Kaip susižavėti – Klivlando klinika

Zits. Spuogai. Aknė. Nesvarbu, kokį vardą pasirinksite, tikėtina, kad pažiūrėję į veidrodį pamatėte vieną iš šių piktų dėmių – tada nusprendėte imtis veiksmų į savo rankas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Iššokinėti smėlinukai yra tiesiog taip… na, nenugalima. Tik šiek tiek suspaudus atsiranda toks malonus viduje esantis gabalas. Gydytojai procesą vadina ekstrahavimu. Daugelis žmonių tai tiesiog vadina pasitenkinimu.

Tačiau žinokite: spuogų šalinimas nėra sveika praktika ir gali pažeisti odą, jei tai daroma neteisingai.

„Žmonės linkę į bėdą, nes pradeda ekstrahuoti, ir tai tampa įpročiu“, – sako dermatologė Melissa Piliang, MD. „Tai gali sukelti daugiau problemų nei naudos, įskaitant uždegimą ir spuogų randus.”

Dabar pakalbėkime apie gyvenimo realybę: nepaisant bet kokių atgrasančių žodžių, vis tiek galite būti pasiryžę nutylėti tą spuogą, kol jis galiausiai apleis tai, kas yra viduje. Jei taip, čia yra geriausias būdas tai padaryti.

Kaip teisingai pašalinti spuogą

Nesvarbu, ar turite reikalų su inkštirais, baltomis galvomis ar pūlinukais, pirmasis žingsnis visada yra tas pats: nusiplaukite rankas ir veidą.

Kai kurie ankstyvieji parengiamieji darbai taip pat gali padėti procesui. Spuogai gali atsirasti daug lengviau, jei prieš tai atlaisvinsite kištuką. Nereceptiniai (OTC) vaistai, tokie kaip retinoidai, benzoilo peroksidas arba salicilo rūgštis, gali veiksmingai atverti poras.

Šiuo metu šiek tiek Acne 101 atrodo tinkama. (Prieš pradėdami šalinti bet kokias dėmes, turėtumėte suprasti, kodėl jos atsiranda.)

Iš esmės tas spuogas yra užsikimšusios poros. Jis gali būti užpildytas plaukais, riebalais (riebi medžiaga), bakterijomis ar negyvomis odos ląstelėmis. Kai kaupiasi nuosėdos ir aliejai, ant jūsų odos iškyla signaliniai iškilimai… be jokios abejonės, pačiu blogiausiu metu. (Nuotraukų diena!)

Dabar įsigilinkime į iššokimo procesą, kuris kiekvienam tipui šiek tiek skiriasi.

Išnyrantys inkštirai

Panaudojus nereceptinį vaistą, inkštirą pašalinti yra gana paprasta. Pirštais arba medvilniniais tamponais švelniai paspauskite išorinius kraštus.

Kištukas turėtų lengvai iššokti, nes inkštirai yra techniškai atviros poros, sako dr. Piliang.

Išnyrantys baltagalviai

Baltieji spuogai yra uždari spuogai, todėl turėsite sukurti kištuko išėjimo tašką. Sterilizuokite adatą alkoholiu ir švelniai pradurkite spuogelio viršūnę.

Padarę angą, spauskite taip, kaip ištrauktumėte inkštirą.

Išnyrančios pustulės

Pustulė yra giliau po oda, todėl reikia šiek tiek daugiau darbo. Prieš darydami spaudimą, naudokite karštą kompresą, kad ištrauktumėte pūlį į paviršių. Kaip ir naudojant baltąją galvutę, norint atidaryti išėjimą, gali tekti naudoti sterilizuotą adatą.

Sustabdykite procesą, jei bandymas iššokti iš karto nepavyksta. „Jei nieko neišeis, palaukite šiek tiek“, – sako dr. Piliang. „Jei bandysite juo manipuliuoti ir per daug suspausti, problemą tik pabloginsite.

Gydymas atsiradus spuogui

Taigi, jūs išsprūdote įžeidžiantį spuogą, o tai, kas liko, gali būti nesandari, išsiliejusia skylė. Kas dabar?

Pirmiausia nusiplaukite rankas ir veidą, kad atsikratytumėte. Antibiotikų tepalo naudojimas gali padėti užkirsti kelią bakterijoms. (Jei pamačius užpuolimą sukėlė nerimą, tikrai nenorite matyti, kaip atrodytų vėlesnė infekcija.)

Taip pat yra specialių produktų. „Spuogų pleistras“ arba „lipdukas“ turi gydomąjį gelį, vadinamą hidrokoloidu, kuris gali padėti atkurti odą. Tai gali padėti jūsų žaizdai nuo spuogų susitraukti ir mažiau uždegti.

Spuogų atsiradimo rizika

Dėmių rinkimas yra susijęs su rizika. Per daug agresyvus bandymas iššokti gali sukelti odos uždegimą arba ilgalaikius randus. Tai taip pat gali ištempti jūsų poras ir visam laikui jas padidinti.

„Galite paimti ką nors mažo ir kažkam nepastebimo ir padaryti iš to didelę, raudoną kruviną netvarką“, – sako dr. Piliangas.

Jūsų geriausias pasirinkimas? Užkirsti kelią kitam pop seansui

Dr. Piliang sako, kad spuogų atsiradimas yra pats populiariausias būdas kovoti su šiomis spuogų formomis. Tačiau darbas su dermatologu yra daug geresnis metodas, kuris ilgainiui yra saugesnis jūsų odai.

„Puiku kreiptis į dermatologą, kuris gali patarti, kaip geriausiai gydyti spuogus“, – pataria ji. „Jis arba ji gali paskirti jums režimą, kaip gydyti esamas dėmes ir užkirsti kelią naujų atsiradimui.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/

https://sinaboi.desa.id/shop/depo25-bonus25/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/