Kodėl tau visada šalta? 4 priežastys – Klivlando klinika

Ar esate toks žmogus, kuriam visada reikia krūvos antklodžių, nesvarbu, ką sako termostatas? Žinoma, visi jaučiame sušalimą šaltą žiemos dieną arba mechaninį biuro oro kondicionieriaus vėsą. Bet jei nuolat drebate, nepaisant temperatūros, gali nutikti daugiau.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Daugelis žmonių yra tiesiog šilto būdo (kaip ir, nori, kad būtų šilčiau!), o bet kokia temperatūra žemiau tam tikros ribos sukels šaltį. Tačiau gali būti atsakingos ir kelios medicininės problemos, kurios nusipelno jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo dėmesio. Norėdami geriau suprasti galimybes, kalbėjomės su vidaus ligų specialiste Janet Morgan, MD.

Anemija

Viena būklė, su kuria dažnai siejamas šalčio jausmas, yra anemija. Yra keletas skirtingų anemijos tipų, tačiau pagrindinis kiekvieno iš jų rezultatas yra tas pats: raudonųjų kraujo kūnelių sumažėjimas. Šis lašas taip pat reiškia, kad jūsų kūnas negauna reikiamo deguonies kiekio, todėl jaučiamas šaltukas.

„Kai jums trūksta deguonies, jaučiate šaltį ir jaučiate nuovargį“, – sako dr. Morgan. Kiti anemijos simptomai, kuriuos ji pastebi, yra šie:

  • Blyškumas. Be blyškios odos, yra ir kitų vietų, kuriose pastebėsite blyškumą, įskaitant nagų guolius, apatinį voką ir dantenas.
  • Dusulys.
  • Neramių kojų sindromas.
  • Galvos svaigimas ar silpnumas.

Yra daug anemijos gydymo būdų, įskaitant geležies papildus ir dietos pokyčius, tačiau turite kuo greičiau pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Prasta kraujotaka

Nesvarbu, ar tai susilpnėjusi kraujotaka, ar kažkas, kas blokuoja jūsų kraujotaką, bloga kraujotaka yra dar viena galima jūsų vėsos priežastis. „Žmonėms, kurių galūnių kraujotaka susilpnėjusi, tikrai bus šalta, ypač rankose ir kojose“, – sako dr. Morgan. Nors yra keletas priežasčių, dėl kurių jūsų tiražas gali būti mažas, yra keletas, kurių turėtumėte ieškoti.

Vienas iš jų yra ūmus užsikimšimas, pavyzdžiui, kraujo krešuliai. „Jei jūsų kojos ar šlaunies arterijos yra ūmiai užsikimšusios, kojos gali būti šaltos ir tai kelia nerimą“, – pažymi dr. Morgan. „Tai nepaprastoji padėtis, į kurią reikia nedelsiant atkreipti dėmesį.

Kita priežastis gali būti apnašų kaupimasis jūsų arterijose, dar žinomas kaip periferinių arterijų liga. Toks susikaupimas gali apriboti kraujo tekėjimą ir deguonies tiekimą jūsų kūnui, todėl jaučiatės šalti.

Dar viena galima priežastis yra Raynaud reiškinys, būklė, kai susitraukia kraujagyslės, ypač rankų ir kojų pirštų, ir dėl to sumažėja kraujotaka. Būklę sukelia emocinis stresas arba šalčio poveikis.

Hipotireozė

Hipotireozė yra tada, kai skydliaukė gamina mažiau hormonų, nei jūsų kūnas yra įpratęs reguliuoti medžiagų apykaitą ir kūno temperatūrą.

„Tai yra termoreguliacijos dalis – procesas, kurio metu jūsų kūnas reguliuoja temperatūrą, kad išliktų normalioje ribose“, – aiškina dr. Morganas. „Pavyzdžiui, kai jūs miegate, jūsų kūnas sulėtėja, kad taupytų energiją, o kūnas vėsta.

Neturint reikiamo hormonų kiekio, tas pats nutinka ir pabudus: sulėtėja medžiagų apykaita, todėl sulėtėja daugiau kūno procesų ir dėl to sumažėja kūno temperatūra.

Kūno riebalų praradimas

Kūno riebalų mažėjimas yra dar viena priežastis, dėl kurios galite jausti šaltį, sako daktaras Morganas, ir yra keletas būdų, kaip tai gali nutikti.

  • Senėjimas. „Su amžiumi jūs linkę prarasti riebalų ląsteles, kurios padeda išlaikyti šilumą, todėl galite jaustis šaltesni“, – sako daktaras Morganas.
  • Dieta ir mankšta. Jei neseniai pradėjote laikytis naujos dietos ir mankštos, galite jaustis šiek tiek vėsiau, nes sudeginote kūno riebalus.
  • Prasta mityba. Jei nesilaikysite tinkamos dietos, jūsų kūnas degins riebalus, kuriuos naudos kaip energijos kurą, todėl kūno riebalų kiekis bus mažesnis.

Nors kūno riebalai gali padėti palaikyti normalią kūno temperatūrą, jie turėtų būti palaikomi kaip sveikos mitybos dalis. Būtinai pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad įsitikintumėte, jog jūsų mityba daro viską, ko reikia jūsų kūnui.

Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją?

Tada didelis klausimas yra, kada kreiptis į gydytoją dėl peršalimo. Galų gale, jei jau žiema, o jūs gyvenate skersvėjų namuose, tikriausiai dažniau jausitės šalti. Tačiau, pažymi daktaras Morganas, yra signalinių ženklų.

„Nėra realaus laiko tarpo jūsų šaltam jausmui, nes jis gali praeiti“, – sako ji, „tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, ar jūsų šalčio jausmas nėra proporcingas“.

Jei namuose laikote karštą, o svečiai rodo, kaip šilta, o jums vis tiek visada šalta – tai ženklas, kad kažkas vyksta. „Jei visi kiti jūsų namų ūkyje apsivelka papildomą megztinį, žinote, kad tai ne tik jūs. Bet jei esate vienintelis, tuomet turite pasikalbėti su savo gydytoju.

„Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į kitus simptomus“, – priduria ji. „Jei jaučiate šaltį kartu su kitais dalykais, tokiais kaip nuovargis, dilgčiojimas galūnėse ar silpnumas, tai yra raudonos vėliavėlės, kad ten vyksta daugiau nei žemas termostatas.

Jei jūsų šalčio jausmas yra sekinantis arba ūmus, tai taip pat yra priežastis pasikalbėti su gydytoju. „Galbūt jums taip šalta, kad griežia dantys arba paprastai nešaltate, bet tada pastebite staigius pokyčius. Tai yra daugiau priežasčių rūpintis savo sveikata ir pasikalbėti su gydytoju“, – pataria gydytoja Morgan.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/