Ar kava tinka pagirioms? – Klivlando klinika

Bet kurį įprastą rytą galite automatiškai ištiesti ranką prie kavos puodelio, kad pasistiprintumėte kofeinu. Bet po nakties… na, tarkime, per daug pasimėgavęs keliais suaugusiems skirtais gėrimais… tikriausiai jautiesi kaip tu tikrai reikia to puodelio Joe.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Bet štai toks susitarimas: šios „Java“ sultys gali būti ne tokios naudingos, kaip manote, sumažinant pagirių padarinius – ir iš tikrųjų gali pabloginti kai kuriuos jūsų simptomus.

Skubiosios medicinos gydytojas Jamesas Roachas, DO, paaiškina.

Pagirios 101

Po linksmo vakaro alkoholis gali palikti toksiškus pirštų atspaudus ant jūsų kūno. Nesvarbu, ar jūsų pasirinktas gėrimas yra alus, vynas ar įvairūs stiprieji gėrimai, jūsų vidinė sistema praneša jums, jei persivalgote.

Galvos skausmas, pykinimas, burnos džiūvimas ir nuovargis – įspėjamieji pagirių požymiai – visa tai yra alkoholio likučių dalis.

Yra daug priežasčių, dėl kurių atsiranda nemalonus jausmas, tačiau pagrindinė priežastis yra dehidratacija. Alkoholis yra diuretikas, dėl kurio dažniau šlapinatės. Skystis, kurį prarandate kiekvieną kartą apsilankę tualete, ištuština jūsų kūno baką.

Be to, alkoholio vartojimas taip pat lėtina antidiuretinio hormono (vazopresino), kuris padeda išlaikyti jūsų organizmo hidratacijos lygį, išsiskyrimą.

Ar kava padeda nuo pagirių?

Taigi, jei esate dehidratuotas, kavos gėrimas turėtų padėti, tiesa? Ne visai.

Kava taip pat yra diuretikas, skatinantis dažniau šlapintis, o tai reiškia, kad ji nelabai padės papildyti išeikvotas atsargas. „Kavos gėrimas iš tikrųjų gali sulėtinti jūsų rehidratacijos procesą“, – pažymi dr. Roach.

Kavoje esantis kofeinas taip pat gali nepakenkti jūsų galvos skausmui nuo pagirių. Kofeinas susiaurina kraujagysles ir padidina kraujospūdį, o tai gali sustiprinti skausmingą mušimąsi jūsų gumbelio viduje.

Žinoma, jei esate įpratę gerti rytinę kavą ir ją praleisti, rizikuojate sukelti kofeino nutraukimo galvos skausmą. Taigi, jei kava yra jūsų įprastos rutinos dalis, galbūt norėsite išgerti nedidelį puodelį, bet nepersistenkite, pataria dr. Roach.

Ar kava gali tave nuraminti?

Pamirškite tai, ką matėte filmuose apie greitą išblaivinimą su stipriu java puodeliu. Tai negali anuliuoti naktinio gėrimo. „Gėrimas gaminamas iš kavos pupelių, o ne iš stebuklingų pupelių“, – sako daktaras Roachas.

Dabar kofeino pasisavinimas gali suteikti laikiną energijos užtaisą ir padidinti budrumą, tačiau kava negali sumažinti jūsų girtumo.

Ką gerti sergant pagiriomis?

Visų pirma, išsiaiškinkime vieną dalyką: nėra patikimo vaisto nuo pagirių. „Teiginių apie stebuklingus vaistus netrūksta, – sako dr. Roachas, – bet jie tokie pat tikri kaip raubas, jojantis ant vienaragio.

Taigi, ką tu gali padaryti? Akivaizdžiausias būdas sustabdyti pagirias yra tiesiog negerti tiek daug.

Tačiau jei skaitote šį straipsnį, gali būti, kad anksti uždaryti juostos skirtuką nebėra tinkama išeitis. Tokiu atveju daktaras Roachas rekomenduoja, kad viskas būtų paprasta su vandeniu.

„Išgerkite stiklinę prieš eidami miegoti ir darykite tą patį atsikėlę“, – sako jis.

Sportiniai gėrimai taip pat gali padėti hidratuoti, o papildomai atstatyti prarastas maistines medžiagas ir elektrolitus. Bet kad ir ką gertumėte, gerkite lėtai: išgerdami galonus negalite akimirksniu rehidratuoti.

Tai atveda mus prie vieno dalyko, dėl kurio pagirios gali išnykti. „Tiesiog prireiks laiko, kol jūsų kūnas perdirbs alkoholį“, – sako dr. Roach. „Galų gale jausitės geriau.”

Tik nesitikėk, kad kavos puodelio apačioje atsiras geresnis jausmas.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *