei kojines gali atsirasti nuospaudų ir sustorėti oda“, – aiškina dr. „Dėl to įprastiems kremams ir losjonams sunku prasiskverbti ir iš tikrųjų pamaitinti tą vietą.

Dėl viso to pėdų oda pleiskanoja rečiau nei likusioje kūno dalyje. Įveskite pėdų pilingą, kuris gali padėti:

 • Nuospaudos.
 • Sausa oda.
 • Grubūs lopai.
 • Sustorėjusi oda, kaip ant kulnų.

Ko tikėtis po pėdų šveitimo

Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį reikia žinoti atliekant pėdų šveitimą, yra tai, kad jis neatsiras iš karto. Tiesą sakant, pirmą kartą atlikę pėdų šveitimą, nieko nepastebėsite.

„Kai baigsite tepti žievelę, jūsų pėdos iš pradžių jausis normaliai“, – sako dr. Khettarpalas. „Prireiks kelių dienų, kol pradės matyti išbyrėjimą, o tada jis tik nusilupa ir lupasi, kol po juo vėl tampa minkštas ir lygus.

Procesas vyksta taip:

 1. Užtepkite pėdų žievelę. Vykdykite instrukcijas ant pėdų pilingo pakuotės. Paprastai kojas mirkysite 15–30 minučių.
 2. Turėti kantrybės. Palaukite, kol pėdos pilingas pradės šveitimo magiją. Pradėti reikia nuo penkių dienų iki savaitės.
 3. Tegul lupimas prasideda. Kai jūsų kojos pradės slinkti, tiesiog leiskite joms daryti savo. Jokio prisilietimo! „Nebandykite pagreitinti proceso naudodami pemzą ar ką nors kita“, – sako dr.
 4. Losjonai yra gerai. Galite šiek tiek pamaitinti kojas, procedūros metu patepdami losjonu ar aliejais be kvapiųjų medžiagų, kad jos būtų sudrėkintos.
 5. Laikykite kojas uždengtas. Nuo pradžios iki pabaigos dėvėkite kojines, kad apsaugotumėte nuo negyvos odos. „Apsaugokite savo kojas, kol viskas bus baigta numesti“, – pataria dr.

Atsikratymo procesas gali trukti nuo vienos iki dviejų savaičių, priklausomai nuo negyvos odos kiekio.

Ar pėdų šveitimas yra saugus?

Taip, tol, kol tik bandote susidoroti su pagrindiniu šiurkštumu ir sausumu, pėdų pilingas yra saugus. Tačiau jei esate linkę į odos problemas, pėdų pilingas gali jas pabloginti.

„Pėdų pilingas nepašalins tokių problemų, o iš tikrųjų gali jas pabloginti, pridėdamas cheminių medžiagų ir sudirgindamas odą“, – aiškina dr. Jūs neturėtumėte daryti pėdų šveitimo, jei šiuo metu patiriate arba turi istoriją:

 • Egzema.
 • psoriazė.
 • Kontaktinis dermatitas (alerginės reakcijos).

Taip pat turėtumėte vengti pėdų lupimo, kai susiduriate su specifinėmis pėdų odos problemomis. „Šiais atvejais, prieš pradėdami lupti pėdą, pirmiausia norite išspręsti medicininę problemą“, – pataria dr. Tai įtraukia:

Tokiomis aplinkybėmis praleiskite lupimą ir paprašykite gydytojo patarimo.

Kada daryti pėdų šveitimą

Pėdų šveitimas nėra įprastas jūsų grožio rutinos papildymas. Tai daugiau vienkartinė veikla, bent jau kurį laiką.

„Odą lupti nereikėtų dažniau nei kas šešias ar aštuonias savaites“, – sako dr. Khettarpalas. „Tikrai, kai tik nuvalysite tą negyvą odą, nustebčiau, jei žmonėms reikėtų tai daryti dažniau nei kas tris ar keturis mėnesius.

O pėdų šveitimą geriausia daryti šalto oro mėnesiais, kai pėdos nėra atviros. Nenorite luptis avėdami sandalus su petnešėlėmis ar basomis kojomis paplūdimyje.

Kiti būdai suminkštinti kojas

Jei norite suteikti savo kojoms šiek tiek papildomos meilės, bet neturite laiko šveitimui, ypač vasaros mėnesiais, galite išbandyti šiuos greitus padus, kad suminkštintumėte padus.

 • Išbandykite švelnius vaistinės įrankius. Po dušu naudokite pemzos akmenį arba nuospaudų šalinimo priemonę, kad rankiniu būdu išlygintumėte pėdų odą.
 • Likite sudrėkinti. Sukietėję kulnai gali gerai reaguoti į šveičiamąjį drėkinamąjį kremą, pavyzdžiui, karbamido kremą arba AmLactin® losjoną.
 • Gydyti per naktį. Kelias naktis iš eilės prieš miegą kojas patepkite vazelinu ir miegokite su medvilninėmis kojinėmis. „Tikrai drėkinkite tos srities odą“, – sako daktaras Khetarpal.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels


Leave a Reply

Your email address will not be published.