Kodėl tai atsitinka ir kaip elgtis – Klivlando klinika


Ar kada nors patyrėte tiek streso, kad jautėte pykinimą ar net vėmėte? Pasirodo, streso sukeltas pykinimas yra tikras dalykas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Fizinis streso poveikis yra tikras. Tačiau šeimos medicinos specialistas Timothy Tramontana, MD, MS, teigia, kad yra veiksmingų būdų, kaip susidoroti su stresiniu pykinimu ir netgi jo išvengti.

Ar stresas gali sukelti pykinimą ir vėmimą?

Kai patiriate stresą, jūsų kūnas išskiria hormonų antplūdį, kad pasiruoštų susidurti su numanoma grėsme arba pabėgti nuo jos. Šie hormonai uždega saugiklį, kuris įjungia jūsų „kovok arba bėk“ reakciją.

Buvimas šiuo išgyvenimo režimu paveikia visas jūsų kūno sistemas, įskaitant virškinimo sistemą.

„Jūsų nerimastingi jausmai gali virsti įvairiais virškinimo trakto (GI) simptomais, įskaitant stresinį pykinimą, pilvo skausmą, žarnyno įpročių pokyčius ir net vėmimą įtemptą“, – aiškina dr. Tramontana.

Tačiau ne visi patiria stresinį pykinimą ir streso vėmimą. Dr. Tramontana sako, kad tam tikros pagrindinės sveikatos sąlygos gali padaryti jus labiau linkusios į tai, įskaitant:

  • GI būklės, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas (IBS).
  • Psichinės sveikatos būklės, tokios kaip depresija ir nerimas.

Kaip išvengti pykinimo nuo streso

Geros naujienos yra tai, kad nesate pasmerktas streso pykinimui.

Dr. Tramontana sako, kad jūsų pirmoji gynybos linija turėtų būti prevencija. Jis rekomenduoja tris įpročius, kurie padės išvengti streso, galinčio sukelti pykinimą:

  1. Pratimas: Judėjimas padidina geros savijautos hormonų kiekį, pakelia nuotaiką ir gali apsaugoti jūsų kūną nuo žalingo streso poveikio. Jei šiuo metu nesate fiziškai aktyvus, palaipsniui bent penkias dienas per savaitę skirkite 30 minučių vidutinio aktyvumo (pagalvokite: plaukiojimą, greitą ėjimą, šokius ar sodininkystę).
  2. Meditacija: Pradėkite nuo 10 minučių kasdienės vadovaujamos meditacijos, naudodamiesi internetinėmis gairėmis arba oficialioje pamokoje, kad įsisavintumėte pagrindus. Galiausiai padidinkite savo meditacijos laiką iki maždaug 20 minučių per dieną.
  3. Sveika dieta: Stenkitės valgyti dažnai, mažomis porcijomis, o ne tris kartus. „Didesnis maisto kiekis gali padidinti jūsų polinkį į pykinimą. Kai patiriate stresą, pykinimas gali pablogėti“, – sako dr. Tramontana.

Sumažinkite pykinimą nuo streso su pipirmėte

Žinome, žinome, kad sumažinti stresą dažnai lengviau pasakyti nei padaryti. Kai gyvenimas išmeta virtuvės kriauklę, štai kaip susidoroti su stresiniu pykinimu: susiraskite pipirmėčių.

Tyrimai rodo, kad pipirmėtės gali padėti sumažinti lengvą pykinimą. Gydytoja Tramontana siūlo gurkšnoti pipirmėčių arbatą, kuri, kaip žinoma, ramina skrandį, arba naudoti pipirmėčių aliejų.

Jei pipirmėčių aliejų naudojate lokaliai, pirmiausia būtinai jį praskieskite. Ir atminkite, kad pipirmėtė gali būti nuodinga kai kuriems naminiams gyvūnėliams, įskaitant kates, todėl nenaudokite jos difuzoriuje, jei namuose turite pūkuotų draugų.

Kada kreiptis į gydytoją dėl streso ir pykinimo

Jei pykinimas dėl streso jums tampa įprasta problema, dr. Tramontana rekomenduoja apie tai pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Jie gali išrašyti jums receptą vaistui, kuris gali padėti nuo pykinimo, ir jie norės atmesti bet kokias kitas sveikatos problemas.

„Jei turite keletą streso sukeltų pykinimo epizodų, kurie praeina, kai stresas išnyksta, tikriausiai nustatėme provokatorių, – sako dr. Tramontana, – bet jei tai tęsis, gydytojas gali dirbti su jumis ir išsiaiškinti. pašalinti priežastis“.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels


Leave a Reply

Your email address will not be published.