Ar kokosų aliejus sveikas? – Klivlando klinika

Kokosų aliejus skamba kaip kažkas, kas turėtų būti sveika, tiesa? Galų gale, žalioje baltoje mėsoje, esančioje kaulavaisiuose, yra maistinių medžiagų, antioksidantų ir skaidulų. O kokosų vanduo dažnai laikomas gamtos sportiniu gėrimu.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau neapsigaukite dėl pavadinimo: visas kokosų produktų gėris ir nauda ne tik stebuklingai perkeliama į kokosų aliejų.

Nori įrodymo? Apsvarstykite šį faktą: Amerikos širdies asociacija (AHA) pataria prieš kokosų aliejaus naudojimą. Tai pozicija, paremta daugiau nei 100 skirtingų mokslinių tyrimų tyrimais.

Norėdami suprasti susirūpinimą, kreipkitės į registruotą dietologę Julia Zumpano, RD.

Kokosų aliejus ir širdies sveikata

Smūgis prieš kokosų aliejų sutelkiamas į jo ir sočiųjų riebalų gabalėlius. Daugiau nei 80% kokosų aliejaus yra sotieji riebalai. Viename šaukšte kokosų aliejaus yra 12 gramų sočiųjų riebalų ir 14 gramų riebalų.

Iš esmės dėl to kokosų aliejus prilygsta šoninės riebalams, kurie niekada nebuvo laikomi širdžiai sveiku pasirinkimu.

Išsamūs tyrimai rodo, kad kokosų aliejus padidina mažo tankio lipoproteinų (MTL) cholesterolio kiekį. Tai yra „blogasis“ cholesterolis, kuris užkemša arterijas ir sukelia įvairius širdies sutrikimus.

Didelis cholesterolio kiekis kelia riziką susirgti širdies ligomis. Norėdami sumažinti blogojo cholesterolio kiekį, turėtumėte apriboti sočiųjų riebalų suvartojimą iki mažiau nei 6% dienos kalorijų. Tai reiškia 12 gramų sočiųjų riebalų per dieną (laikantis 1800 kalorijų dietos).

Taigi, vienas valgomasis šaukštas kokosų aliejaus sunaudotų visą dieną. Tai nėra gerai.

Tačiau kažkaip ši žinia buvo prarasta, kai kalbama apie požiūrį į atogrąžų naftą. Prieš kelerius metus atlikta visuomenės apklausa parodė, kad 72% amerikiečių mano, kad kokosų aliejus yra sveikas.

Mityba kokosų aliejuje

Jei tikitės, kad kokosų aliejuje gausu vitaminų ir mineralų, pasiruoškite nusivilti.

Apdorojant kokosų aliejų, išimama beveik visa maistinė medžiaga, esanti žaliuose vaisiuose. Geležies, cinko, vitamino K, vitamino E ir net kalcio yra nedideli kiekiai, tačiau jų nepakanka, kad iš tikrųjų pasikeistų.

Tai nėra daug naudos iš maisto, kurio viename šaukšte yra 117 kalorijų ir 14 gramų riebalų. (Spustelėkite čia, norėdami pamatyti kokosų aliejaus maistinių medžiagų profilį iš JAV žemės ūkio departamento FoodData Central.)

Kokosų aliejaus privalumai

Nepaisant to, kad jame yra daug sočiųjų riebalų, yra įrodymų, kad kokosų aliejus gali padėti numesti svorio. Priežastis yra vidutinės grandinės trigliceridai (MCT), kurie gali padidinti energijos sąnaudas ir sudeginti kalorijas.

Tačiau poveikis yra minimalus, todėl nesitikėkite stebuklų. Kokosų aliejus nėra paplūdimio kūno raktas. Vis dar patartina laikytis saiko.

Kokosų aliejus taip pat puikiai tinka augalinės kilmės dietai kaip alternatyva sviestui, taukai ar jautienos lajaus.

Kai išeisite iš virtuvės, pasirodys dar keletas teigiamų dalykų. Kokosų aliejus reklamuojamas plaukų ir odos sveikatai, o tai paaiškina, kodėl jis gali būti reklamuojamas daugelyje grožio priemonių.

Kokosų aliejus prieš sviestą

Kalbant apie klausimą, kuris yra sveikesnis, tarp kokosų aliejaus ir sviesto tikrai nėra aiškaus laimėtojo. „Tyrimai rodo, kad tarp kokosų aliejaus ir kitų sočiųjų riebalų, tokių kaip sviestas ir palmių aliejus, yra mažai skirtumų“, – pažymi Zumpano.

Širdies sveikatai geriausi aliejai yra mononesotieji ir polinesotieji aliejai – pirmiausia ypač tyras alyvuogių aliejus (EVOO). Keletas Viduržemio jūros dietos tyrimų įrodė EVOO naudą širdžiai.

Paskutinė mintis

Nepakliūkite į spąstus laikydami kokosų aliejų „sveika“ alternatyva kitiems kepimo aliejams, sviestui ar panašiam užtepui ar kepimo ingredientui. Tai riebus ir kaloringas maisto produktas, kurį dietoje reikėtų vartoti saikingai.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *