6 kraujo krešulių požymiai, kurių neturėtumėte ignoruoti – Klivlando klinika

Jūs negalite neturėti kraujo krešulių rizikos veiksnių ir vis tiek jie atsiranda – tai yra viena iš priežasčių, kodėl svarbu žinoti įspėjamuosius ženklus.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kraujo krešuliai paveikia visus skirtingai, tačiau paprastai yra tam tikrų simptomų, sako kraujagyslių medicinos specialistas Michaelas Tranas, DO. Kad padėtų atskleisti paslaptį, supančią kraujo krešulius, daktaras Tranas dalijasi šešiais dažniausiai pasitaikančiais kraujo krešulių perspėjimo ženklais.

Kas yra kraujo krešuliai?

Kraujo krešulys – tai kraujas, iš dalies sukietėjęs kraujagyslėje. Kraujagyslės yra jūsų kūno greitkelių sistema. Jie suteikia kelius, kuriais kraujas keliauja iš jūsų širdies į likusį kūną. Yra trijų tipų kraujagyslės:

 • Arterijoskurios neša kraują iš jūsų širdies.
 • Venoskurios neša kraują atgal į jūsų širdį.
 • Kapiliaraikurie jungia jūsų arterijas ir venas.

Kraujo krešuliai gali susidaryti bet kurioje jūsų kūno kraujagyslių 60 000 mylių dalyje, tačiau dažniausiai jie susidaro venose (veniniai kraujo krešuliai). Dažniausi veninio kraujo krešulių tipai yra šie:

 • Giliųjų venų trombozė (GVT). GVT dažniausiai susidaro kojose giliosiose kūno venose. Trombozė yra tada, kai krešuliai lieka vietoje ir blokuoja kraujotaką.
 • Plaučių embolija (PE). Jei GVT nutrūksta ir nukeliauja į plaučius, gali išsivystyti plaučių embolija. Embolijos yra kraujo krešuliai, kurie išsiskiria ir nukeliauja į kitas kūno dalis.

Laimei, rečiau pasitaiko arterijų krešulių. Tai atsiranda, kai kraujo krešulys užkemša arteriją. „Jie visai kitokie žvėrys“, – sako daktaras Tranas. „Krešulys gali blokuoti deguonies patekimą į širdį ar smegenis ir sukelti širdies priepuolį ar insultą.”

Kokie yra kraujo krešulio požymiai?

Ankstyvuosius kraujo krešulio požymius gali būti sunku nustatyti. „Kiekvienas turi skirtingus simptomus, kurie gali būti nuo jokių iki sunkių“, – pažymi dr. Tran. „Tačiau yra bendrų kraujo krešulių požymių ir simptomų, kuriuos reikia žinoti.”

Štai šeši iš jų.

GVT požymiai

GVT gali atsirasti jūsų kojose ar rankose. Dažniausi kraujo krešulio kojoje požymiai yra šie:

Patinimas

Daugeliui žmonių kojos tinsta, ypač dienos pabaigoje. „Mes nerimaujame ne dėl to, – sako dr. Tran. Vietoj to stebėkite patinimą, kuris:

 • Atsiranda staiga arba dramatiškiau nei įprastai.
 • Išlieka visą dieną.
 • Negerėja pakėlus koją.

Kojų skausmas

Naujas kojų skausmas, pvz., blauzdos mėšlungis ar čarlio arklys, gali reikšti kraujo krešulį kojoje. Bet jei skausmas trunka tik kelias sekundes ir nebegrįžta, greičiausiai tai nėra kraujo krešulys.

„Kraujo krešulių simptomai greitai neatsiranda ir neišnyksta“, – sako dr. Tran. „Jie pasilieka.”

Varikozinių venų pokyčiai

Jei sergate venų varikoze, įspėjamieji GVT požymiai yra šie:

 • Vena, kuri išsikiša ir nesuploja gulint arba pakėlus koją. „Tai gali būti paviršinio ar nedidelio kraujo krešulio venų varikozėje požymis“, – pažymi dr. Tran.
 • Vena, kuri staiga sukietėja.
 • Oda aplink venų varikozę tampa švelni ir raudona.

Kraujo krešulio požymiai rankoje yra panašūs į kojų, bet dažnai labiau pastebimi, jei yra patinimas. Be to, rankos gali pasidaryti šiek tiek purpurinės – ypač dilbyje ar plaštakos – dėl kraujo krešulio sukelto perkrovos, sako dr. Tran.

Plaučių embolijos požymiai

Plaučių embolijos simptomai dažnai priklauso nuo:

 • Krešulio dydis.
 • Tavo amžius.
 • Jūsų bendra sveikata.

Kai kurie bendri kraujo krešulio plaučiuose požymiai yra šie:

Dusulys

Dusulys, kuris yra naujas ir skiriasi nuo to, ką patyrėte anksčiau, gali būti kraujo krešulio plaučiuose požymis, ypač jei jausmas užsitęsia.

„Dusulys arba lengvas dusulys dėl lengvo krūvio tęsis valandas, net dienas, jei yra kraujo krešulys“, – pažymi dr. Tran. „Jei sekundę jaučiatės dusulys ir tada viskas gerai, greičiausiai taip nėra.

Krūtinės skausmas

Nors krūtinės skausmas gali rodyti širdies sutrikimą, tai taip pat gali būti krešulio požymis. Krūtinės skausmas bus nuolatinis arba atsiranda giliai įkvėpus.

„Gali jaustis kaip šaudantis skausmas, kuris prasideda priekyje ir nukeliauja į nugarą krūtinės srityje“, – sako dr. Tran. „Taip pat galite jausti sunkumą krūtinėje ar spaudimą, kuris trunka ilgai. Jei tai tik trumpalaikė, praeina ir nepasikartoja, tikriausiai nesusiduriate su kraujo krešuliu.

Atkosint krauju

Kitas kraujo krešulio plaučiuose požymis yra kraujo atkosėjimas. Skreplių (iešlų ar gleivių) taip pat būtų daugiau nei kraujo atspalvio: „Tai būtų daug daugiau – arbatiniai šaukšteliai ar šaukštai kraujo“, – pažymi dr. Tran.

Ką daryti, jei manote, kad turite kraujo krešulį

Jūsų veiksmų planas gali skirtis priklausomai nuo to, ar įtariate plaučių emboliją ar giliųjų venų trombozę.

Jeigu manote, kad sergate plaučių embolija

Kai kurios plaučių embolijos gali būti pavojingos gyvybei, todėl kreipkitės į greitosios pagalbos skyrių, kad įvertintų gydytoją, jei pastebėjote kraujo krešulio plaučiuose požymius. Jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojas gali išsiųsti jus į ER, kad galėtumėte tą pačią dieną atlikti plaučių nuskaitymą, sako dr. Tran.

„Svarbiausioji medicinos pagalba gali atmesti plaučių emboliją atlikdama kompiuterinę tomografiją arba branduolinės medicinos ventiliacijos gausos tyrimą“, – sako dr. Tran. „KT nuskaitymas parodo gydytojams jūsų arterijas. Branduolinės medicinos ventiliacijos profuzijos tyrimas yra kvėpavimo testas su žymekliu.

Jei manote, kad turite GVT

Jei simptomai išlieka ilgiau nei dieną ar dvi ir pablogėja, kreipkitės į savo pirminės sveikatos priežiūros gydytoją. „Gydytojas gali padėti apsispręsti dėl tolesnių veiksmų“, – rekomenduoja dr. Tran.

Jei jums reikia pagalbos ne įprastomis gydytojo darbo valandomis, eikite į greitosios pagalbos skyrių, o ne į skubią pagalbą. „Skubios pagalbos tarnybos dažnai negali atlikti ultragarso, o tai yra testas, kurio jums reikia“, – sako dr. Tran.

Taip pat svarbi įtariamo kraujo krešulio vieta. Pavyzdžiui, skirtingos kojų vietos kelia didesnį nerimą nei kitos.

Pavyzdžiui, jei kraujo krešulys yra jūsų blauzdoje, gydytojas gali jį stebėti ultragarsu ir nuskaityti kas kelias savaites. Jei tai didelės rizikos kraujo krešulys, gydytojai dažnai paskirs kraujo skiediklį per 24 valandas.

„Tačiau tai nėra kaip insultas, kai reikia patekti į greitąją medicinos pagalbą per tris valandas“, – sako dr. Tran. „Gerai yra laukti ir pamatyti. Dauguma pacientų ateina pas mus po kelių dienų simptomų ir jiems viskas gerai.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *