Ar melatoninas tikrai gali padėti jums geriau miegoti? – Klivlando klinika

Jei sergate nemiga, avių skaičiavimas nepadės užmigti ar užmigti. Turint tiek daug nereceptinių migdomųjų priemonių, kuri yra geriausia? Jei esate tarp daugelio žmonių, kurie svarsto, ar melatoninas gali padėti jums miegoti kietiau, svarbu suprasti, kaip veikia šis populiarus papildas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Šis šviesai jautrus hormonas, kurį gamina jūsų smegenų kankorėžinė liauka, iš dalies kontroliuoja jūsų kūno miego ir pabudimo ciklą. Mes paklausėme miego specialistės Michelle Drerup, MD, apie melatoniną ir nemigą.

Kiek žmonių kenčia nuo nemigos?

Jei pastaruoju metu kenčiate nuo nemigos, pasirodo, esate ne vienas. Nemiga paveikia milijonus žmonių. Amerikos miego medicinos akademija praneša, kad:

  • 30% suaugusiųjų patiria trumpalaikius nemigos periodus.
  • 15–20 % nemiga serga trumpiau nei tris mėnesius.
  • 10 % serga lėtine nemiga (tris kartus per savaitę ilgiau nei tris mėnesius), kuri turi įtakos jų gebėjimui funkcionuoti dienos metu.

Kaip melatoninas veikia nuo nemigos?

„Mokslininkai tik pradeda suprasti, kaip gerai melatonino papildai veikia esant įvairioms miego problemoms ir kada bei kiek jų reikia vartoti“, – sako dr. Drerup. Tyrimai vyksta. Tačiau mes žinome, kad melatonino vartojimas trumpą laiką, ty kelias dienas ar savaites, yra geriau nei placebas nuo užmigimo ar sunkumų užmigti.

Melatonino papildai gali pagerinti jūsų miegą, jei sutriko cirkadinis ritmas (pavyzdžiui, dėl reaktyvinio atsilikimo ar darbo naktinėje pamainoje). Melatoninas taip pat gali būti naudingas, jei esate labiau „naktinė pelėda“ ir jaučiatės produktyvesni bei budresni vakare / naktį.

Kiek melatonino jums reikia?

Melatoninas nėra vienas iš tų universalių dalykų, kurie tinka visiems. Kad melatoninas būtų naudingas, svarbu dozę, vartojimo būdą ir paros laiką pritaikyti pagal konkrečią miego problemą. „Vartojimas netinkamu paros metu gali pabloginti miego sutrikimą“, – įspėja dr. Drerup.

Geriausia pradėti nuo labai mažų melatonino dozių. „Dozę laikykite artimą kiekiui, kurį paprastai gamina jūsų kūnas. Tai yra mažiau nei 0,3 mg per dieną“, – pataria ji. „Norimamam efektui pasiekti turėtumėte naudoti tik mažiausią įmanomą kiekį.

Kalbant apie melatoniną, geriau jo nedaryti vienam. Melatoninas kiekvienam veikia skirtingai, o gydytojų rekomendacijos skiriasi atsižvelgiant į jūsų diagnozę ir miego istoriją. Esant lėtinėms ligoms, tokioms kaip nemiga ar kiti panašūs miego sutrikimai, geriausia kreiptis į miego specialistą, kad gautumėte teisingą diagnozę ir apsvarstytumėte kognityvinės elgsenos terapiją ar kitus gydymo būdus. Tinkama melatonino dozė turėtų užtikrinti ramų miegą, be dirglumo ar nuovargio dieną.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *