6 Ausų niežėjimo priežastys ir gydymo būdai – Klivlando klinika


Kai kalbama apie niežtinčias ausis, galite būti pats didžiausias priešas. Taigi numeskite tą vatos tamponą (ar ką tik ketinote įklijuoti) ir minutę apie tai pagalvokite.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Dabar pakalbėkime apie tai, ką turėtumėte ir ko neturėtumėte daryti savo ausims.

Niežtinčios ausys yra gana dažnos ir paprastai nėra rimtos būklės požymis. Tačiau kartais tai, ką darote arba pamiršote padaryti, gali sukelti niežėjimą arba pabloginti problemą.

Ausų chirurgė Erika Woodson, MD, sako, kad ausų niežėjimas yra universali patirtis. „Tai yra žmogaus būklės dalis, bet paprastai dėl to nerimauti neverta“, – sako ji.

Kodėl niežti ausis

Daktaras Woodsonas nustato labiausiai tikėtinas šių problemų priežastis.

Per didelis valymas

Daktarė Woodson sako, kad beveik pusė žmonių, kuriuos ji gydo, turi ausų ligų, kurias jie patys sukėlė. Didžiausias kaltininkas? Per didelis arba įkyrus valymas.

„Ausų sieros paskirtis yra apsaugoti ausis nuo vandens ir apsaugoti“, – aiškina ji. “Jis turi ir priešgrybelinių, ir antibakterinių savybių, padedančių išvengti infekcijos.”

Per didelis valymas gali pašalinti šią apsaugą. Nors tai gali suteikti laikiną palengvėjimą, ji palieka jums atviras didesnes problemas nei tas kutenimas ausyje.

Daiktų klijavimas į ausies kanalą, norint jį išvalyti (arba subraižyti niežėjimą), dažnai tik pablogina padėtį. Tikėtina, kad tiesiog įstumsite vašką toliau. Laikui bėgant, tai gali sukelti ausų sieros kaupimąsi.

Vaško kaupimasis

Niežulys dažnai yra vaško kaupimosi simptomas, tačiau greičiausiai pastebėsite kitus požymius – pavyzdžiui, skausmą ar kvapą, sklindantį iš ausies.

„Daugumai iš mūsų visiškai nereikia valyti ausų“, – sako dr. Woodsonas. Ausų vaškas paprastai išeina iš ausies kanalo pats. Ir jūs galite nusiplauti jį nuo išorinės ausies, kai maudysite.

Paprastai susikaupusį ausų sierą galite gydyti namuose. Vaškui suskaidyti naudokite ausų lašus. Nusiprausę po dušu arba išsimaudę vonioje, tiesiog nusausinkite išorinį ausies kanalą rankšluosčiu. Nebandykite išvalyti ausies kanalo niekuo kitu, pataria daktaras Woodsonas. Kreipkitės į gydytoją, jei lašai neveiksmingi.

Pagrindinės odos sąlygos

Dermatologinės ligos, tokios kaip egzema ir psoriazė, gali atsirasti įvairiose odos vietose ir sukelti niežėjimą.

Tačiau bėrimai ar apnašos gali atsirasti ir tose vietose, kurių akis nemato.

„Jūsų ausies kanalas yra padengtas oda, kaip ir visas kitas kūnas, todėl ten taip pat gali atsirasti egzema ir psoriazė“, – aiškina daktaras Woodsonas.

Jei niežti ausis ir turite tokią būklę kaip egzema ar psoriazė, kreipkitės į dermatologą arba ausų, nosies ir gerklės (ENT) specialistą. „Pasitikrinkite ausis – niežulį gali sukelti gydoma dermatologinė būklė“, – sako dr. Woodsonas.

Ausų infekcijos

Niežulys yra vienas iš ankstyvų ausų infekcijos simptomų. Tačiau paprastai pamatysite ir kitus simptomus.

„Jei jaučiate skausmą ausyje arba iš ausies atsiranda išskyrų, laikas paskambinti gydytojui“, – pataria dr. Woodsonas.

Tai yra infekcijos požymiai, galintys pakenkti ausims arba klausai.

Daktaras Woodsonas pastebi, kad tie, kurie naudoja klausos aparatus ar ausines, kartais yra labiau linkę į grybelines ausų infekcijas.

Nedvejodami kreipkitės į gydytoją dėl ausies uždegimo. O jei nešiojate klausos aparatą ar ausines, reguliariai jas valykite, kad išvengtumėte niežėjimo ir infekcijų, vadovaudamiesi gamintojo nurodymais.

Maisto alergijos

Taip, dėl maisto alergijos gali niežėti ausis. Tie, kurie yra alergiški šienlige arba yra alergiški žiedadulkėms, gali pradėti niežėti ausis po to, kai suvalgote tokius maisto produktus kaip riešutai, soja, kviečiai, pienas, žuvis ir vėžiagyviai.

Jei turite alergiją žiedadulkėms, vadinamą burnos alergijos sindromu, valgydami tokius maisto produktus kaip obuoliai, melionai, bananai, vyšnios, kiviai, saulėgrąžų sėklos, lazdyno riešutai ir migdolai, galite jausti niežėjimą ausyse.

Taip pat gali atsirasti dilgėlinė ir niežulys kitose veido vietose. Jei suvalgę bet kurio iš šių maisto produktų jums sunku kvėpuoti, galite patirti anafilaksiją ir nedelsdami kreipkitės į gydymą.

Dirginimas nuo papuošalų

Galite būti jautrūs tam tikriems metalams, pavyzdžiui, nikeliui, kurie naudojami papuošalams, įskaitant auskarus, gaminti. Nešiojant auskarus gali niežti ausis.

Nikelis yra viena iš labiausiai paplitusių odos alergijų. Jei esate alergiškas nikeliui, galite jausti niežėjimą, paraudimą, sausus dėmelius ar net patinimą. Simptomai paprastai trunka nuo 12 iki 48 valandų po kontakto.

Geriausias gydymas yra vengti sąlyčio su nikeliu, tačiau jei turite lengvų simptomų, gali padėti nereceptinis hidrokortizono kremas ir antihistamininiai vaistai.

Lengvas ausies niežėjimas paprastai yra laikinas ir praeina savaime. Jei niežulys trunka ilgiau nei kelias dienas arba turite kitų simptomų, kreipkitės į gydytoją. Ir atminkite, kad teisingas ausų valymas padės išvengti problemų.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3


Leave a Reply

Your email address will not be published.