Ar didelis cholesterolio kiekis sukelia galvos skausmą ir svaigimą? – Klivlando klinika

Ne paslaptis, kad didelis cholesterolio kiekis yra daugelio rimtų sveikatos problemų rizikos veiksnys. Tai apima vainikinių arterijų ligą, kuri pati gali sukelti rimtų problemų, tokių kaip širdies priepuolis ar kitos skausmingos širdies ligos.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Bėgant metams didėja didelio cholesterolio kiekio poveikis“, – sako kardiologas Luke’as Laffinas, MD. „Turime būti agresyvūs bandydami jį sumažinti. Ilgą laiką didelis cholesterolio kiekis padidina insulto, širdies priepuolių ir arterijų sukietėjimo riziką, vadinamą ateroskleroze. Tai yra pagrindiniai dalykai, dėl kurių nerimaujame“.

Jei turite aukštą cholesterolio kiekį ir dažnai jaučiate galvos skausmą ar galvos svaigimą, gali kilti pagunda manyti, kad tarp jų yra tiesioginis ryšys. Tačiau daktaras Laffinas paaiškina, kodėl taip nėra.

Ar didelis cholesterolio kiekis sukelia galvos skausmą?

Daugumai žmonių, kurių cholesterolio kiekis yra padidėjęs, simptomai nepasireiškia tol, kol neištinka širdies priepuolis ar insultas arba nepatiria krūtinės anginos, skausmingos širdies būklės.

Atsižvelgiant į tai, ar didelis cholesterolio kiekis sukelia galvos skausmą? „Nėra jokių galutinių įrodymų, kad taip yra“, – sako dr. Laffinas.

Jei jūsų cholesterolio lygis yra labai didelis, fiziniai simptomai skiriasi. „Galime pastebėti cholesterolio sankaupas tam tikrose netikėtose vietose, pavyzdžiui, alkūnėse ar Achilo sausgyslėje“, – sako dr. Laffinas. „Ypač jaunesniems žmonėms galite pastebėti cholesterolio kaupimąsi arba nuosėdas akyje, jei lygis yra aukštas.”

Kai kyla painiavos, tai dažnai būna sąlygos susijęs su didelis cholesterolio kiekis – ne pats didelis cholesterolio kiekis – kartais gali sukelti galvos skausmą.

„Matau, kad daug žmonių klausia: „Ar mano aukštas kraujospūdis sukelia galvos skausmą? Tai gana dažnas klausimas“, – sako daktaras Laffinas. „Didžiąją laiko dalį“ atsakymas yra ne, priduria jis. „Jūsų smegenys turi puikų gebėjimą trumpam prisitaikyti prie aukšto kraujospūdžio lygio. Bet jei šie lygiai yra labai padidėję, galite pradėti skaudėti galvą.

Aukštas kraujospūdis ir didelis cholesterolio kiekis taip pat yra aterosklerozės rizikos veiksniai. „Kaip tai prisideda prie galvos skausmo, kyla abejonių“, – sako dr. Laffinas. Tačiau apnašų kaupimasis jūsų arterijose taip pat gali sukelti aukštą kraujospūdį, o tai savo ruožtu gali sukelti insultą.

Dr. Laffin pažymi, kad nėra jokių tyrimų, įrodančių, kad didelis cholesterolio kiekis sukelia migrenos galvos skausmą. „Dažnai galvojame apie migrenos galvos skausmą kaip galbūt vazodilatacijos reiškinį“, – sako jis, arba apie tai, kas atsiranda, kai kraujagyslės plečiasi arba išsiplečia. „Tai visiškai atskiras reiškinys nuo aterosklerozės.”

Tačiau per pastaruosius kelerius metus buvo atlikta keletas įdomių tyrimų asociacijos tarp cholesterolio kiekio ir migrenos galvos skausmo.

Pavyzdžiui, 2015 m. atliktas tyrimas atskleidė, kad žmonės, kurie dažnai sirgo intensyvia migrena, turėjo aukštesnį bendrojo cholesterolio ir MTL (arba blogojo) cholesterolio kiekį. Kai tyrime dalyvavę žmonės gavo trijų mėnesių gydymą, kuris padėjo sumažinti jų migreną, šis lygis sumažėjo.

Tačiau šiame tyrime dalyvavo tik 52 žmonės, o tai yra per mažas skaičius, kad būtų galima padaryti esmines, plačias išvadas. Ir rezultatai nereiškia, kad didelis cholesterolio kiekis sukelia šias migrenas. „Bendras dalykas yra tai, kad kalbant apie migrenos galvos skausmus yra ryšys“, – sako dr. Laffin. Bet tai nebūtinai reiškia priežastis ir pasekmes.

Atskiras 2011 m. tyrimas parodė, kad žmonės, sergantys migrena su aura – tam tikra migrena, kuri atsiranda dėl regėjimo ar kalbos pokyčių – turėjo didesnį bendrojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį, palyginti su žmonėmis, kurie nepatyrė galvos skausmo. Tačiau tai taip pat yra asociacijos atvejis – tai reiškia, kad negalima sakyti, kad didesnis cholesterolio kiekis sukėlė migreną su aura.

Be to, šis tyrimas buvo atliktas tik su kraujagyslių senėjimo epidemiologijos tyrimo dalyviais, kurie buvo priskirti vyresnio amžiaus žmonėms. Kitaip tariant, nėra mokslinių įrodymų, kad tai galioja bet kokio amžiaus žmonėms.

Ar širdies problemos yra susijusios su galvos svaigimu?

Jei sakote, kad svaigsta galva, galite apibūdinti rimtesnės problemos fizinį požymį.

„Svaigulys yra šis nespecifinis terminas, kurį žmonės linkę vartoti apibūdindami daugybę skirtingų dalykų“, – pažymi dr. Laffinas. „Kambario sukimasis ir į galvos svaigimą panašus pojūtis labai skiriasi nuo galvos svaigimo.

Dr. Laffin sako, kad jausmas, kad kambarys sukasi, dažnai gali būti dėl galvos svaigimo arba vidinės ausies problemos, o ne aiškiai susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis. Tačiau galvos svaigimas tikrai gali būti su širdimi susijusių negalavimų požymis.

„Tarkime, kad miego arterijose susikaupė apnašų arba cholesterolio, o kraujotaka nepakankama, arba susiaurėja tam tikri širdies vožtuvai, arba jei turite aritmijų, – sako dr. Laffin, – tai gali sukelti tai, ką kai kurie žmonės vadina. galvos svaigimas, bet tikriausiai tiksliau vadinamas galvos svaigimu.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *