Ar galiu atsikratyti celiulito? – Klivlando klinika

Atrodo, kad celiulito įdubusios odos atsiradimas yra praktiškai neišvengiamas, jei esate moteris – nesvarbu, kokio dydžio esate. Atrodo, kad celiulitas nediskriminuoja pagal kūno tipą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Bet kas yra celiulitas? Ar tai tas pats, kas riebalai? Nors tai įprasta, galbūt nenorėsite tiesiog pasiduoti ir gyventi su tuo.

Gydytoja dermatologė Shilpi Khetarpal atsako į klausimus apie celiulitą ir ką galite padaryti su juo.

Kas yra celiulitas?

„Galite manyti, kad celiulitas yra susijęs su riebalų kiekiu, bet mes matome celiulitą žmonėms, kurie yra liekni, normalaus svorio ir antsvorio“, – sako dr.

Mes visi turime riebalinių ląstelių skyriuose po oda, kurios ilgainiui auga dėl hormonų, gyvenimo būdo ir dietos. Kai taip atsitinka, kietos pluoštinės virvelės, jungiančios odą su raumenimis, traukiasi žemyn oda, kai riebalai stumiasi aukštyn. Taip susidaro nelygus, įdubęs paviršius.

Ši raukšlėta ir įdubusi oda dažniausiai atsiranda ant šlaunų, klubų ir sėdmenų.

Kas labiau linkęs turėti celiulitą?

„Žinome, kad amžius, paveldimumas ir gyvenimo būdo pasirinkimas gali paskatinti žmogų susirgti celiulitu“, – priduria dr.

Didesnė tikimybė susirgti, jei:

  • Kažkas iš jūsų šeimos jį turi.
  • Esate vyresni (senstant jūsų oda praranda elastingumą, todėl paviršiaus pokyčiai tampa labiau matomi).
  • Jūs pagimdėte kūdikį arba išgyvenote brendimo laikotarpį (manoma, kad estrogenas turi tam tikrą vaidmenį).
  • Jūsų gyvenimo būdas yra sėslus (daug sėdite).
  • Jūs valgote nesveiką maistą, kuriame yra daug riebalų ir angliavandenių.

Mažiau nei 10% vyrų turi celiulitą. Vyrų pluoštinis audinys yra stipresnis ir struktūrizuotas, todėl labiau tikėtina, kad jie sulaikys riebalus, o ne stums juos link paviršiaus. Vyrai taip pat turi testosterono, kuris padeda apriboti kūno riebalus; moterų turi estrogenų, kurie padeda kaupti riebalus.

Ar galima išvengti celiulito keičiant gyvenimo būdą?

Niekas negali garantuoti, kad nesusirgs celiulitu. Tačiau yra dalykų, kurie gali padėti to išvengti arba apriboti:

  • Reguliariai sportuokite.
  • Venkite perdirbto maisto.
  • Venkite maisto, kuriame yra daug riebalų ir rafinuoto cukraus.

Ar kremai ir SPA procedūros, kurios teigia, kad padeda atsikratyti celiulito, iš tikrųjų veikia?

Nėra stebuklingo sprendimo celiulitui pašalinti. Kai jis yra, sunku jo atsikratyti. Jis ne visada gerai reaguoja, net jei pakoreguojate savo mitybą ar daugiau mankštinatės.

Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad rinkoje esantys kremai veikia. Tiesą sakant, kai kuriuose yra sudedamųjų dalių, kurios gali sukelti nepageidaujamas odos reakcijas, todėl būkite atsargūs, jei nuspręsite juos išbandyti.

Kai kuriuose SPA centruose siūlomas energingas masažas tose vietose, kur galite turėti celiulito. Tai gali padidinti kraujotaką ir sumažinti skysčių perteklių. Nors šie masažai gali padėti, patobulinimai nebus ilgalaikiai. Dauguma gydymo namuose ir SPA procedūrų sumažina įdubimus tik kelioms valandoms po gydymo.

Ar yra kokių nors ilgalaikių sprendimų, kaip atsikratyti celiulito?

„Deja, ne. Tačiau yra minimaliai invazinių ar chirurginių intervencijų, kurių tikslas – pašalinti odą traukiančias pluoštines virveles“, – sako daktaras Khetarpal.

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino keletą procedūrų, įskaitant Cellfina® ir Cellulaze™. Įrodyta, kad šių procedūrų rezultatai išlieka ilgiau nei trejus metus. 2021 m. FDA patvirtino naują injekcinį preparatą Qwo® nuo celiulito įdubimų ant sėdmenų. Tai biure atliekamų procedūrų serija, kuri gali pagerinti įdubimų atsiradimą ant sėdmenų.

Jei svarstote vieną iš šių ilgalaikių sprendimų, svarbu atlikti namų darbus. Pasitarkite su savo gydytoju arba dermatologu ir ištirkite savo galimybes, įskaitant tuos, kurie yra patvirtinti FDA.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *