Ar analinis seksas yra saugus? – Klivlando klinika

Jei pirmą kartą svarstote apie analinį seksą, nesate vieni. Nors kažkada tai buvo tabu, per pastaruosius kelis dešimtmečius jis tapo plačiau priimtas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Ir jei manote, kad analinis seksas apima tik varpos įsiskverbimą, klystate: analinis seksas taip pat gali apimti pirštus, liežuvius ir priedus. Juo taip pat gali mėgautis bet kuri lytis ir seksualinė orientacija.

Žinoma, kaip ir bet kokia seksualinė veikla, yra tam tikra rizika. Tačiau tinkamai bendraujant, pasiruošus ir kantrybei analinis seksas gali būti teigiama patirtis visoms susijusioms šalims.

Gastroenterologė Michelle Inkster, medicinos mokslų daktarė, apžvelgia išangės anatomiją ir pateiks naudingų patarimų, kaip išvengti traumų ir infekcijų.

Išangės anatomijos supratimas

Pradėti gali atrodyti tikrai bauginančiai. Bet gali būti mažiau baisu (ir iš tikrųjų smagu), kuo daugiau išmoksi.

Analinio tepimo svarba

Jūsų išangė nesukuria savo lubrikanto. Tai reiškia, kad jį patepti turėsite patys. Be tepimo, jūsų išangės viduje esantis subtilus audinys gali plyšti, o tai gali būti skausminga ir kelti pavojų užsikrėsti infekcija.

Kartais preliudijų metu žmonės sutepa išangę burna, prieš pereidami prie vandens ar silikono pagrindo lubrikanto. Šis procesas, mediciniškai žinomas kaip analingas, gali padėti jūsų partneriui atsipalaiduoti. Tačiau tai prideda savo rizikos.

„Tai geras būdas užsikrėsti infekcijomis, jei nesate švarus“, – sako dr. Inksteris. „Jei jūsų burnoje atsirado įtrūkimų odoje arba dėl dantų valymo sudirgusios dantenos, tai tikrai paprastas būdas užsikrėsti bakterine ar lytiškai plintančia infekcija.

Norėdami išvengti galimos infekcijos, galite naudoti barjerinę apsaugą, pavyzdžiui, dantų užtvanką. Galų gale, jūsų tepimo būdas yra asmeninis pasirinkimas. Svarbu, kad jūs ir jūsų partneris būtų gerai pasiruošę tokiai patirčiai. Norėsite sutepti išangės išorę, taip pat varpą ar priedą, kuris prasiskverbia į ją. Ir jei kada nors jaučiatės nepatogiai – išbandykite daugiau tepalo.

„Svarbiausia užtikrinti, kad esate tinkamai suteptas“, – sako dr. Inksteris.

Išangės audinys yra subtilus

Jūsų išangė suteikia žarnynui apsauginį barjerą. Nors išangės išorėje esantis audinys būna standus, viduje esantis audinys yra plonas ir gležnas, todėl jį lengviau plyšti ar kraujuoti. Tai reiškia, kad yra didesnė tikimybė perduoti infekciją ar virusą jūsų partneriui, jei atsiranda plyšimas.

„Kad ir kokios bakterijos ten sugrįžtų, naudojant prezervatyvą neturėtų kilti problemų“, – sako dr. Inksteris.

Taip pat yra daug kraujagyslių, aprūpinančių krauju visą sritį. Kai išangės viduje atsiranda spaudimas, šios kraujagyslės gali išsipūsti ir sukelti hemorojų. Jei negydoma, tai gali sukelti didesnį skausmą ir galimą kraujavimą.

Tačiau išangės viduje ir išorėje taip pat yra daugybė nervų galūnėlių, todėl visa sritis tampa jautresnė.

„Masažas prieš darant ką nors kita gali padėti žmonėms atsipalaiduoti“, – teigia dr. Inksteris.

Jūsų išangėje yra du sfinkteriai

Jūsų analiniai sfinkteriai yra elastingi raumenų žiedai. Jie atsidaro ir užsidaro, kad galėtumėte išstumti žarnyno judesius iš kūno ir neleisti kitiems daiktams patekti į vidų. Galite atpalaiduoti tuos raumenis, kad galėtumėte užsiimti analiniu seksu.

„Jei nerimaujate, jūsų išangė gali susiaurėti ir gali būti sunku ką nors įkišti“, – sako dr. Inksteris.

Atsitinka nelaimingi atsitikimai

Tikriausiai norėjote išgirsti ką nors kito, bet gali nutikti nelaimingų atsitikimų. Ir net jei jums taip niekada neatsitiks, jūsų išangėje (kaip ir makštyje) yra milijardai bakterijų. Tai reiškia, kad svarbu būti pasiruošusiems, kai tik įmanoma.

Daktaras Inksteris siūlo į tualetą nueiti iki 30 minučių prieš tai. Jei turite laiko, prausimasis duše prieš seksą taip pat gali būti naudingas. Pirštų naudojimas su trupučiu vandens taip pat gali padėti atsipalaiduoti. Kasdien valydami įsitikinkite, kad per daug nenušluostykite ir nenaudokite jokių cheminių produktų, nes tai gali sudirginti odą.

Necheminės, nekvepiančios kūdikių servetėlės ​​geriausiai išliks žvalios. Tačiau kai kurie žmonės nori nusiprausti arba naudoti klizmą. Dauguma gydytojų pataria nesidairyti ir nenaudoti klizmos, nes per daug tai gali suploninti išangės viduje esantį audinį. Be to, suplonėjus išangės audiniams gali padidėti infekcija. Jei ketinate naudoti klizmą ar dušą, svarbu naudoti šiltą vandenį tik per vieną ar du colius išangės viduje. „Nereikia visko išvalyti“, – sako dr. Inksteris.

„Kai kuriems žmonėms vienintelis būdas, kaip jie mano, kad gali turėti analinį seksą, yra klizma arba dušas, tačiau kol tai vanduo ir nėra cheminis, tai nėra taip blogai“, – pažymi dr. Inksteris. „Viskas, kas yra lėtinė cheminė medžiaga, nėra gera idėja.

Jei viduriuojate, tai gali būti galimas infekcijos požymis arba sukelti tolesnį dirginimą.

Žinoma, ne visada galime planuoti kiekvienai progai. Jei pastebėsite, kad nesate pasiruošę šiai progai, būtinai pabendraukite. Greita kelionė į tualetą, kol jūsų partneris ruošiasi daiktus, gali sutaupyti jums galvos skausmo.

„Jums gali tekti trumpai nuplauti vandeniu ar pan., kad tik išsivalytų“, – sako dr. Inksteris.

Kaip išvengti galimų pavojų

Analinis seksas gali sukelti daug komplikacijų. Tačiau galite išvengti daugybės pavojų, jei esate kantrūs, komunikabilūs ir saugūs.

Bendravimas yra esminis dalykas

Kaip ir bet kokios seksualinės veiklos atveju, jūs ir jūsų partneris turėtumėte vienas už kitą atsakyti. Svarbu dažnai arba kiekvieną kartą, kai jaučiate skausmo ar diskomforto požymius, tikrintis vieni su kitais. Kartais žmonės tik tuo atveju sako saugų žodį, kad praneštų savo partneriui, kad jiems jau gana. Bet jūs taip pat galite tiesiog pasakyti „ne“, jei tai bus per intensyvu.

„Jei įsiskverbiate į ką nors ir jaučiate šiek tiek diskomforto, galite pristabdyti ir švelniai judėti, kai jie bus pasirengę“, – sako dr. Inksteris.

Nuolatinis skausmas niekada nėra geras

Pirmas kartas visada yra pats nemaloniausias. Jūsų išangė gali būti neįpratusi būti prasiskverbta, todėl svarbu, kad dirbtumėte iki šios akimirkos. Jei skubėsite, galite rimtai susižaloti, ir niekas to nenori.

Normalu, kad pirmą kartą išbandydami analinį seksą patiriate diskomfortą ir spaudimą. Bet jei skausmas didėja arba nuolatinis, turėtumėte sustoti. Skausmas dažnai reiškia, kad esate nepakankamai suteptas arba jūsų išangės raumenys yra per įtempti. Kai kurių žmonių sfinkteris yra įtemptas, todėl jiems taip pat gali būti sunku ištuštinti.

Nerimas dėl patirties taip pat gali priversti jus susigrumti ir susikaupti. Svarbu, kad pasitikėtumėte žmogumi, su kuriuo užsiimate analiniu seksu, ir svarbu, kad šis asmuo neskubėtų. Pradėkite palaipsniui ir pereikite prie to, kas jums patinka.

„Kai pripranti prie paties veiksmo ir žinai, kad mėgaujasi juo, tas nerimas išnyksta“, – sako dr. Inksteris.

Jei vis dar turite sunkumų, galite treniruoti savo išangę, kaip ir bet kurį kitą raumenį, naudodami plečiamuosius vamzdelius – vamzdelio formos tempimo įtaisą. Idealiu atveju turėtumėte pradėti nuo mažo plečiamojo preparato, palikdami jį išangėje po 10 minučių porą kartų per dieną maždaug savaitę. Bet jei to nepakanka, galite pereiti prie didesnio išsiplėtimo ir kartoti procesą, kol pakankamai atpalaiduosite išangę, kad galėtumėte prasiskverbti.

„Po maždaug trijų savaičių jis gali būti pakankamai atsipalaidavęs, kad būtų galima mylėtis ir nejausti skausmo“, – sako dr. Inksteris.

Jei naudojate pirmą kartą arba niekada anksčiau nenaudojote plečiamųjų priemonių, gydytojas Inksteris siūlo, kad jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas parodytų, kaip tinkamai juos naudoti, prieš bandant jį patiems, kad nesusižeistumėte.

Galite suplėšyti jautrius audinius

Plonas audinys reiškia, kad jis gali lengvai plyšti. Svarbu, kad jūsų partneris apsikirptų nagus, kad išvengtų nelygių kraštų. Jei naudojate sekso aksesuarus, taip pat svarbu vengti įbrėžimų ar didelių dydžių. Jei jūsų priedas turi pagrindą, nedėkite pagrindo į išangę, nes jis gali suplėšyti angą.

Jei jaučiate aštrų, stiprų šaudymo skausmą, tai reiškia, kad jūsų tiesiojoje žarnoje galėjo būti perforuota arba įplyšta skylė, todėl turėtumėte nedelsdami sustoti. Jei skausmas nepraeina per 30 minučių, reikia kreiptis į greitosios pagalbos skyrių.

„Jūs žinotumėte, nes tai būtų neįtikėtiniausias skausmas“, – sako dr. Inksteris. „Tai gali nutikti su nagais ar priedais, jei juos įdedate į šoną, jie turi aštrių kraštų arba yra per ilgi.

Ar kraujavimas normalus?

Mažos kraujo dėmės yra normalu, ypač jei tai pirmą kartą. Tačiau jei kraujuojate stipriai arba kraujas pateko praėjus valandai ar ilgiau po sekso, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

„Dėl perforacijos gali prasidėti kraujavimas, nes plyšite kai kurias kraujagysles“, – sako dr. Inksteris. „Taip pat gali nutikti, kai verčiate ką nors daryti arba jei užsiimate grubiu seksu.

Galite susirgti bakterinėmis ir lytiškai plintančiomis infekcijomis

Sifilis, chlamidija, gonorėja, ŽIV – įvardinkite, galite užsikrėsti, jei nesate atsargūs.

„Tačiau naudojant prezervatyvą tai mažiau rizikinga“, – sako dr. Inksteris.

Net jei jūs ar jūsų partneris neturi lytiniu keliu plintančių infekcijų, galite vienas kitam perduoti bakterines infekcijas ir virusus. Dėl šios priežasties taip pat labai svarbu, kad priedai nebūtų judinami pirmyn ir atgal ir kad išvalytumėte juos tarp naudojimo arba prieš naudodami kitose nei išangės srityse.

Jei bendraujate su partneriu ir nenaudojate prezervatyvo, svarbu apsvarstyti galimybę naudoti PrEP (prevencinio profilaktika), nes ji gali 99 % sumažinti užsikrėtimo ŽIV riziką.

Kodėl jums gali prireikti analinio popieriaus tepinėlio

ŽPV (žmogaus papilomos virusas) yra labai užkrečiama lytiniu keliu plintanti liga, dėl kurios turėtumėte susirūpinti, ypač jei užsiimate analiniu seksu.

„Tikrai svarbu dėvėti prezervatyvą, nes jei sergate negydoma ŽPV, tai gali sukelti išangės vėžį“, – sako dr. Inksteris.

Yra daugiau nei 200 ŽPV tipų. Nors sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai dažnai atlieka ŽPV tyrimus Pap tepinėlių ar Pap testų metu, taip pat galite paprašyti analinio Pap testo.

„Jei gimdos kaklelyje matote ką nors, kur gali gyventi ŽPV, greičiausiai tai yra ir išangėje“, – sako dr. Inksteris.

Nepriklausomai nuo to, ar turite gimdos kaklelį, ar ne, gydytojas Inksteris siūlo kiekvienais metais pasidaryti analinį seksą, jei reguliariai užsiimate analiniu seksu, ypač jei jūsų imunitetas nusilpęs.

„Jei kas nors turi neigiamą analinio PAP tepinėlio rezultatą, galime praleisti metus arba ten, bet jei jūs iš tikrųjų ką nors turite, tada stengiamės išsiaiškinti, kas sukelia problemą“, – sako dr. Inksteris.

Ar tai pavojinga?

Analinis seksas gali būti rizikingas, jei nesate pasiruošę. Skirdami laiko pasiruošimui tinkamai higienai ir atsipalaidavimui, galėsite patirti malonių įspūdžių. Kaip ir makšties ar oralinis seksas, prezervatyvai ir barjerinė apsauga yra svarbiausi siekiant išvengti bakterinės ar lytiškai plintančių infekcijų.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *