Ar namuose atlikti storosios žarnos vėžio tyrimai yra tikslūs? – Klivlando klinika

Kolorektalinis vėžys yra bet koks vėžys, kuris atsiranda jūsų storojoje žarnoje, įskaitant storąją žarną ir tiesiąją žarną. Pasak Amerikos vėžio draugijos, tai trečias pagal dažnumą vėžys, diagnozuojamas tiek vyrams, tiek moterims Jungtinėse Valstijose.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau per pastaruosius kelis dešimtmečius su gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu susijusių mirčių skaičius iš tikrųjų mažėjo. Viena to priežastis? Žmonės reguliariai tikrinami. Dėl to išaugos, žinomos kaip gaubtinės ir tiesiosios žarnos polipai, atrandamos ir pašalinamos dar prieš jiems tampant vėžinėmis.

Dažniausia storosios žarnos vėžio patikra yra kolonoskopija. Tačiau galbūt girdėjote apie neinvazinį variantą, vadinamą išmatų tyrimu arba testu namuose. Kolorektalinė chirurgė Arielle Kanters, medicinos mokslų daktarė, aptaria, kas tai yra ir kas gali juos vartoti.

Kaip veikia testai namuose

Atrankos metodai, tokie kaip kolonoskopija arba KT kolonografija (virtuali kolonoskopija), yra vadinami vizualizacijos testais. „Čia iš tikrųjų galite pamatyti, kas vyksta storosios žarnos viduje“, – sako dr. Kanters.

Kaip rodo jų pavadinimas, tyrimai namuose atliekami patogiai jūsų namuose, be gydytojo. Tačiau gali būti, kad jie nėra skirti niūriam: šiais tyrimais ieškoma nenormalių ląstelių arba cheminių medžiagų, esančių jūsų išmatų (išmatų) mėginyje – mėginyje, kurį paimsite patys.

„Išmatų kiekis priklauso nuo atliekamo tyrimo tipo“, – sako dr. Kanters. „Laboratorija pažiūrės [at the sample] dėl trijų dalykų – kraujo produktų, kraujo skilimo produkto arba nenormalios DNR. Ji pažymi, kad tai vėžio DNR. „Jei jūsų gaubtinėje žarnoje yra vėžys, to vėžio ar naviko ląstelės nutrūks ir pasišalins su išmatomis.

Skirtingai nuo pasirengimo kolonoskopijai, kuri gali būti intensyvi arba nepatogu, bandymai namuose yra lengvesni. „Jūs neturite daug ką daryti, kaip tik paimti išmatų mėginį ir nusiųsti jį savo gydytojui arba tiesiai į laboratoriją“, – sako dr. Kanters.

Namų testų tipai

Yra trijų tipų gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio atrankos testai namuose.

Slapto kraujo išmatų tyrimas (FOBT)

Atlikdami slapto kraujo išmatų tyrimą (FOBT), gydytojai jūsų išmatų mėginyje ieško kraujo produktų. Šie tyrimai nustato kraujo buvimą naudojant specialią medžiagą, vadinamą gvajaku.

Slapto kraujo išmatose tyrimas ne tik yra mažiausiai jautrus iš visų testų – tai reiškia, kad jis neaptiks tiek daug rimtų dalykų, bet ir keletą dienų turėsite pakeisti savo mitybą.

„Turite vengti tokių dalykų kaip raudona mėsa“, – sako daktaras Kantersas. „Prieš kelias dienas taip pat negalite vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, tokių kaip ibuprofenas.

Išmatų imunocheminis tyrimas (FIT)

Išmatų imunocheminis testas (FIT) yra vadinamas imunohistocheminiu tyrimu. Šiame teste yra tam tikrų antikūnų, kurie nustato kraujo buvimą jūsų išmatose.

Šis tyrimas yra jautresnis nei slapto kraujo išmatose tyrimas, todėl prieš jį vartojant nereikia keisti dietos.

„Tačiau testas jums pasako tik tai, kad jūsų išmatose yra kraujo“, – pažymi dr. Kanters.

Šis kraujas gali būti iš daugelio dalykų, priduria ji. „Galbūt turėjote blogą viduriavimo epizodą, dėl kurio prasidėjo kraujavimas. Arba gali būti, kad turite naviką, kuris kraujuoja. Abiem atvejais, kai tuštinasi, išmatose pasišalins šiek tiek kraujo.

Išmatų DNR tyrimai

Išmatų DNR tyrimai yra naujesnės rūšies testas, kurio metu ieškoma ląstelių su nenormalios DNR, kurios gali būti jūsų išmatose.

„Kai sergate vėžiu storojoje žarnoje ar bet kurioje žarnyno vietoje, kai kurios iš šių ląstelių patenka į jūsų išmatą“, – sako dr. Kanters.

Išmatų DNR tyrimai yra jautriausi iš trijų testų – tai reiškia, kad jie labiau linkę nustatyti vėžio buvimą. Tačiau kadangi išmatų DNR tyrimai nėra vizualiniai testai, jie negali nustatyti ikivėžinių polipų.

Ar testai namuose yra tikslūs?

Namų testai yra tikslūs tol, kol juos naudojate nuosekliai. „Turite būti pasiruošę ir pasiryžę tai daryti reguliariai“, – sako dr. Kanters. „Jei nesilaikysite dabartinių bandymų rekomendacijų, rizikuojate ką nors praleisti.

Ji pažymi, kad slapto kraujo išmatose ir FIT tyrimai atliekami kasmet. „DNR tyrimų rekomendacijos svyruoja nuo vienerių iki trejų metų, priklausomai nuo to, kokių gairių laikotės. Jūs įsipareigojate atlikti daug reguliaresnį patikrinimą.

Priklausomai nuo jūsų draudimo, kasmetinio tyrimo namuose kaina taip pat gali būti didesnė, palyginti su viena kolonoskopija kas kelerius metus.

Kaip perskaityti testų namuose rezultatus

Turėsite laukti maždaug dvi savaites, kol gausite namų testo rezultatus. Jei jūsų bandymo namuose rezultatai rodo kažką potencialiai nerimą keliančio, nepanikuokite.

„Pasikalbėkite su savo gydytoju apie tolesnius veiksmus, kad išsiaiškintumėte, kas vyksta“, – pataria dr. Kanters.

Neretai prireikia pakartotinio vizito ar testo. Tiesą sakant, testas namuose tikrai ne visada padės išvengti kolonoskopijos.

„Jei jūsų išmatose yra kraujo, jūsų tyrimo rezultatai bus teigiami ir jums reikės kolonoskopijos“, – sako dr. Kanters. „Jei testas yra nenormalus, jums vis tiek reikia kolonoskopijos, kad galėtumėte stebėti ir geriau suprasti, kodėl.”

Pasikliauti vien tik namuose atliekamais išmatų tyrimais taip pat reiškia, kad jūs galbūt „prarandate ankstyvą ikivėžinį susirgimą, kurį būtų galima pašalinti ir niekada nepavirsti kažkuo baisesniu“, – priduria daktaras Kantersas.

„Vienas iš kolonoskopijos privalumų yra tai, kad galime ne tik gydyti ir identifikuoti vėžį, bet ir ikivėžinius. Kitaip tariant, ikivėžiniai polipai, kuriuos galime rasti ir pašalinti, niekada nepasiekia vėžiu.

Kas turėtų atlikti testą namuose?

Jei norite atlikti testą namuose, negalite tiesiog nueiti į parduotuvę ir nusipirkti. Jie yra tik receptiniai ir užsakyti gydytojo nuožiūra.

„Svarbu, kad pasikalbėtumėte ir išsiaiškintumėte, ar tai jums tinkamas testas“, – sako dr. Kanteris. „Tai ne žmonėms, kurie jau turi problemų. Jei jūsų svoris naujai krenta, jei jūsų kraujo skaičius yra mažas, kurio negalima paaiškinti, jei netenkate kraujo išmatose – visa tai yra priežastys, dėl kurių reikia atlikti išsamų įvertinimą.

Ji priduria, kad testai namuose taip pat nėra geras pasirinkimas, jei jūsų šeimoje yra buvę gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio atvejų arba turite sveikatos sutrikimų, dėl kurių padidėja rizika.

Testas namuose gali būti geras pasirinkimas, jei negalite atlikti kolonoskopijos, nes anestezijos ar sedacijos metu kyla didesnė komplikacijų rizika.

„Atlikę testą namuose, galėtume bent jau patikrinti ir geriau suprasti, kad jums gresia pavojus“, – sako dr. Kanters. „Galiausiai tai, kad galite atlikti mažiau invazinį atrankos testą, kad išsiaiškintumėte, ar jums reikia kolonoskopijos, yra nuostabus.

Kada reikėtų išsitirti dėl gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio?

Jei turite vidutinę gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio riziką, t. y. neturite jokių simptomų, šeimos istorijos ar rizikos veiksnių, pirmoji kolonoskopija turėtų būti atlikta sulaukus 45 metų. Tai taip pat yra amžius, kai turėtumėte pradėti atlikti tyrimus namuose, sako daktaras Kantersas.

Vis dėlto prieš eidami šiuo keliu turite pasikalbėti su gydytoju. „Jie skirti visiškai sveikam 45 metų žmogui, neturinčiam šeimos istorijos“, – sako ji. „Tai yra tinkami kandidatai testams namuose.”

Nors ji visada rekomenduoja atlikti pilną kolonoskopiją, kad gydytojai galėtų pastebėti daugiau galimų problemų, bet kokia storosios žarnos vėžio patikra visada yra geriau nei jų visiškai išvengti.

„Galų gale, jei tai bus dalykas, dėl kurio būsite pasitikrinti dėl vėžio, būtinai darykite tai“, – sako dr. Kanters. „Jei tvirtai jaučiate, kad kolonoskopija jums neatliks, kreipkitės į gydytoją dėl tyrimų namuose. Jie yra puikus būdas nustatyti, ar reikia dar ką nors padaryti, ir geriau suprasti riziką susirgti vėžiu.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/