Kodėl mes verkiame? Tiesa už jūsų ašarų – Klivlando klinika

Kodėl mes verkiame net tada, kai nesame liūdni? Kam ašaros vis dėlto naudingos? Pasak sveikatingumo eksperto Michaelio Roizeno (MD), ašaros yra labai naudingos. Jie padeda aiškiai matyti. Jie nuplauna šiukšles nuo jūsų akių. Ir jie bendrauja visokius jausmus.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Bet ar žinojote, kad ne kiekviena ašara pagaminta iš tos pačios medžiagos? Ir nors kai kurie žmonės verkia daugiau nei kiti, viskas gerai: galite verkti, jei norite. Dr. Roizen pateikia visus nuostabius faktus apie skystį, kuris kiekvieną dieną užpildo jūsų akis.

Kodėl mes verkiame?

Mes verkiame dėl įvairių priežasčių. Jūsų emocijos gali priversti jus verkti, kai esate liūdnas, piktas ar laimingas.

„Verksmas dėl emocinių priežasčių pagerina savijautą, atpalaiduoja įtampą ir suteikia psichikos paleidimą iš naujo“, – sako dr. Roizenas.

Tačiau yra ir fizinių priežasčių, pavyzdžiui, jei jūsų akyje yra purvo arba jaučiate fizinį skausmą.

„Verkiama ir dėl fizinių priežasčių, siekiant tiekti maistines medžiagas ir išplauti su stresu susijusius toksinus“, – sako dr. Roizenas. „Ir mes verkiame dėl socialinių priežasčių, norėdami pranešti apie sielvartą, nuoširdumą, patrauklumą, nepasitenkinimą – priklausomai nuo konteksto.

Skystyje, iš kurio susidaro ašaros, yra vandens, kad būtų galima sudrėkinti, ir aliejų, skirtų sutepti ir neleisti ašarų skysčiui išgaruoti. Jūsų ašarose taip pat yra gleivių, todėl jos gali tolygiai paskirstyti akių paviršių. Be to, šiose gleivėse yra antikūnų ir specialių baltymų, užtikrinančių atsparumą infekcijai. Deguonis ir maistinės medžiagos taip pat pernešamos į jūsų akių paviršiaus ląsteles ašaromis, nes akyse nėra kraujagyslių.

Yra trijų rūšių ašaros, ir kiekviena iš jų turi labai skirtingą darbą. Kai kurios ašaros drėkina akis, o kitos nuplauna šiukšles ir apsaugo akis nuo infekcijos. Tada yra emocinės ašaros.

Štai kodėl gyvenimas atrodytų daug miglotesnis be visų trijų rūšių.

Ašarų rūšys

1. Bazinės ašaros

Tai yra pagrindinės jūsų ašaros. Tavo akys sukasi juose visą dieną. Juose yra aliejaus, gleivių, vandens ir druskos, kurios padeda kovoti su infekcija. Aliejus išlaiko ašaras vietoje ir neleidžia joms išgaruoti į atmosferą. Mirksėjimas juos tolygiai paskirsto jūsų akies paviršiuje. Šios ašaros gali pagerinti jūsų regėjimą ir sustiprinti dėmesį.

2. Dirginančios ašaros

Tai tavo akių plovimo ašaros. Po antakiais esančios liaukos jas išstumia, kai nulupate svogūną, vemiate arba į akis patenka dulkių. Jie išplauna akis dirginančią medžiagą. Tai tokios ašaros, kurios rieda jūsų veidu, kai alergija įsibėgėja.

3. Psichinės arba emocinės ašaros

Šios ašaros trykšta kaip atsakas į stiprias emocijas, tokias kaip liūdesys, sielvartas, džiaugsmas ar pyktis. Jų cheminė sudėtis tokia pati kaip bazinių ašarų, tačiau juose yra daugiau streso hormonų ir natūralių skausmą malšinančių vaistų. Žmonių ir gyvūnų kūno skysčiuose yra junginių, kurie kitiems rūšies nariams perduoda subtilias žinutes. Štai kodėl kartais mūsų ašaros gali perduoti cheminius pranešimus (tikslus ar nenumatytus) artimam žmogui. Tai gali sukelti kitų žmonių empatiją ar užuojautą arba, pavyzdžiui, signalizuoti, kad jie nesiliautų.

Pasak Amerikos oftalmologijos akademijos, emocines ašaras sukelia empatija, užuojautos ir visuomenės skausmas, fizinis skausmas, su prisirišimu susijęs skausmas ir sentimentalūs ar moraliniai jausmai. Kai kurie tyrimai taip pat rodo, kad žmonės dažniau jaučiasi geriau po verksmo, jei tai darydami gauna socialinę paramą.

Kiek verksmo laikoma normalia?

Verksmas yra normalus elgesys, kurį sukelia įvairios priežastys, įskaitant emocines, fizines ir chemines jūsų kūno reakcijas. Tačiau gali būti, kad verksite per daug arba nepakankamai. Negydoma gali pažeisti akis. Kai kurios sąlygos, kurios nelaikomos normaliomis, gali būti šios.

Per daug ašarų

Mažos angos vidiniame vokų kampe yra kanalizacija. Peršalus šie kanalai gali išsipūsti ir užsikimšti. Dėl to ašaros išsilieja ant veido. Kartais jūsų ašarų liaukos gamina per mažai aliejaus baziniam ašarų mišiniui. Tai taip pat gali sukelti nuolatinį ašarų išsiliejimą.

Sausos akys

Jūsų akys gali laikinai išsausėti dėl atmosferos sąlygų. Tačiau jie taip pat gali išdžiūti nuo ligų. Kai kurie vaistai ir vėžio gydymo būdai taip pat gali sukelti akių sausumą. Tokiomis aplinkybėmis jūsų akys gali nesudaryti ašarų ir sudirginti. Arba jūsų akys gali per greitai ašaroti, kad per daug kompensuotų tepalo trūkumą, reikalingą, kad akys būtų švarios ir šviežios. Šiose avarinėse ašarose gali būti gleivių pertekliaus, kurį galbūt norėsite nuvalyti, kai jų pasidaro per daug, tačiau tai gali sukelti gleivių žvejybos sindromą.

„Vaistinėse yra įvairių tipų dirbtinių ašarų, skirtų akių sausumui gydyti“, – rekomenduoja dr. Roizenas. „Tačiau jei taip tęsiasi, kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte gydymą, kuris gali padėti esant bet kokioms akių ligoms ir gydyti pagrindines priežastis.”

Patologinis juokas ir verksmas

Šią neurologinę būklę, kuri sukelia nevaldomas ašaras į akis, sukelia Alzheimerio liga, insultas ir kitos smegenų ligos. Jei taip atsitiks, būtinai pasitarkite su gydytoju ir išsamiai apibūdinkite savo simptomus, kad galėtumėte gauti tinkamą gydymą, pataria dr. Roizenas.

Kada kreiptis pagalbos

„Atminkite, kad visos ašaros yra skirtos didesniam gėriui, – aiškina dr. Roizenas, – todėl jums visiškai nereikia jų sulaikyti.

Bet jei jūsų akys yra sudirgusios, niežtinčios, paraudusios ar patinusios arba nuolat verkiate be jokios pastebimos priežasties, turėtumėte kreiptis į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad nustatytumėte pagrindinę priežastį, jei turite akių infekciją ar kitą negydomą būklę.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *