Skirtumai ir gydymas – Klivlando klinika

Bandydami išsiaiškinti, ar turite nagų psoriazę ar nagų grybelį, galite likti ant kojų pirštų. Yra daug panašumų tarp šių dviejų – ir jūs iš tikrųjų galite turėti abi sąlygas vienu metu – tačiau jos skiriasi viena nuo kitos ir reikalauja skirtingo gydymo.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Psoriazė yra odos sutrikimas, kai imuninė sistema per daug reaguoja, sukeldama odos ląstelių uždegimą ir susidarydama pleiskanojančias arba raudonas dėmes, vadinamas apnašomis. Kartais šios plokštelės gali būti niežtinčios arba skausmingos. Taip pat gali išsivystyti psoriazinis artritas, sukeliantis sąnarių skausmą ir patinimą. Žvynelinė nėra išgydoma, tačiau yra būdų, kaip palengvinti daugelį jos simptomų ir palengvinti.

Grybelinės infekcijos yra skirtingos: tai išgydomos infekcijos, atsirandančios, kai daugybė grybelių susiliečia su oda ir patenka tarp nagų ir nagų guolio. Šios infekcijos greitai plinta ir gali būti užkrečiamos. Dažnai esate linkę juos rinkti šiltesnio, drėgno klimato vietose. Vaikščiojimas basomis drėgnose, intensyvaus eismo vietose, pavyzdžiui, persirengimo kambariuose, prie baseinų ar net sodo dirvoje, gali sukelti infekciją, ypač jei turite atvirą žaizdą, pavyzdžiui, įpjovą ar mažą įbrėžimą.

Ir nagų psoriazė, ir nagų grybelis gali atsirasti ant rankų ir kojų; tačiau daug dažniau nagų psoriazė atsiranda ant rankų, o ne ant kojų pirštų.

Nagų psoriazės simptomai

Beveik kiekvienu nagų psoriazės atveju kas nors kur nors kitur savo kūne parodys kitus psoriazės požymius, nes tai viso kūno uždegiminė liga. „Apie 5 % žmonių serga vien tik nagų psoriaze, tai reiškia, kad jie neserga psoriaziniu artritu ar odos psoriaze“, – sako dermatologas Jonathanas Braue, MD. „Jei matote žmogų, sergantį gana tipine plokšteline psoriaze arba jis sirgo plokšteline psoriaze, o dauguma nagų pakitimų yra ant rankų nagų, vadinasi, tai yra „slam dunk“.

Įdubimas

Sergant psoriaze, kartais nago viršus linkęs lūžti, todėl nago paviršiuje atsiranda įdubimų arba mažų įdubimų. „Pažodžiui atrodo, kad jūs šiek tiek prilipote ir įsmeigėte jį į savo nagą“, – sako dr. Braue. „Tai nėra gili duobė. Jis nepraeina per visą nagą. Tai tiesiog atrodo kaip šios mažos įdubos.

Paraudimas

Sergant psoriaze ir grybeliu, kartais jūsų nagas atsiskiria nuo odos ir pakyla savaime, todėl po nagu susidaro tarpelis. Šis procesas paprastai yra neskausmingas. „Tačiau sergant psoriaze, aplink tą baltą sritį, kurioje plokštelė pakilo, susidaro beveik kaip lūpų dažų linija“, – sako dr. Braue.

Lašišos pleistrai arba aliejaus lašai

Kitais atvejais ant paties nago rasite raudonų arba tamsiai rudų dėmių. Tai dažnai sukelia baltųjų kraujo kūnelių įsiskverbimas į uždegimo vietą. „Jei matote tai, kas dažnai vadinama riebalų dėmėmis, tai neįvyksta sergant kojų nagų grybeliu“, – sako dr. Braue.

Nagų grybelio simptomai

Nors psoriazė dažniau randama ant rankų pirštų, grybelinės infekcijos dažniausiai atsiranda ant kojų nagų, o dažniausiai – ant vieno piršto, nebent ji negydoma ir išplinta. „Jei matote, kad pažeistas vienas kojų nagas, daug didesnė tikimybė, kad tai grybelinė infekcija ar trauma, o ne psoriazė“, – sako dr. Braue. „Grybelis skirtingai paveiks jūsų nagus, atsižvelgiant į užkrėstą nago dalį.

Atleto koja

Ši labai užkrečiama grybelinė infekcija yra tam tikra grybelio forma, sukelianti niežtintį, geliantį ar deginantį odos bėrimą. Kartais oda po nagais gali įskilti ir atsirasti atvirų žaizdų, kurios vėliau gali užsikrėsti ir sukelti kojų nagų grybelį. „Jei matote ką nors, kam tiesiog plyšta riaumojanti pėda, ir jiems pakito nagai, greičiausiai tai grybelis“, – sako dr. Braue.

Spalvos pakitimas

Kaip ir sergant psoriaze, grybelio pažeisti nagai gali atsiskirti ir smarkiai pakisti nago spalva. Dažnai galite rasti geltonų ar baltų dryžių visame nage, kuris atsiskyrė, arba mažose linijose. „Kadangi plokštelė pakeliama, neretai ten taip pat gali užsikrėsti antrinėmis bakterinėmis infekcijomis“, – sako dr. Braue.

Nagų sustorėjimas

Kartais jūsų nagas ir po juo esanti oda sustorėja dėl grybelinės infekcijos. Toks nagų augimas nėra normalus ir dažnai bus trapus ir įtrūkęs. „Galite patirti skausmą, ypač jei jis labai sutirštėja“, – sako dr. Braue. „Tai gali būti skausminga tam tikruose batuose. Gali būti skausminga kirpti.

Nagų psoriazės ir nagų grybelio gydymo galimybės

Kadangi pagrindinės nagų psoriazės ir nagų grybelio priežastys skiriasi, jų abiejų gydymo būdai taip pat skiriasi.

„Nugalių grybeliui gydyti bandote gydyti infekciją, todėl vartojate priešgrybelinius vaistus lokaliai arba per burną“, – sako dr. Braue. „Psoriazė yra uždegiminė, todėl jūs bandote numalšinti imuninį atsaką ir nuraminti tą uždegimą. Tokiais atvejais jūs naudojate tokius dalykus kaip steroidai.

Jei pastebite nagų psoriazės ar nagų grybelio požymius, turėtumėte kreiptis į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kuris gali tiksliai diagnozuoti, su kuo susiduriate. Tada jie paskirs tepalų ar vaistų, o kai kuriais atvejais ir jų derinį. Gydymas gali trukti nuo kelių mėnesių iki pilnų metų, nes reikia duoti savo kūnui laiko atsikratyti infekcijos (jei yra grybelis) arba atauginti sveikus nagus. Kadangi sveikas nagas ilgainiui auga, svarbu nukirpti nesveiką arba užkrėstą nago dalį. Jei jaučiate skausmą, apsvarstykite galimybę avėti patogesnius, laisvesnius batus, kol visiškai pasveiksite.

Kartais galite suleisti steroidų injekcijas, nors jos paprastai skauda, ​​kai švirkščiamos tokioje jautrioje vietoje, kaip jūsų pėdos, kad pagreitintumėte procesą, arba galbūt galėsite ieškoti kosmetinių priemonių, pvz., lazerio ar chirurginio pašalinimo.

„Dauguma žmonių pagerės per maždaug šešias savaites nuo odos psoriazės, tačiau gali prireikti kelių mėnesių, kol pastebėsite pagerėjimą, kai tik nagų psoriazė“, – sako dr. Braue. „Atauginti kojų nagą užtrunka 12–18 mėnesių. Jei visiškai pašalinsite kojų nagą, lauksite metus, pusantrų.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *