Kiek turėtumėte paimti? – Klivlando klinika

Daugelis žmonių nerimauja dėl miego hormono melatonino. Jei daugumą naktų spoksojate į lubas ir trokštate greičiau užmigti, melatoninas tikrai skamba kaip stebuklingas vaistas nuo visų jūsų gilaus miego bėdų. Tačiau atrodo, kad kyla painiavos dėl to, ar melatoninas tikrai veikia, kiek jo reikia vartoti ir kiek yra per daug.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Melatoninas parduodamas be recepto įvairiomis dozėmis – nuo ​​1 miligramo (mg) iki 10 mg ir didesnėmis dozėmis. Ir nors galite manyti, kad didesnės dozės pagerina miegą, taip nėra. Be to, tinkama dozė kiekvienam žmogui gali skirtis.

Miego medicinos gydytoja Lauren Goldman, medicinos mokslų daktarė, klinikinės sveikatos psichologė ir elgesio miego medicinos specialistė Alicia Roth, daktarė, dalijasi, kaip veikia melatoninas, kas jį turėtų vartoti ir kada jį galima naudoti norint pasiekti maksimalų efektą.

Kaip melatoninas padeda užmigti?

Jūsų kūnas laikosi cirkadinio ritmo, kuriame, priklausomai nuo paros laiko, vyksta įvairūs fiziniai, psichiniai ir elgesio procesai. Reaguodamos į dienos ir natūralią dienos šviesą, jūsų smegenys išskiria hormoną serotoniną, kuris reguliuoja jūsų nuotaiką, apetitą ir atmintį. Naktį, reaguodamos į tamsą, jūsų smegenys išjungia serotoniną ir pradeda išskirti melatoniną. Šis hormonas padeda nuraminti jūsų kūną ir pasiruošti miegui, nes jaučiasi pavargęs ar mieguistas.

„Kai saulė nusileidžia, jūsų melatonino sistema vėl įsijungia, o po kelių valandų jūsų melatonino lygis yra pakankamai aukštas, kad galėtumėte užmigti“, – aiškina dr. Rothas. „Štai kodėl kai kuriose vietose, pavyzdžiui, Ohajo valstijoje, žiemą mūsų energijos lygis yra mažesnis, nes dienos metu neturime daug natūralios saulės šviesos. Taigi, mes nesame tokie energingi ir niekada nesulaukiame tokio melatonino gamybos pliūpsnio naktį.

Melatoninas geriausiai tinka žmonėms, kurių cirkadinis ritmas yra uždelstas – pavyzdžiui, jei esate naktinė pelėda, kuri nori eiti miegoti vėliau ir keltis vėliau, bet jūs turite eiti miegoti ir anksti keltis dėl darbo, mokyklos ar kitų gyvenimo įsipareigojimų. . Melatonino kiekį galite padidinti keliais būdais, kad galėtumėte užmigti ir pabusti anksčiau. Tai galite padaryti natūraliai, laikydamiesi įprasto miego grafiko, ryte pirmiausia apšviesdami natūralią šviesą ir vengdami ryškios šviesos bei ekrano laiko prieš miegą. Tačiau, jei jums reikia šiek tiek daugiau pagalbos, visada galite vartoti melatonino priedą, kurį galima įsigyti įvairių formų, įskaitant tabletes, kapsules ir guminukus.

Melatonino dozė suaugusiems

Kadangi melatoninas laikomas papildymu, jo nereglamentuoja JAV maisto ir vaistų administracija (FDA). Tačiau jei vis tiek domitės papildo naudojimu, daugeliu atvejų daktaras Goldmanas siūlo naudoti mažiausią įmanomą dozę trumpiausią laiką, kad pasiektumėte pageidaujamą rezultatą. Apskritai melatoninas gali būti naudojamas dviem būdais.

Melatonino vartojimas kaip miego pagalba

Šis metodas skirtas padėti greičiau užmigti per labai trumpą laiką. Daktaras Goldmanas siūlo pradėti nuo 1 mg, o vėliau šį kiekį didinti 1 mg (neviršyti 10 mg) kiekvieną savaitę, kol sutrumpės laikas, per kurį užmigsite. Bet jūs turėtumėte žinoti, kad šis metodas nėra toks super efektyvus, nes galite lengvai nutraukti melatonino gamybą.

„Svarbu pažymėti, kad melatonino poveikį tikrai lengva įveikti“, – sako dr. Goldmanas. „Jei paimsite jį ir prisijungsite prie savo telefono, eisite į socialinę žiniasklaidą, žaisite vaizdo žaidimus arba jei jūsų protas yra pernelyg aktyvus, kuris lenktyniauja ar kelia nerimą, greičiausiai nugalėsite melatonino poveikį.

Dėl šios priežasties geriausia vartoti melatoniną, kai pradedate jausti nuovargį, ir įsitikinkite, kad jį vartojant leidžiate savo kūnui visiškai pailsėti.

Vartokite melatoniną, kad sureguliuotumėte cirkadinį ritmą

Šis metodas paprastai skirtas lėtinėms ligoms. Yra keletas cirkadinio ritmo miego sutrikimų, kurie gali sutrikdyti jūsų miego grafiką. Galbūt dirbate naktinėje pamainoje arba periodiškai keičiate pamainas. Galbūt jūs reguliariai užmiegate labai vėlai ar net ankstyvą rytą. Jei patiriate bet kurį iš šių sutrikimų arba turite reaktyvinį atsilikimą, melatoninas gali būti geras papildas, padedantis grįžti į vėžes.

Šių lėtinių atvejų atveju daktaras Goldmanas siūlo bendradarbiauti su miego medicinos gydytoju arba elgesio miego medicinos specialistu, kad sukurtų miego ir pabudimo grafiką, į kurį būtų įtrauktas melatonino vartojimas.

„Tada, kai būsite pagal tą tvarkaraštį, kurį laiką galite toliau vartoti tą melatoniną, kad įsitikintumėte, jog jūsų kūnas ir toliau laikosi tokio grafiko, kurio norite“, – sako dr. Rothas.

Melatonino dozė vaikams

Apskritai, daktaras Goldmanas neturi rekomendacijų vaikams vartojant melatoniną. Daugeliu atvejų paaugliams ar jaunesniems vaikams sunku užmigti yra elgesio problema arba tai gali būti pagrindinės sveikatos būklės požymis. Tokiais atvejais gydytojas Goldman rekomenduoja dirbti su pediatru arba miego vaistų tiekėju, kad būtų diagnozuota problema prieš vartojant melatoniną.

Kada vartoti melatoniną

Kiekvienas žmogus reaguoja skirtingai, tačiau daugeliu atvejų jūs norėsite išgerti melatoniną maždaug 30 minučių prieš miegą, nes jis pradeda veikti maždaug per 20–40 minučių.

„Tai nėra raminamoji priemonė, todėl jis jūsų nenuvers“, – pažymi dr. Rothas. „Melatoninas yra tarsi maža nakties dozė. Tai liepia įsijungti melatonino sistemai.

Kas turėtų vartoti melatoniną, o kas ne

Jei jus domina melatonino vartojimas arba manote, kad turite miego sutrikimų, turėtumėte kreiptis į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kuris gali padėti diagnozuoti ir gydyti problemą.

Jei išgersite per daug melatonino arba per vėlai vakare, galite būti mieguisti, vangūs arba sulėtėti reakcijos laikas dienos metu, kai turėtumėte būti budresnis. Kai kurie dažni melatonino vartojimo šalutiniai poveikiai gali būti:

 • Pilvo skausmai.
 • Blogi ar ryškūs sapnai.
 • Drėkinimas lovoje.
 • Galvos svaigimas.
 • Mieguistumas.
 • Galvos skausmai.
 • Irzlumas.
 • Žemas kraujo spaudimas.
 • Lengvas nerimas.
 • Pykinimas.
 • Laikini depresijos jausmai.

Taip pat svarbu pažymėti, kad kai kurie miego sutrikimai, pavyzdžiui, nemiga, gali palaipsniui pablogėti vartojant melatoniną, ypač jei vartojate didesnes dozes (arba per anksti dieną arba per vėlai vakare).

„Asmeniui, kuriam sunku užmigti ar užmigti, nesvarbu, kiek valandų, melatoninas nebus labai naudingas“, – sako dr. Rothas.

Melatoninas kiekvienam veikia skirtingai, o gydytojų rekomendacijos skiriasi atsižvelgiant į jūsų diagnozę ir miego istoriją. Esant lėtinėms ligoms, tokioms kaip nemiga ar kiti panašūs miego sutrikimai, geriausia kreiptis į miego specialistą, kad gautumėte teisingą diagnozę ir apsvarstytumėte kognityvinės elgsenos terapiją ar kitus gydymo būdus.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/

https://sinaboi.desa.id/shop/depo25-bonus25/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/