3 namų gynimo priemonės nuo ausų infekcijos – Klivlando klinika

Jūsų vaikas vėl traukia už ausies. Uh Oh. O gal ausies skausmas išlaiko tu naktimis. Nepriklausomai nuo amžiaus, ausų uždegimas nėra įdomus.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Nors dauguma ausų infekcijų atvejų praeina savaime, yra keletas namų gynimo būdų, kurie gali padėti, pavyzdžiui, uždėti karštą ar šaltą kompresą, naudoti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus ar pakoreguoti miego padėtį.

„Yra keletas namų gynimo būdų nuo ausų skausmo“, – sako ENT gydytojas otolaringologas Anh Nguyen-Huynh, MD. „Jei simptomai yra lengvi, išbandykite juos pirmąsias dvi ar tris dienas.”

Dr. Nguyen-Huynh paaiškina, kaip veikia kai kurios iš šių namų gynimo priemonių, ko vengti ir kada kreiptis į gydytoją.

Namų gynimo priemonės nuo ausų skausmo

Varginantis skausmas ausyje gali būti nepatogus, tačiau naudojant vieną iš šių namų gynimo priemonių galite sumažinti skausmą.

Karštas arba šaltas kompresas

Naudokite ledo arba šilumos paketą ir uždėkite ant pažeistos ausies, kad sumažintumėte skausmą. Naudojama temperatūra priklauso nuo jūsų. Tačiau būtinai apvyniokite jį rankšluosčiu, kad nebūtų per šalta ar per karšta. Jei per karšta, galite nudeginti.

Taip pat kas 10 minučių galite kaitalioti šaltą ir šiltą kompresą.

Nereceptiniai (OTC) skausmą malšinantys vaistai

Skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ir acetaminofenas, veikia taip, kaip reklamuojama, ir padeda sumažinti skausmą.

Tiek suaugusieji, tiek vaikai gali lengviau pailsėti, kai vartoja tinkamą acetaminofeno ar ibuprofeno dozę. Šie vaistai mažina skausmą ir karščiavimą, todėl jaučiatės patogiau.

Jei vartojate antibiotikus, netgi galite vartoti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus.

Miego padėtis

Tai, kaip miegate, gali turėti įtakos ausų skausmui. Atsigulkite galvą ant dviejų ar daugiau pagalvių, kad pažeista ausis būtų aukščiau nei likusi kūno dalis. Arba jei jūsų kairėje ausyje yra infekcija, miegokite ant dešiniojo šono.

Mažiau spaudimo, tuo mažesnis ausies skausmas. Tai gali būti veiksminga, nors keli coliai gali neturėti didelio slėgio matavimo skirtumo. Bet jei dėl to jautiesi geriau, pirmyn.

Kitos priemonės, kurios gali padėti

Šios kitos namų gynimo priemonės gali padėti:

  • Kaklo pratimai. Kaklo sukimas ir ištempimas gali padėti sumažinti ausies kanale susikaupusį spaudimą.
  • Imbieras. Dėl savo priešuždegiminių savybių imbiero sulčių naudojimas aplink išorinį ausies kanalą (ne ausies kanale) gali numalšinti skausmą.
  • Vandenilio peroksidas. Į ausį įlašinkite kelis lašus vandenilio peroksido. Po kelių minučių leiskite nutekėti į kriauklę. Nuplaukite ausį.

Priemonės, kurių reikia vengti

Ne visos priemonės yra sukurtos vienodai. Daktaras Nguyen-Huynh siūlo vengti šių namų gynimo priemonių nuo ausų infekcijų.

Aliejai

Ar tai būtų česnakas, arbatmedis ar alyvuogės – žmonės prisiekia į ausį įlašę aliejaus, kad padėtų nuo ausų infekcijų.

Nors česnakas turi antibakterinių savybių, daktaras Nguyen-Huynh ragina būti atsargiems. Jei naudojate jį vidurinės ausies uždegimui gydyti, jis nepasieks problemos šaltinio. Ir net jei jūsų ausies būgnelyje yra skylė, nėra tyrimų, rodančių, kad saugu ten dėti česnako.

Nereceptiniai tirpinantys lašai

Daktaras Nguyen-Huynh taip pat rekomenduoja vengti nereceptinių tirpinančių lašų, ​​kuriuose naudojamas benzokainas skausmui malšinti ir antipirinas, padedantis sumažinti skausmą ir uždegimą.

„Poveikis labai trumpas, o kartais atvirkščiai ir peršti ausį“, – sako jis.

Kada kreiptis į gydytoją

Dr. Nguyen-Huynh rekomenduoja kreiptis į gydytoją, jei:

  • Jūsų simptomai išlieka po dviejų ar trijų dienų, net jei bandėte nereceptines ar namų gynimo priemones.
  • Jūsų ausis labai skausminga arba turite kitų jus varginančių simptomų.
  • Jūs karščiuojate daugiau nei 104 laipsnių pagal Farenheitą (40 laipsnių Celsijaus)

Kitos įprastos sąlygos, tokios kaip smilkininio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcija (TMJ), gali būti užmaskuotos kaip ausų skausmo infekcija. TMJ sukelia ausies skausmą, nes jūsų ausies kanalas ir žandikaulio sąnarys turi bendrą nervą.

„Jei skauda ausis ir sunku kramtyti, kalbėti ar žiovauti, turėtumėte kreiptis į odontologą arba TMJ ekspertą, kad įsitikintumėte, jog gydote tinkamą būklę“, – pataria dr. Nguyen-Huynh.

Geros naujienos? Karšti ir šalti kompresai bei nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai taip pat gali padėti sumažinti TMJ skausmą, kol viską išspręsite.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *