4 namų gynimo priemonės inkstų akmenų prevencijai – Klivlando klinika

Jei turite inkstų akmenų, greičiausiai nepalikote nė vieno akmens, kai reikia rasti būdų, kaip sumažinti skausmą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Šis skausmas ir kiti simptomai atsiranda dėl užsikimšimo, kurį gali sukelti inkstų akmuo. Paprastai tai būna tada, kai akmuo keliauja per šlapimtakį – vamzdelį, kuriuo inkstas patenka į šlapimo pūslę. Kai akmuo užsikemša, šlapimas vėl patenka į inkstus ir sukelia patinimą bei skausmą.

Nesvarbu, ar tai smėlio grūdelio, ar ketvirčio dydžio, jūsų inkstų akmuo gali būti skausmingas.

Taigi, ar galite atsikratyti inkstų akmenų namuose?

Nors yra namų gynimo priemonių, kurios gali padėti išvengti akmenų susidarymo, nėra stebuklingo gėrimo ar gydymo namuose, kurie galėtų ištirpinti dažniausiai matomus akmenis.

Sertifikuota slaugytoja Tiffany Loboda, CNP, pasakoja apie būdus, kaip išvengti inkstų akmenų, kaip gydyti akmenis namuose ir kada reikia kreiptis į gydytoją.

Kaip sužinoti, ar turite inkstų akmenų

Inkstų akmenys yra kieti, dažnai dantyti ar net lygios formos masės arba kristalai, sudaryti iš mineralų ir druskų, susidarančių jūsų šlapimo takuose.

Inkstų akmenis gali sukelti keli veiksniai, tokie kaip dehidratacija, dieta, sveikatos būklė, vaistai ar genetika. Taip pat yra įvairių tipų akmenų, tokių kaip kalcio oksalatas, kalcio fosfatas, šlapimo rūgštis ir struvitas. Kalcio oksalatas yra labiausiai paplitusi rūšis, kuri sudaro apie 70% akmenų.

„Šių tipų akmenys, kaip ir kiti mažiau paplitę, nėra tirpūs“, – sako Loboda.

Dažniausias inkstų akmenų simptomas yra nugaros, pilvo ar šono skausmas. Kiti simptomai:

  • Pykinimas.
  • Vėmimas.
  • Kraujas jūsų šlapime.
  • Skausmas šlapinantis.
  • Negali šlapintis.
  • Poreikis šlapintis dažniau.
  • Šlapimas, kuris kvepia arba atrodo drumstas.
  • Karščiavimas ar šaltkrėtis.

„Šie simptomai paprastai atsiranda, kai akmuo pasislenka iš inksto”, – sako Loboda. „Akmenys, esantys inkstuose, paprastai nesukelia skausmo. Skausmas atsiranda, kai jie pradeda migruoti iš inksto ir sukelia blokadą.

Taigi, jei negalite ištirpinti inkstų akmenų, ką galite padaryti?

Darbas su prevencija, pataria Loboda. Keletas gyvenimo būdo pokyčių gali padėti sumažinti akmenų susidarymo riziką ateityje.

Gerti skysčius

Pirmoji priežastis, dėl kurios susidaro inkstų akmenys, yra ta, kad jūs negeriate pakankamai skysčių.

„Dehidratacija yra didelis veiksnys“, – sako Loboda. „Geras skysčių buvimas yra vienas iš svarbiausių prevencijos veiksnių. Visada norime, kad žmonės gertų daug skysčių, nebent dėl ​​medicininių priežasčių jiems tai draudžiama.

Turėtumėte sutelkti dėmesį į maždaug 2,5–3 litrus šlapimo per dieną, kad išvengtumėte akmenų susidarymo, o tai reiškia, kad vidutinis žmogus per dieną išgeria apie 80–100 uncijų.

Internete gausu informacijos apie kitus skysčius, kurie gali padėti sergant inkstų akmenlige, tačiau dažniausiai idealiai tinka klijuoti vandenį.

Tačiau kai kurie ingredientai yra perspektyvūs, nors tyrimai yra riboti:

„Akivaizdu, kad vanduo yra geriausias dalykas, bet visi skysčiai yra svarbūs“, – pažymi Loboda.

Vartokite citrusinius vaisius

Vaisiai ir daržovės, pavyzdžiui, citrina, laimai, pomidorai, melionai ir apelsinai, puikiai tinka palaikyti aukštą citrato kiekį.

„Citrusiniai vaisiai yra svarbūs, nes jie suriša kalcį šlapime”, – sako Loboda. „Citrusai taip pat gali ištirpdyti kai kuriuos kristalus, kol jie net nespėjo pavirsti akmeniu.

Nesvarbu, ar į vandenį įdedate citrinos išspaudimą, ar supjaustote pomidorus salotoms, verta įtraukti šiuos maisto produktus į savo mitybą. Jūs netgi galite naudoti koncentruotą citrusinių vaisių sulčių versiją. Loboda rekomenduoja apie 4 uncijas koncentruotų sulčių į maždaug 32 uncijas vandens.

„Pagalvokite apie citrusinius vaisius kaip apie skydą“, – sako Loboda. „Taigi, kuo daugiau citrusinių vaisių vartosite, tuo stipresnis bus jūsų skydas, apsaugantis jus nuo akmenų.

Citrato taip pat galite gauti kitais būdais, pavyzdžiui, gerdami Crystal Light® ir skaidrios spalvos soda, pvz., Sprite® ar Squirt®.

„Tuose gėrimuose yra nemažai citrato. Skaidrūs gazuoti gėrimai nekelia didelio akmenų pavojaus, pavyzdžiui, tamsesnės spalvos gazuotų gėrimų“, – sako Loboda. „Sirupas tamsiuose soduose, tokiuose kaip Pepsi® ir Coke®, turi daug fosforo rūgšties, kuri gali parūgštinti šlapimą. Nepriklausomai nuo rūšies, sodoje gali būti daug cukraus, todėl geriausia jų vartoti saikingai.

Žmonėms, sergantiems tokiomis ligomis kaip Krono liga, arba tiems, kuriems buvo atlikta bariatrinė operacija, gali kilti problemų su citrato pasisavinimu vien tik iš dietos. Tokiais atvejais gydytojas gali skirti vaistus, kad padidintų citrato kiekį.

Nebijokite kalcio

Kadangi labiausiai paplitęs akmuo yra kalcio oksalatas, daugelis žmonių mano, kad kalcio vartojimo vengimas arba ribojimas padeda išvengti inkstų akmenų susidarymo.

„Kalcis nėra akmenų priešas“, – patikina Loboda. „Kalcis žarnyne suriša oksalatus. Jei apribosite kalcio suvartojimą su maistu, oksalatai, kuriuos vartojate, nepateks per virškinimo traktą su išmatomis. Jie bus absorbuojami ir išeis su šlapimu, o tai nėra tai, ko mes norime.

Turėtumėte siekti apie 1000–1200 miligramų kalcio per dieną. Tikslas yra ne per daug suvartoti kalcio, tiesiog gauti rekomenduojamą kiekį.

Maisto produktai, kuriuose yra daug oksalatų, yra špinatai, burokėliai, rabarbarai ir riešutai. Juodąją arbatą reikia gerti tik saikingai.

Stebėkite natrio suvartojimą

Laikantis mažai natrio turinčios dietos, maždaug 2000–2300 miligramų per dieną, gali padėti išvengti inkstų akmenų susidarymo. Per didelis natrio kiekis maiste gali sukelti inkstų akmenų susidarymą, nes padidės kalcio kiekis šlapime.

Stebėkite valgomo maisto rūšis. Pica, makaronai, duona, šoninė, dešra – perdirbtuose, konservuotuose, sūdytuose, konservuotuose ar marinuotuose maisto produktuose yra daug natrio.

„Didžiąją dienos natrio dalį mes tikrai gauname tik iš to, kas yra mūsų valgomame maiste“, – sako Loboda. „Ir, deja, daugelyje dalykų yra daug natrio.”

Vienas iš būdų sumažinti druskos kiekį dietoje – pradėti skaityti etiketes ir galvoti apie porcijų dydį.

„Atkreipkite dėmesį į porcijos dydį etiketėse, nes tai gali jus suklupti“, – sako Loboda. „Jei neskaitote porcijos dydžio, galite pažvelgti į etiketę ir pamatyti 100 miligramų natrio, bet galbūt toje pakuotėje yra trys ar keturios porcijos. Svarbu atkreipti dėmesį į abu“.

Kada kreiptis į gydytoją dėl inkstų akmenų

Jei manote, kad turite inkstų akmenį, svarbu kreiptis į gydytoją. Jei jaučiate didžiulį skausmą, nekontroliuojamą pykinimą ar vėmimą, karščiuojate virš 101 laipsnio Farenheito (38,33 Celsijaus), sunku šlapintis arba išsiskiria tirštas ryškiai raudonas ar krešuliu užpildytas šlapimas, eikite į greitosios pagalbos skyrių.

Dėl neskubių akmenų problemų pasikalbėkite su gydytoju arba chirurgu, kuris specializuojasi akmenų gydymo ir profilaktikos srityje, pvz., urologas ar nefrologas, gali padėti pradėti gydymą ir prevenciją.

Diskusijos apie prevenciją dažnai prasideda nuo 24 valandų šlapimo analizės.

„24 valandų šlapimo analizė suteikia mums informacijos apie jūsų rizikos veiksnius“, – aiškina Loboda. „Galime nustatyti, kas dietoje gali padidinti akmenų riziką arba paskatinti jų susidarymą. Tai tikrai leidžia mums parengti individualų prevencijos planą.

Svarbu pažymėti, kad daugumai žmonių, kuriems yra inkstų akmenys, yra didelė tikimybė, kad jie vėl atsiras.

„Jei anksti nepradėsite dėmesio skirti prevencijai, akmenys gali augti ir iš labai mažos problemos virsti potencialiai didele problema“, – įspėja Loboda.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/

https://sinaboi.desa.id/shop/depo25-bonus25/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/