Naudojimas ir privalumai – Klivlando klinika

Atrodo, kad naudojant odos priežiūros produktus kas antrą minutę atsiranda naujas Šventojo Gralio ingredientas. Ir su visais pažadais sugriežtinti, paryškinti, sutankinti ar panaikinti iškilimus, sunku laikytis. Kita vertus, jei gyvenate dėl naujausių produktų, greičiausiai esate girdėję apie erškėtuogių aliejų arba erškėtuogių sėklų aliejų.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Taigi, kas yra su erškėtuogių aliejumi ir ar turėtumėte jį įtraukti į savo odos priežiūros režimą? Dermatologė Shilpi Khetarpal, MD, mums paaiškina, kaip naudoti šį rožinio aukso gėrį.

Kas yra erškėtuogių aliejus?

Erškėtuogės yra rožių vaisiai, jų galima rasti po gėlių žiedlapiais. Šis vaisius, pripildytas maistinių medžiagų turinčių sėklų, dažnai naudojamas arbatoms, drebučiams, padažams, sirupams ir kt. Erškėtuogės iš laukinių rožių ir veislės, žinomos kaip šunų rožės (Rosa canina), dažnai spaudžiamos erškėtuogių aliejui gaminti. Ryškios oranžinės spalvos svogūnėliai užleidžia vietą panašios spalvos aliejui.

Are erškėtuogių aliejus ir erškėtuogių sėklų aliejus yra tas pats?

„Jos yra tas pats ir skinamos iš rožių krūmų sėklų. Žinoma, kad juose gausu vitaminų, antioksidantų ir nepakeičiamų riebalų rūgščių, tokių kaip omega-3 (linoleno rūgštis) ir omega-6 (linolo rūgštis)“, – sako dr.

Erškėtuogių aliejaus pranašumai

Dr. Khettarpal sako, kad jei naudojamas teisingai, erškėtuogių aliejus gali būti derinamas su jūsų odos režimu, siekiant pagerinti rezultatus. Jis gali būti naudojamas vieną ar du kartus per dieną. Kai kurie pranešimai apie rožių klubų aliejaus naudą jūsų odai yra šie:

Sudėtyje yra naudingų maistinių medžiagų

„Erškėtuogių aliejuje gausu vitaminų A, C, E ir nepakeičiamųjų riebalų rūgščių. Šios riebiosios rūgštys yra priešuždegiminės ir gali pagerinti senėjimo požymius, pigmentaciją bei drėkinti odą“, – sako daktaras Khetarpal.

Gali nuraminti uždegimą ir padėti sumažinti smulkias raukšleles

Ji priduria, kad kadangi erškėtuogių aliejuje gausu vitamino A, jis gali padėti stimuliuoti kolageną ir pagerinti smulkių linijų bei raukšlių išvaizdą. Jis taip pat gali nuraminti uždegimą dėl vitamino E ir antocianino – pigmento, suteikiančio tamsesnės spalvos vaisiams ir daržovėms atspalvį.

Pagerina spuogus

Ar erškėtuogių aliejus tinka nuo spuogų? Pasak daktaro Khetarpal, erškėtuogių aliejus, turintis daug maistinių medžiagų, gali padėti pagerinti uždegiminius spuogus ir išvalyti spuogų randus. Jis gali būti naudojamas veidui ir kūnui, taip pat galite rasti erškėtuogių aliejaus formulių, kurios nėra komedogeninės (neužkimš porų).

Drėkina odą

Kadangi erškėtuogių aliejuje yra daug riebalų rūgščių, jis gali padėti išlaikyti jūsų odą hidratuotą. Nors galite manyti, kad šis aliejus yra labai sunkus, jis yra gana lengvas ir lengvai įsigeria į odą. Kai kurie žmonės netgi naudoja jį plaukams drėkinti arba giliai kondicionuoti.

Prieš apliejant viską, daktaras Khetarpal rekomenduoja pirmiausia atlikti odos lopo testą, kad įsitikintumėte, jog jis jūsų nedirgins.

„Kaip ir vartojant bet kurį vietinį produktą, yra nedidelė alergijos tikimybė. Prieš tepant visą veidą ar kūną, geriausia išbandyti nedidelį kiekį tokioje vietoje kaip dilbis“, – pataria ji.

Jei turite riebią odą, galbūt norėsite tai perduoti. Erškėtuogių aliejuje yra vitamino C, kuris gali skatinti hidrataciją. Jei ketinate naudoti erškėtuogių aliejų plaukams, norėsite jo vengti, jei jūsų plaukai labai ploni, nes aliejus gali juos apsunkinti.

Į ką atkreipti dėmesį perkant erškėtuogių aliejų

Dr. Khettarpal sako, kad erškėtuogių aliejus gali būti tepamas tiesiai ant odos, kai naudojamas gryna forma arba naudojamas kaip kitų veido aliejų nešiklis. Kai perkate, įsitikinkite, kad erškėtuogių aliejus supakuotas į tamsų, gintaro spalvos buteliuką. Tai apsaugo jį nuo UV spindulių, dėl kurių jis gali būti mažiau veiksmingas.

Jei perkate nerafinuotą arba žalią erškėtuogių aliejų, būkite atsargūs jį tepdami. Šios versijos yra mažiau apdorotos. Taigi, nors juose gausu maistinių medžiagų, jie taip pat turi daug spalvų. Ir ši spalva gali būti gana pastebima ant rankų, kūno ir drabužių. Jei nenorite, kad visur būtų rausvai auksinis atspalvis, išbandykite ekologišką šalto spaudimo variantą.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *